6 دلیل كه فناوری منجر به نرخ طلاق می شود

طلاق

تنها چيزي كه در حال افزايش است تکنولوژی جدید است. بعضی از ما ارزش گذشته را در درک واقعیت های دنیای تکنولوژیکی از دست داده ايم. با افزایش زمان تکنولوژی و مطالعات بیشتر و بیشتر نشان می دهد که بین میزان طلاق و فناوری رابطه اي وجود دارد، میزان طلاق افزایش می یابد و کیفیت ازدواج به دلیل نیروهای فرهنگی و اقتصادی کاهش می یابد.

1. پول

هر روز یک آی فون جدید راه اندازی می شود یک ابزار داغ و مرسوم به تکنولوژی پیشرفته اضافه مي شود. این ممکن است مانع مالی بین زوج ها باشد. یک مقاله نظری در “تئوری انگیزه انسانی” سطوح مختلف روان انسان را طبقه بندی می کند. اغلب پول عامل اصلي براي برآورده كردن نیازها و خواسته ها در یک رابطه است و باعث می شود که یک خرید با انگیزه انجام شود

2. رسانه های اجتماعی

بسیاری از مردم قبل از خوابيدن، وقت خود را صرف مطالعه اخبار فیس بوک و دنبال کنندگان Instagram می کنند. این يكي از عوامل ازدواج هاي شکسته است. یک مطالعه که در مجله “کامپیوتر در رفتار انسان” توسط محققان دانشگاه بوستون و دانشگاه پونتیفیتیای کاتولیکاد شیلی انجام شده است،نشان مي دهد كه میزان مطالعه طلاق بر اساس حسابهای سرانه فیس بوک مورد بررسی قرار مي گيرد و ارتباطی مستقیم بین استفاده از رسانه های اجتماعی و کاهش كيفيت زناشویی وجود دارد. میزان استفاده از رسانه های اجتماعی در ازدواج اغلب باعث مسائل ارتباطی عمده اي می شود.

3. سن

تنها 11.7 درصد از مردان بین سنین 30-34 سال برای طلاق پرونده دارند و اغلب زنان طلاق مي خواهند علاوه بر این، نرخ طلاق برای زوج های جوان و کسانی که زمان بیشتری را نسبت به روابط خود به فن آوری اختصاص می دهند، در حال افزایش است. همبستگی بین سن و تکنولوژی وجود دارد. این به این دلیل است که زوج های جوان تمایل بیشتری به استفاده از فناوری دارند.

4. زمان  

زمان خيلي مهم است زمانی که تمام روز در کامپیوتر هستيد و سپس به خانه برمی گردید و از فیس بوک استفاده مي کنید عواقب بدي را دنبال مي كنيد متأسفانه این امر برای بسیاری از زوج ها عادی است و منجر به تغییرات بزرگی در برقراری ارتباط و از بین رفتن زمان مي شود. شرکت Nielsen گزارش مي دهد که بزرگسالان به طور متوسط ​​10 ساعت و 39 دقیقه زمان خود را در کامپیوتر صرف می کنند. در نتیجه، زوج ها زمان ارتباطی ارزشمندی را از دست می دهند که چندین پیامد طولانی دارد.

5. زندگی اجتماعی

به آخرین کنسرت که رفتی، فکر کن. آیا ویدیویی پست کرده اید یا حداقل عکس گرفته اید؟ همه چیز از راه ارتباط ما با تکنولوژی تغییر می کند. فناوری در مقابله با بسیاری از تعاملات روزانه ما قرار دارد. زندگی اجتماعی ما دیگر در ارتباط با همسر و فرزندان مان نیست. امروزه بسیاری از مردم از اجتماع دور هستند اما «تجربه اجتماعی» خود را به اشتراک می گذارند. امروز مصرف کنندگان تجربیات ديگران را می خواهند زيرا می توانند با دوستان خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند گاهی اوقات فراموش می کنند که این لحظات را با همسرشان به اشتراک بگذارند بسیاری از محققان معتقدند که رابطه مستقیمي بین طلاق و تکنولوژی وجود دارد.

6. ارتباط منحرف

بزرگسالان به طور متوسط ​​23 ساعت در هفته پیام کوتاه ارسال می کنند. یک نظرسنجی که به وسیله محقق اجتماعی Ruth Rettie انجام شد، نتیجه گیری کرده است که پیام کوتاه یک مکمل برای بسیاری از زوجین است و تبدیل به یک روش اولیه برای برقراری ارتباط با همسر شده است. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که پیام کوتاه یک “اتصال اجتماعی راه دور” است که متفاوت از صمیمیت در تماس های تلفنی است. به عنوان یک نتیجه، می تواند موجب تحریف ارتباط بین زوج ها شود. یکی از شکل های مهم این “صمیمیت” به تن صدا و مدت زمان مکالمه بستگی دارد.

مهم است که زندگی ما با شادی و رضایت پر شود. اگر برای رشد و قدرت تلاش کنیم، به طور طبيعي شادی و رضایت را بدست مي آوريم. اگر تمركز خود را از فناوري كم كنيد، رشد قویتری در برقراری ارتباط بین خود و همسرتان مشاهده مي کنید.

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 17 =

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.