7 سؤالي كه در انتخاب شغل بايد انجام دهید

7 سؤالي كه در انتخاب شغل بايد انجام دهید

هنگامی که شما در حال تلاش برای کشف کردن آنچه که با زندگی تان سازگار است را داريد، به دنبال شغل هایی هستيد. این تلاش ممکن است شما را به انجام جستجوی آنلاین برای لیست مشاغلي که متناسب با شما باشد، انجام شود. جستجو به ظاهر موفقیت آمیز، مقالاتی با عنوان هایی مانند “10 شغل برتر كه بايد انجام دهيد” یا “5 شغلي که با روح شما سازگار است” را بخوانيد. ممكن است مشکلی که با فهرست ” بهترین شغل ها ” داشته باشيد این است که تفاوت بین افراد را نشان نمي دهند.

7 سؤالي كه در انتخاب شغل بايد انجام دهید

اگر میخواهید یک زندگی حرفه ای داشته باشيد می توانید آنچه را که دنبال آن هستید را در یکی از لیست های جستجوی خود پیدا کنید. این كار ، قطعا یک چیز شایسته است و بدون شک بسیاری از مردم این کار را انجام  می دهند که بسیار رضایت بخش است. اما نه همه آن را. بعضی از مردم عاشق نشستن پشت ميز هستند و دیگران در جمع آوری ویجت ها بسیار شاد هستند.

بنابراین، شما چه فکري میکنید،کار پرطرفدار چيست؟ پاسخ شما بستگی به اين دارد كه شما چه کسی هستید و برای شما چه چيزي مهم است. این 7 سؤال به شما در تشخیص اینکه آیا حرفه ای که می خواهید دنبال کنید، بدون در نظر گرفتن اینکه آیا به عنوان یک كارمند یا کارآفرین انجام مي دهيد مهم است.

آیا با شخصیت من مناسب است؟

افرادی که شخصیت ها و منافع خود را در نظر می گیرند شانس شان را برای یافتن شغلها افزایش می دهند. در حالت ایده آل، زمانی که فرایند برنامه ریزی حرفه ای را شروع می کنید، باید خود ارزیابی کامل انجام دهید. از ابزارهای مختلف استفاده کنید، از جمله فهرستهای شخصیت و علاقه برای یادگیری همه چیز در مورد خودتان باشد.

هنگامی که این اطلاعات را بدست می گیرید، می توانید شغل هایی را پیدا کنید که با آن صفات سازگار هستند. به عنوان مثال، اگر متوجه شوید که درون گرا هستید، در شغلهایی که بر کار مستقل تأکید می کنند، موفق تر خواهید بود.

7 سؤالي كه در انتخاب شغل بايد انجام دهید

همچنین لازم است که توانایی خود را کشف کنید. در حرفه ای که از استعداد و توانایی های طبیعی بهره می بريد، بیشتر تحقق كنيد، زیرا بسیار رضایت بخش هستند و مي توانيد کار خود را به خوبی انجام دهد.

آیا این شغل من با ارزش های مرتبط با کارم سازگار است؟
در حالی که شما در حال یادگیری در مورد شخصیت، منافع، و استعداد، هستيد باید ارزش های اصلی خود را شناسايي كنيد. این ها اعتقادات و ایده هایی هستند که اقدامات شما را اعلام می کنند و حرفه شما را تحقق می بخشند.

حرفه ای که مهمترین ارزش های خود را نداشته باشد بعید است که شما راضی نگه دارد. به طور مشابه، اگر شغلي با هر یک از ارزش های اصلی شما ناسازگار باشد، با آن بسیار ناراضی خواهید بود. به عنوان مثال، اگر کمک به دیگران ضروری است و شما این کار را انجام ندهيد، احساس ناراحتی می کنید.

3 آیا من از وظایف شغلی خودم لذت می برم؟

درمورد وظایف شغلی برای هر شغلی که در حال بررسی است مطلع شوید و مطمئن شوید که بیشتر آنها چیزهایی هستند که دوست دارید انجام دهید. انجام وظایفی که لذت می برید انگیزه دارد. این به شما انرژی می بخشد و این شور و شوق به شما این امکان را می دهد که کار خود را بهتر انجام دهید. اثر مستقیم می تواند از رئیس شما ستایش کند و امیدوارم این امر به رسمیت شناختن در قالب پیشرفت منجر شود.

