8 سوال کلیدی در مدیریت مالی ازدواج

ازدواج و امور مالي

 

همه می دانند که پول یک موضوع كليدي است  به خصوص در ازدواج. همانند بسیاری از چیزها در زندگی، باز و صادق بودن با یکدیگر، بهترین راه برای کنار آمدن با چالش ها است. اگر می توانید  حتی قبل از  ازدواج  عادت های مدیریت پول را از ابتدا شروع کنید.

 

این هشت سؤال کلیدی به شما در مورد فکر کردن درباره امور مالی ازدواج کمک می کند.

1. آیا ما به عنوان یک تیم کار می کنیم؟

این سوال مهمي است كه نه تنها در امور مالی بلکه به ابعاد ديگر رابطه  شما بستگی دارد.  باید فکر کنید که آیا حسابهای جداگانه را نگه دارید یا تمام پول خود را در يك جساب مشترك قرار دهيد ، اگر انتخاب کنید که حساب های جداگانه داشته باشید، آیا هرکدام مسئولیت هزینه های خاصی را بر عهده می گیرید ، در مورد تعادل خود شفاف باشيد؟  رقابت می تواند یک مانع واقعی برای کار تیمي است. اگر احساس می کنید که به نوعی  باید رقابت کنید و دائما خود را به همسر  اثبات کنید، از كار تيمي جلوگیری می کند.انچه را كه براي شما بهتر است انتخاب كنيد.

2. چه بدهی هایي داریم؟

بدهي ها مي تواند بسیار دشوار باشد، مخصوصا اگر  تازه ازدواج کرده اید. اولا باید در مورد تمام بدهی های برجسته خود صادق باشید.  بدهی های خود را با هم کنار بگذارید و در صورت لزوم در برنامه ریزی بازپرداخت آنها کمک بگیرید. هنگامی که  قادر به رسیدن به یک وضعیت بدون بدهی هستید، همه چیز را  به عنوان یک زن و شوهر برای جلوگیری از بدهی هاي اضافي تا حد ممکن جلوگيري كنيد.

3. آیا  قصد دارید  فرزند داشته باشید؟

این یک سوال مهم است که  در مرحله اولیه بايد مورد بحث قرار بدهيد، زمانی که متوجه شدید رابطه شما جدی است. مهم است که به توافق برسید و درک کنید که چقدر فرزند داشته باشيد. علاوه بر تمام برکات ایجاد یک خانواده، البته براي اينكار هزینه های اضافی نیز وجود دارد که می تواند بر وضعیت مالی ازدواج تاثیر بگذارد. همانطور که کودکان در طول سال ها رشد می کنند، هزینه ها هم رشد مي كنند، به خصوص با توجه به هزینه های آموزش و پرورش. این هزینه ها باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

4. اهداف مالی ما چیست؟

یکی از مزایای به اشتراک گذاری امور مالی در ازدواج این است که می توانید اهداف مالی خود را با هم تنظیم کنید. آیا قصد دارید که در همان خانه یا آپارتمان برای بقیه عمر خود زندگی کنید یا مایل به ساختن یا خرید جای ديگر هستید؟ آیا می خواهید به حومه یا ساحل بروید؟ شاید شما بخواهید سالها بعد در دور دنیا سفر کنید. یا شاید  مایل به باز کردن کسب و کار خود هستید. اگر در حال حاضر در یک کار خوب هستید، چه انتظارات بالقوه اي را پیش بینی می کنید؟ خوب است که به طور منظم این سوالات را مورد بحث و بررسی قرار دهید و به عنوان فصل های پیشرفت زندگی خود،  زمان به زمان، اهداف مالی خود را دوباره ارزیابی کنید.

5. چگونه بودجه را تنظیم  کنیم؟

ایجاد یک بودجه ازدواج می تواند یک فرصت عالی برای شناختن یکدیگر در سطح عمیق تر باشد. همان طور که  هزینه های ماهیانه، هفتگی و روزانه ضروري است، بايد تصمیم بگیرید که چه چیزی ضروری است، چه جيزي اهمیت دارد و چه چیزی مهم نیست . اگر قبلا هرگز پس انداز نداشتید، این یک زمان عالی برای شروع است. بدون تردید اين یک منحنی یادگیری برای هر دو شما خواهد بود و مجموعه ای از مرزهای مالي را به شما ارائه می دهد که احساس آرامش می كنيد.

6. چه هزینه هایی را می توان از خانواده ها انتظار داشت؟

بسته به شرایط خانوادگی فردی ممکن است نیاز به در نظر گرفتن برخی از هزینه های مربوط به خانواده تان داشته باشید. آیا والدین سالخورده ای دارید که نیاز به کمک دارند یا شاید والدین  با شما زندگي مي كنند. یا شاید یکی از خواهر و برادر همسر خود را در یک زمان دشوار با ما زندگي مي كنند و يا در دام  طلاق ،اخراج شدن از محل کار یا اعتیاد به مواد مخدر افتاده اند. شما بايد هزينه هايي را براي كمك به خانوار در شرايط سخت قرار دهيد.

7. آیا صندوق اضطراری یا بازنشستگی دارید؟

انتخاب های مالی عاقلانه در ازدواج  شامل تفکر و برنامه ریزی با همسرتان می شود.  ممکن است مایل به بحث در مورد ایجاد یک صندوق اضطراری برای هزینه های غیر منتظره ، مانند تعمیر وسایل نقلیه، و ماشین لباسشویی بگذاريد. و يك صندوق براي بازنشستگي قرار دهيم تا در زمان پيري به آرزوهايمان برسيم.

8. آیا كمك به خيريه مي كنيد؟

یكی از آن عادت های خوب  كه به ما كمك می كند تا خود را از خودخواهی حفظ كنیم. دادن حداقل ده درصد درآمد  به  خیریه انتخابی شما است، اين به شما یک حس خاصی از رضایت می بخشد.شاید شما احساس می کنید که نمی توانید یک دهم را بپردازید، اما  می توانید به نوعی، به تنهایی وقت خود را، با  مهمان نوازی سخاوتمندانه، بگذرانيد. هر دوی شما باید در این مورد توافق داشته باشید و بتوانید با آرزوی خوشبختی به آن ادامه دهيد. هیچ کس تا به حال بیش از حد فقیر و غنی نیست .

منبع
برترياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 12 =

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.