5 نکته برای متوقف کردن طلاق در ذهن

هر كسي كه ازدواج مي كند دوست ندارد روزي طلاق بگيرد با این حال متاسفانه آمار نشان می دهد که بسیاری از زوجین اين كار را مي كنند. بر اساس گزارش های منتشر شده بیش از 40 درصد از ازدواج های اولیه، 60 درصد از ازدواج های دوم و 73 درصد از ازدواج های سوم از قاضي درخواست طلاق مي كنند تا به ازدواجشان پايان دهند.

با این حال صرف نظر از این واقعیت که طلاق تجربه واقعا دشواري برای زوج ها است، همچنین برای فرزندان، اعضای خانواده و دوستان نيز چالش برانگیز است و در برخی موارد حتي براي جامعه. به این دلیل است که بسیاری از افراد معتقدند خانواده، سنگ بنايي است که براي بسیاری از افراد ساخته شده است. بنابراین هنگامی که حتی خانواده از هم جدا می شوند، اثر دومینو وجود دارد که واقعا می تواند ویرانگر باشد.

اما اگر در ازدواج مشکل داريد، چه کار می کنید؟ چه گام هایی برای متوقف کردن طلاق زمانی که به نظر می رسد تنها راه حل است وجود دارد؟ در اینجا پنج نکته وجود دارد که می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا نورهای امید را بیابيد و مراحلي را برای بهبود روابط خود انجام دهيد.

1. “طلاق” را از ذهن خود بیرون كنيد

مانند زماني كه مجبور شدید ازدواج کنید، طلاق همواره یک انتخاب است. چیز عالی در مورد این نکته این است که شما و همسرتان قدرت جلوگیری از پایان ازدواج را داريد. اجازه ندهيد طلاق به عنوان گزينه آخر در ذهنتان باشد این نکته اي ساده است كه میتواند ازدواج شما را بسیار طولانی كند.

2. به یاد داشته باشید چرا در وهله اول ازدواج کردید

زمانی که احساس می کنید چیزی را ترک کرده اید، به یاد داشته باشید که چرا شروع کردید. در روز عروسی خود، شما و شریک زندگیتان وعده داديد که برای همدیگر باشيد. يعني بدون توجه به آنچه که دارید، متعهد به داشتن فرد دیگر هستيد. مطمئنا اکنون ممکن است چالش برانگیز باشد، اما شانس بسیار خوبی وجود دارد تا بتوانید با هم کارهای موثرتری را انجام دهید. بايد پشتيبان يكديگر در زمان هاي سختي و راحتي باشيد

3. فراموش نکنید که زمان مي گذرد

به یاد داشته باشید که فصل ها و فصل ها می گذرند. زياد در گذشته تمرکز نکنید زيرا امیدواری در آينده كه خوشبختي به همراه خواهد داشت را از بين مي بريد

4. از مشاور كمك بگيريد 

شکی در مورد مشاور وجود ندارد. یکی از موثرترین راه های متوقف کردن طلاق دیدن مشاور است. آنها حرفه ای، ماهر و واجد شرایط هستند و شما را راهنمایی  مي كنند تا چگونگي كار كردن و حل مسائل را بدانيد. همچنین از طلاق در آينده نيز جلوگيري مي كنند

5. از ديگران حمايت مي كنند

چیزی که همه زوج های متاهل نیاز دارند. اگر چه ازدواج کامل نیست (به این دلیل است که دو نفر کامل نيستيد)، خبر خوب این است که ازدواج هایی وجود دارد که شکوفا می شوند. به همین دلیل همسران متعهد به دوست داشتن یکدیگر، احترام به یکدیگر و ماندن با هم هستند تا زمانی که مرگ آنها فرا برسد. داشتن چنین نفوذي در زندگی می تواند تنها چیزی باشد که شما نیاز دارید تا از طریق برخی از زمان های سخت به دست آورید. همه نیاز به حمایت دارند از جمله زوج ها. بعضی از بهترین حمایت ها، دوستان متاهل سالم و شاد هستند.

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.