4 کلید مهم قبل از تصمیم گیری برای جدايي هنگامي كه با كودكان هستيد

4 کلید مهم قبل از تصمیم گیری برای جدايي

هزاران نفر از مادران و پدران هر روز این سوال را مطرح می کنند. آیا باید در ازدواج دوست نداشتنی و منفی باقی بمانند و امیدوار باشند که این تصمیم برای کودکان بهترین است؟

در اینجا چهار کلید برای زمانی که سعی دارید تصمیم بگیرید که در يك ازدواج ناسالم برای بچه ها باقی بمانید یا آن را ترک کنید و دوباره شروع کنید وجود دارد.

1. تصمیم گیری را براساس آنچه که برای شما مناسب است، تعیین کنید

این تصمیم هرگز آسان نیست و نباید باشد. ما سالها از طریق کارشناسان مختلف شنیده ایم که داشتن دو والدین در یک خانواده بسیار بهتر از زماني است كه خانواده از هم جدا شوند و كودكان با مادر يا پدر تنها زندگي كنند.

4 کلید مهم قبل از تصمیم گیری برای جدايي

به یاد داشته باشید تصمیم را براساس آنچه که براي شما و نمونه خاص شما درست است و بر اساس آنچه که به نظر شما می رسد، انجام دهيد. تصمیم گیری را بر اساس نظر دیگران انجام ندهید. همچنین هرگز بر اساس گناه تصمیم نگیرید.

2. اگر در ازدواج بد باقی بمانید، فرزندانتان ایده های بد را می یابند 

از سن 0 تا 18 سالگی، ذهن ناخودآگاه با درک زیست محیطی درست و غلط پر می شود.

بنابراین یک کودک در خانواده ای که در آن سیگار کشیدن به صورت منظم انجام می شود، ذهن ناخودآگاه به کودک مي گويد که سیگار کشیدن خوب است. صرف نظر از آنچه یک معلم می گوید و یا برنامه درسی در یک کلاس بهداشتی که می گویند سیگار کشیدن خوب نیست، بچه ها مطرح مي كنند که در آن سیگار کشیدن در خانه انجام می شود، این درست است.

4 کلید مهم قبل از تصمیم گیری برای جدايي

در یک ازدواج غیرمنطقی یا ازدواج متخلف، یا ازدواجي که یکی از شركا اعتياد دارند، شخصا بر این باور است که بهترین تصمیم برای پایان دادن به ازدواج پس از اولین تلاش برای آشتی دادن است.

هنگامی که سعی می کنیم در یک ازدواج دوستانه یا عاطفی یا جسمی مضر باقی بمانیم، کودکان همان ایده هایی را که در مورد سیگار کشیدن ذکر مي كنند، دارند.

اینها پیامهایی هستند که کودکان هر روز زمانی که در یک رابطه دوستانه یا مضر در خانه هستند، دريافت مي كنند.

4 کلید مهم قبل از تصمیم گیری برای جدايي

این جایی است که بچه ها درباره رفتار تهاجمی منفعل، وابستگی، پذیرش سوء رفتار عاطفی یا جسمی و یا سوء استفاده احساسی یا جسمی یاد می گیرند.

اين موضوع غم انگیز است، احتمالا اين روابط در آینده نیز تکرار خواهند شد. هنگامی که جوان هستیم و حتی زمانی که سن كم داریم،ذهن ناخودآگاه به طور مداوم محیطی را که در آن زندگی می کنیم، به طور عادی پذیرش می کند. صرف نظر از اینکه این بیماری ناسالم باشد یا خیر، بیشتر ما در یک محیط ناسالم باقی می مانيم و بیشتر آن را به طور طبیعی می پذیریم.

4 کلید مهم قبل از تصمیم گیری برای جدايي

به همین دلیل است که زوج ها باید درباره پایان دادن به رابطه و حرکت کردن به گونه ای عمیق فکر کنند تا بچه ها در معرض منفی بودن مادر و پدر قرار نگیرند.

3. قبل از تصمیم گیری، حداقل یک نظر حرفه ای دریافت کنید

نگاهی عمیق به قلب و روح خود در مورد نقش خود در اختلال ازدواج خود، به منظور تصمیم گیری بهتر برای فرزندان خود نه برای خودتان داشته باشيد.

4. طرح خود را در مورد تصمیم برای ايجاد یا ترک یک طرح ایجاد کنید

اگر میخواهید در كنار يكديگر بمانید برنامه ای نوشتاري را به صورت کتبی ایجاد کنید. اگر میخواهید در ازدواج خود صرفه جویی کنید و ارتباط برقرار کنید سیار منطقی، در یک موقعیت بسیار احساسی و مراحلي را که باید در نظر بگیرید، بنویسید یا اگر قصد ترک دارید، مراحل منطقی و یک جدول زمانی لازم برای انجام آن را بنویسید.

امیدوارم این زمان همه چیز را بهبود بخشد در اینجا پیام بزرگی كه به گوش می رسد اين است: زمان چیزی را بهبود نمی دهد. من اهمیتی نمی دهم که چند بار شنیده ام که این زمان همه چیز را بهبود می بخشد. در حقیقت، چیزی شبیه اين نیست.

تنها راه این است که زمان بتواند چیزی را بهبود بخشد. در حال حاضر زندگی و روابط آینده فرزندان خود را بدون انجام کارهای شدید در معرض خطر قرار ندهید. آنها به شما برای تصمیم گیری بهتر نیاز دارند. آن را امروز انجام دهید. ”

4 کلید مهم قبل از تصمیم گیری برای جدايي

 

 

 

منبع
برتر ياب