7 سؤالي كه در انتخاب شغل بايد انجام دهید

آیا شما انتظار دارید همه وظایف شغلی خود را دوست داشته باشید؟ البته که نه. همه چیزهایی که می توانید برای آن امیدوار باشید شغلی است که شامل اکثر کارهایی است که شما لذت می برید. در حالی که هر روز شگفت انگیز نیست این یک انتظار غیر واقعی است. به طور کلی شما دوست دارید که کار کنید.

هرچند برنامه ها شغل تا شغل متغیر هستند، ساعت های خاصی به انواع مختلف کار تعلق دارند. به عنوان مثال، پرستاران گاهی اوقات می توانند انتظار داشته باشند که شب ها و تعطیلات آخر هفته کار کنند. نویسندگان و سردبیران اغلب مجبور به انجام کارهای طولانی مدت بپردازند. علاوه بر یادگیری در مورد وظایف شغلی، مطمئن شوید که یک برنامه کاری معمولی را یاد بگیرید.

شما ممکن است ساعت های به يك جنبه نسبتا ناچیز از کار خود فکر کنید. تأثیری که می تواند بر عملکرد کاری و زندگی شما داشته باشد را دست کم نگیرید. اگر شغل شما انتخاب شود، شما باید در طول زمان هایی که برای شما ناراحت کننده است یا زمانی که در بهترین حالت خود نیستید و یا ساعت هایی که راحت مي توانيد کار کنید، احتمالا با آن ناراضی هستید. همچنین زندگی شما را مختل خواهد کرد.

5  آیا می توانم به اندازه کافی پول بپردازم؟

کسب درآمد زیادی باعث نمی شود که شما حرفه ای را دوست داشته باشید که برای شما مناسب است. با این حال، اگر نمیتوانید درآمد کسب کنید، حتی در یک شغل مناسب، بعید است که آن را کاملا برآورده کنید. همانطور که می گویند، شما باید قادر به خوردن … و پرداخت اجاره یا وام مسکن و هزینه های دیگر باشيد.

7 سؤالي كه در انتخاب شغل بايد انجام دهید

تمام هزینه های خود را جمع کنید. تصميم بگيريد که چقدر ميخواهيد پس انداز کنيد، شايد خدمات مشاور يکي از خدماتي باشد كه مي توانيد، انتخاب کنيد. اطمینان حاصل کنید که درآمد پیش بینی شده شما نیازهای شما را برآورده می کند.

آیا می توانم پیشرفت کنم؟

پیشرفت شغلی برای همه مهم نیست، اما برای برخی افراد، ضروری است. برای شغلی که باید برآورده شود، فرصت های زیادی برای رشد وجود دارد.

فکر کنید که آیا پیشرفت برای شما مهم است یا نه اگر تصمیم بگیرید، مطمئن شوید که حرفه ای که انتخاب می کنید، به شما امکان رشد می دهد.

آیا مشکلی برای پیدا کردن کار دارم؟

هیچ کار حرفه ای کمتر انجام نمی شود مگر اینکه همیشه نگران این باشید که آیا شما قادر به پیدا کردن یک شغل و یا مشغول به کار هستید يا خير. دسترسی به اطلاعات بازار کار به شما این امکان را می دهد که به این سوال پاسخ دهید.

شما می خواهید یاد بگیريد که چگونه بسیاری از افراد در مشاغل مورد بررسی کار می کنند. شانس شما برای پیدا کردن شغل اگر تعداد زیادی از افراد را استخدام کنيد، به طور قابل توجهی بهتر است، اما شما همچنین باید به چشم انداز شغلی نگاه کنید.

چیز دیگری برای یادگیری در مورد مشاغل وجود دارد. جابجایی در بعضی زمینه ها در مناطق خاص متمرکز است. اگر مایل به نقل مکان هستید ، برای شما مشکل نخواهد بود، اما اگر در برنامه های خود حركت نكنيد، شما باید گزینه های خود را بازبینی کنید.

7 سؤالي كه در انتخاب شغل بايد انجام دهید