7 نکته ساده کمک به زوج ها در خريد خانه

 خرید یک خانه با هم می تواند یک ماجراجویی هیجان انگیز باشد، به ویژه اگر شما هنوز در مرحله عشق رمانتیک روابط خود هستید! هر لوازم جدید مبلمان و  آشپزخانه می تواند یک منبع شادی و جشن بزرگ باشد.

اما این فرآیند به آسانی می تواند منبع استرس و درگیری نيز باشد. تصمیماتی که شما مي گيريد، بی حد و حصر است – جایی که زندگی کنید، چقدر پول خرج کنید، چگونه تزئین کنید، چه کسی تمیز کردن را انجام دهد و چه کسی تميز كردن حیاط را برعهده بگيرد. برای هدایت همه این چالش ها باید بتوانید به طور موثر ارتباط برقرار کنید ، به یکدیگر احترام بگذاريد و مایل باشید که مذاکره و سازش کنید.

در حقیقت، مشکلات که اغلب بدليل عدم ارتباط بين زوجين به وجود مي ايد و سپس زمانی که اختلافات بوجود می آید نا امید می شوند. در حالی که ممکن است با بسیاری از مسائل و چالش هاي  روبرو شوند، مادر مورد برخي  از جنبه های منحصر به فرد خرید خانه  بحث خواهیم کرد.

موافق بودجه

همه ما می دانیم که پول منبع مناسبی برای درگیری در میان زوجین است. و هنگامی که یک خانه خریداری می کنید، هزینه آن برای سال های زیادی با شما خواهد بود.  مشکل رایج زمانی اتفاق می افتد که یکی از شما صرفه جو باشيد و ديگري ولخرج. شاید شما اولویت های مختلف داشته باشید – یکی از شما می خواهد پول را بيشتر صرف امور خانه كند ، در حالی که دیگري ترجیح می دهند پول را در سفر یا مدارس بچه ها صرف کند.

پیشنهاد: گفتگو در مورد “دید” کلی  برای زندگی با یکدیگر. لیستی از جملاتي را که زندگی ایده آل شما را توصیف می کنند، ایجاد کنید و این را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

جمله هایی مانند:

“ما هر هفته يك روز مسافرت می کنیم”

“ما پول کافی برای بازنشستگی تا 60 سالگی داریم”

“ما قادر به فرستادن بچه های  به مدرسه خصوصی هستیم” و غیره.

درک اینکه کجا هزینه یک خانه صرف شود  به طرح نوع زندگی و دیدگاه شما بستگی دارد. اگر اختلاف نظر دارید، ببینیدراهی برای برآورده ساختن نیازهای هر دو شما وجود دادارد يا نه.

نیازها و انتظارات

قبل از شروع به جستجوی در مورد خانه ، نيازهاي خود را روشن كنيد نیازمندی معمولا “معامله شکن” است. ممکن است بگویید «من به یک گاراژ نیاز دارم» یا «باید یک اتاق خالی باشد که  بتوانم آن را به عنوان یک دفتر استفاده کنم».  ممکن است یک جکوزی یا جدیدترین لوازم آشپزخانه را بخواهید، اما در واقع بدون آنها هم می توانید زندگی کنید . بنابراین با ایجاد یک لیست از نیازهای خود و برنامه ريزي را  شروع کنید. آنها را بنویسید و از این به عنوان راهنمایی در تصمیم گیری در مورد خانه هایی که مایلید در نظر بگیرید استفاده کنید.

 

مسائل اندازه

خانه بزرگتر همیشه بهتر نیست. فقط به این دلیل که یکی از شما  خانه 5000 مترمربع مي خواهيد يا توانايي خريد آن را داريد، به این معنی نیست که مي توانيد از شریک زندگی خود مراقبت کنيد.  در مورد آنچه شما نیاز دارید واقع بینانه باشید و هزینه ها را صرف نگهداري و شادي در خانه كنيد.

داشتن انتظارات روشن 

چه کسی خانه را تمیز می کند؟ چه کسی کارهاي حیاط را انجام مي دهد؟ اعتقادات و انتظارات شما در مورد چگونگی اجرای یک خانواده چیست؟ هیچ راهی برای انجام کارها وجود ندارد، اما من اعتقاد دارم که یک قاعده خوب این است که همه چیز باید عادلانه باشد ، اگرعادلانه نیست. خوب كارها را تقسيم كنيد و با هم قرار بگذاريد هر كس چه كاري را بر عهده بگيرد.انجام وظايف خانه در نوع خريد خانه تاثير مثبتي دارد.

محل، محل، محل

مشکل ترین مسئله ی همه ی زوج ها در خرريد خانه اختلاف نظ در مورد منطقه و محل آن است مثلا يكي دوست دارد در ابادان باشد و ديگري در تهران. یک بار دیگر ارتباطات کلید حل مشكل است .  در مورد مکان خاصی  كه دوست دارید صحبت کنید.  اگر یک نقطه را انتخاب مي كنيد براساس شرايط زندگي اين كار را بكنيد شايد نياز به ارتباطات زيادي داريد و نقطه اي ديگر مناسب تر باشد و يا برعكس. انتخاب منطقه را براساس  فعالیت هایی قرار دهيد که باعث می شود زندگی در نقطه انتخابی جذاب تر شود.

در نهایت، به یاد داشته باشید که هیچ تصمیمی نباید برای همیشه باشد.  اگر شما تصمیم می گیرید که در خانه ای که انتخاب کرده اید، خوشحال نباشید، مي توانيد خانه را عوض كنيد. مانند بسیاری از چیزها، ممکن است لازم باشد “به طور انتخابي” – زندگی کنید تا 10 سال در يك شهر باشيد.

به طور خلاصه: اگر واقعا به خواسته ها و نیازهای یکدیگر احترام بگذارید و به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنید، در همه امور موفق خواهيد شد.

خانه شاد ، بهترین شانس پیدا کردن خانه رویایی شما!

 

منبع
برترياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *