7 راه موثر برای رسیدن به وفاداری بعد از خيانت

7 راه موثر برای رسیدن به وفاداری بعد از خيانت

 

خیانت: خیانت یکی از چیزهای بسیار ویرانگر است که می تواند به ازدواج لطمه بزند و یکی از سخت ترین کارها برای رسیدن به آن است. به فردی که وعده دادید تا او را عاشق، افتخار و گرامی تا زمان مرگ بداريد به شما اطلاع می دهد که ديگر با شما نمي تواند زندگي كند آیا شما تلاش می کنید که ازدواج خود را اصلاح کنید؟ آیا این نقض به اندازه کافی است که شما تصمیم به ترک آن دارید؟

7 راه موثر برای رسیدن به وفاداری بعد از خيانت

1 زمان کمتری برای جمع آوری اطلاعات

پس از اینکه متوجه شدید که شریک زندگی تان با شخص دیگری رابطه عاطفی و فیزیکی داشته است، زمانی را براي خودتان بگذاريد و فكر كنيد. شما نیاز به فضای زیادی دارید تا در مورد قدم بعدی خود فکر کنید. شما می توانید از همسر خود بخواهید تا موقتا خانه را ترک کند.

شما ممکن است بخواهید با افراد قابل اطمینان مانند خانواده و دوستانتان صحبت کنید. شما همچنین ممکن است بخواهید به یک درمانگر بروید. یا ممکن است بخواهید این اطلاعات را در سینه ی خود نگه دارید به خصوص درباره اینکه  چه چیزی معنی آن است و چه چیزی را مایلید انجام دهید. به اشتراک گذاری چنین اخبار زندگی تاثیر گذار است

نکته مهم این است که هرگونه تصمیمی را بدون هیچ گونه دخالتي بگیریم.

در حالی که خیانت تکان دهنده است، لازم نیست که پایان ازدواج باشد. اگر تصمیم گرفته اید که رابطه شما ارزش تلاش برای نجات را داشته باشد، در اینجا برخی نکات عملی در نظر گرفته شده را به كار ببنديد.

2 این امر باید بلافاصله متوقف شود

همسر شما باید تمام ارتباطات را متوقف کند، یعنی متن، ایمیل یا تلفن و شخصی که با آن خیانت کرده است. اگر همسر شما مایل نیست که این رابطه را متوقف کند، به تلاش برای بازسازی رابطه ادامه ندهید.

3 شریک زندگی شما باید تمام سوالات خود را در رابطه با این موضوع پاسخ دهد

این طبیعی است که شما بخواهید تمام جزئیات مربوط به زمان، مکان و دلیل خیانت همسر خود را بدانید. به منظور بهبود، همسر شما باید موافقت کند که جزئیات را به شما ارائه دهد. شما نیاز به دانستن داريد؛ روزهایی خواهد بود که فقط شما نمیتوانید هر چیزی را بدانید، بلكه به دنبال روزهایی که میخواهید همسرتان را در مورد نزدیکترین جزئیات اطرافش در میان خود نگه دارید

شریک زندگی شما باید درک کند که این بخشی از فرآیند بهبود است، حتی اگر برای او ناراحت کننده باشد.

4 شریک زندگی شما باید مسئولیت انزجار خود را بپذیرد

اگر شریک زندگی تان شما را سرزنش کند و بگوید”او خیلی گرم بود و شما سرد بوديد” یا “او با من بودن را دوست داشت ولی تو همش خسته اي”. شما می توانید ازدواج خود را ترک کنید یا می توانید با مشاوره ازدواج مشورت کنید تا شوهرتان درک کند که اهمیت صحبت کردن در مورد این نوع مشکلات را درک کند، نه اینکه فکر کنند یک رابطه خوب برای آنها مناسب است.

در حالت ایده آل، همسر شما باید عذر خواهی و سرزنش را برای این امر عذرخواهی کند.

7 راه موثر برای رسیدن به وفاداری بعد از خيانت

5 پشتیبانی از متخصص

پیش از خیانت، مشاوره ازدواج لازم است.

مشاور ازدواج به شما کمک خواهد کرد که دلایل این امر را از بین ببرید. این امر مهم است و ايمني در دفتر درمانگر بهتر از تلاش برای صحبت کردن در مورد خودتان است.

یک شخص ثالث بی طرف، مکالمه را هدایت می کند و با شما کار می کند تا وضوح سلامتی خود را پیدا کنید. همچنین مشاور احساسات خود را نگه می دارد و آرامش را افزایش می دهد (که طبیعی است). به یاد داشته باشید: یک مشاور ازدواج همه چيز را دیده و می داند چه چیزی برای کمک به یک زوج متعهد برای غلبه بر ناراحتی با این رویداد قابل توجه مرتبط است.

6 بدانید که شما در مسیر بهبودی هستید

توجه داشته باشید که هیچ جدول زمانی برای درمان وجود ندارد. بدست آوردن اعتقادات، فرایند یک مرحله ای و دو مرحله ای است. اما شما باید پیشرفت خود را بالا بدانيد. ذهن شما کمتر و کمتر تصورات همسر را به اشتراک می گذارد.

اعتقاد به بهبودي می تواند به عنوان یک نعمت پنهاني در نظر گرفته شود. این می تواند موجب فراموش كردن گذشته شود با بازخوانی روابط خود از طریق ارتباطات باز و بخشش، می توانید ازدواج خود را حتي از قبل نيز بهتر كنيد

7 راه موثر برای رسیدن به وفاداری بعد از خيانت

منبع
برتر ياب