5 عوامل تاثير گذار بر صميميت

صمیمیت یکی از مهمترین عوامل در موفقیت ازدواج است. درک واقعی تنها زمانی ممکن است که ارتباط عمیقی با همسرتان از هر دو لحاظ احساسی و فیزیکی داشته باشيد. حتی اگر در حال کار بر روی مشکلات خود هستید، ممکن است از برخی چیزهایی که می تواند بر ازدواج و سطح صمیمیت شما تأثیر بگذارد، شگفت زده شويد.

امروزه پنج عامل شناخته شده وجود دارند که می توانند مسائل مربوط به روابط زناشویی را تحت تاثیر قرار دهند.

1. سطوح مختلف علاقه

شش ماه اول رابطه،اكثرا پر از اختلاف نظر است. علاوه بر این، بسیاری مایل به انجام هر کاری هستند تا شریک زندگی خود را راضي نگه دارند. ممکن است ناخودآگاه سعی کنید نیازهای خود را مطابق با همسرتان تنظیم کنید. این ممکن است در ابتدا خوب باشد، اما در یک نقطه خاص، وقت آن است که با حقیقت روبرو شوید شاید هر روز با همسرتان صمیمی باشید، اما در حال حاضر علاقه خود را از دست بدهيد یا بالعکس.

اگر در ازدواج خود با مشکلات صمیمیت مواجه هستید، این امر لزوما به این معنی نیست که همسرتان را اشتباه انتخاب كرده ايد. از خودتان بپرسید که چه چيزي باعث اين امر شده است. سطوح مختلف علاقه ممکن است موجب مشکلات ازدواج شود.

سطوح علاقه چیزی نیست که به راحتی بتوانید آن را تغییر دهید. در بسیاری موارد، مشاوره ازدواج تنها راه برای مقابله با این مشکل است.

2. استرس که بر تصویر بدن تاثیر می گذارد

همه ما می دانیم استرس در چندین راه مي تواند بر ما تاثیر بگذارد در حالی که این امر ممکن است عامل مستقیم در مشکلات ازدواج باشد، گاهی اوقات اثر آن کمتر شناخته شده است. استرس می تواند بر بدن تاثیر بگذارد و باعث افسردگی و حتی افزایش وزن شود. حتی اگر ممکن است بسیاری از چیزهایی که می توانید برای کاهش تنش ناشی از این شرایط انجام دهید وجود دارد مانند یوگا، مراقبه و پیاده روی 30 دقیقه در روز، راه های ساده ای برای کاهش استرس هستند.

3. مشکلات صمیمیت به دلیل درک منفی

دوران کودکی تا حد زیادی تعیین می کند که چگونه بسیاری از چیزها را در زندگی ببینید. همین امر مربوط به ازدواج و محبت است. در مورد صمیمیت چه؟ آیا تا به حال پدر و مادرتان را آشکارا ديده ايد كه نسبت به یکدیگر عاطفه نشان دهند؟ یا زمانی که آنها عشق می ورزیدند. همه این لحظات به ظاهر ناچیز ممکن است شما را در درک منفی از تماس فیزیکی نشان دهند  با این حال بدون تغییر این الگوهای تفکر منفی، تقریبا غیرممکن است که مشکلات صمیمیت در ازدواج را حل كنيم

5 حرف اول را که هنگام فکر کردن در مورد عشق به ذهنتان مي رسد را بنویسید و نتایج را تجزیه و تحلیل کنید. آیا یک موضوع منفی را می بینید؟ اگر چنین است باید به طور فعال درک خود را از صمیمیت تغییر دهید تا تفاوت در ازدواج شما ایجاد شود.

4. توجه کنید

زنان تمایل دارند ظاهر خود را زمانی که شریک آنها علاقه خاصی به عشق آنها ندارد سرزنش كنند این افکار ممکن است کاملا برای شما منطقی باشند اما در اکثر موارد مشکلات صمیمیت به طور کامل با آنچه که به نظر می رسند مربوط نیستند.  زمان بیشتری را با همسر خود صرف کنید.
به عنوان مثال، هنگامی که آخرین بار مکالمه خوبی با یکدیگر داشتید (غیر از صحبت کردن در مورد کار یا بچه ها) چه زماني بوده است؟ داشتن توانایی برقراری ارتباط در روش های معنی دار باعث ایجاد ارتباط عاطفی عمیق و در نهایت نفوذ فیزیکی و عاطفی می شود.

5. پيدا نشدن صميميت

هميشه طلاق پایان ازدواج را نشان نمي دهند، اما باید مراقب آنها باشید. اگر هيچ چيز نتوانست به شما كمك كند زوج درماني می تواند به بهبود روابط کمک کند و صمیمیت را به سطح بالا برساند.

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.