5 نکته مهم مالي در رابطه با ازدواج

اگرچه عشق باید پایه هر رابطه زناشویی باشد ، بیایید واقعی باشیم. هنگامی که امور مالی منظم نباشد، می تواند به شما  احساس ناامني دهد و اين كار تمایل به نفوذ در بسياري از موارد را دارد. به همین دلیل است که شما به مدت دو سال یا 22 سال ازدواج کرده اید ولي هنوز ايده ي خوبي براي پس انداز نداريد.

بعضی از مردم ترجیح می دهند مشاوره مالی ازدواج (همیشه یک چیز مفید) است، در حالی که دیگران به سادگی در یک سمینار مالی شرکت می کنند یا چند کتاب را مي خوانند یا چند وبلاگ مالی را دنبال مي کنند اما هر مسیری که شما و همسرتان تصمیم بگيريد، مطمئن شوید ثبات مالی خود را اولویت بندی می کنید. شما می توانید با استفاده از راهنمایی های مالی زیر، شروع خوبی کنید.

 

1. بدهی هاي خود را بنویسید

هنگامی که شما در فشار و شلوغی زندگی خود گرفتار  شديد، می توانید دشوار برای رسیدن به وظیفه ی واقعی خود را به دست آورید. به سادگی به صورتحساب هاي خود نگاه کنید و بپرسید به چه چیزی می توانید بپردازید. اما وقتی مطمئن نیستید که چقدر بدهی دارید، هزینه های دیرپایی میتوانيد اعمال كنيد و نمره اعتباری خود را به شدت تحت تأثیر قرار دهيد. به همین دلیل یک ایده خوب اين است که یک بار در ماه به گفتگو بپردازید و تمام بدهی های خانوار خود را بنويسيد تا ببینید چه چیزی بدهکارید تا بتوانید برنامه های پرداخت ماهانه را ایجاد کنید.

 

2. پیشاپیش

خوب، شما ممکن است در موقعیتی قرار نداشته باشید که  بتوانید وام مسکن یا ماشین خود را پرداخت کنید، اما می توانید آن را قسط ببنديد. فقط  اینکه شما مجبور نیستید در مورد صورتحساب های کوچک در هر ماه نگران باشید زيرا مي توانيد یک لبخند بزرگ بر روی صورت شما قرار دهد.

 

3. پرداخت های خودکار را تنظیم کنید

دو چیز عالی در مورد تنظیم  خودکار پرداخت برای چیزهایی مانند آب و برق و قبض ها وجود دارد. یک این است که وقتی لازم است پرداخت مي شود و لازم نيست كه از يادتان برود. دو، این یک راه مطمئن برای جلوگیری از هزینه ها است،مقداري پول براي اين كار به صورت خودكار پرداخت مي شود.

 

4. یک حساب بانکی مشترک داشته باشید

اگر چه بعضی از مردم در این مورد خفه می شوند، همسر شما همسایه شما نیست؛ شما شریک زندگی همديگر هستند. یک چیز عالی در مورد به اشتراک گذاری دنیای خود با يكديگر این است که شما می توانيد به يكديگر كمك كنيد و مسئولیت های خود را حفظ  کنيد. هنگامی که هر دو شما از اینکه چه مقدار پول در حساب بانکی مشترکشان هست، آگاهي داريد، این به این معنی است که شما مي توانيد هزينه هاي خود را صرفه جویی و برنامه ریزی كنيد، بسياري از زوج ها حسابهاي جداگانه اي دارند اما شما می توانید با هم ادغام و همدیگر را پشتیبانی و تقویت کنید.

 

5. یک حساب پس انداز برای ازدواج خود ایجاد کنید

“ازدواج یک سرمایه گذاری است”  این سرمایه گذاری از عشق، از زمان و  از منابع شما از جمله امور مالی شما است. با این حال، یک اشتباه که بسیاری از زوج ها مرتکب می شوند، مصرف پول برای چیزهایی مانند تعطیلات با یکدیگر نیست. زندگی می تواند سخت باشد، اما دانستن اینکه هر دو شما درآمد خود را کنار می گذارید تا بتوانید زمان واقعی با کیفیت را با هم صرف کنید خيلي با ارزش است، این یک تغییر خوب برای کروز عاشقانه یا سفر جاده ای است. و بهترین بخش این است که شما  پول نقد را براي با هم بودن صرف كنيد نه بدهي.

 

منبع
برتر ياب