3 چالش ازدواج و چگونگی رفع آنها

3 چالش ازدواج و چگونگی رفع آنها

تعهد به زندگی با شخصي ديگر واقعا باور نکردنی است، زندگی در هماهنگی کامل واقع گرایانه نیست، اما با آگاهی می توانید کار بهتري را انجام دهید.

3 چالش ازدواج و چگونگی رفع آنها

در زیر شایع ترین چالش هایی که افراد متاهل تجربه می کنند وجود دارد و اگر فعال هستید، می توانید این چالش ها را در در ازدواج خود متوقف کنید.

1. مسائل مربوط به پول

مشکل: پول دلیل خوبی برای حفظ آن در بسیاری از مسائل اجتماعی است. این می تواند موضوعي “داغ” باشد، افراد را در بهترین حالت ناراحت کننده و در بدترین حالت خشمگین کند.

این یک نگرش اجتماعی برای جلوگیری از گفتگو در مورد پول است و بسیاری از ما این عادت را در روابطمان به كار می گيريم.

3 چالش ازدواج و چگونگی رفع آنها

گذشته از نادیده گرفتن وضعیت مالی یکدیگر، شما و همسرتان ممکن است نظرات متفاوتي در مورد چگونگی صرف پولی که به اشتراک می گذارید، داشته باشید. یکی از شما ممکن است احساس کند که باید آن را سرمایه گذاری کند، در حالی که دیگري می خواهد هر پنی از آن را خرج كند.

در هر دو مورد نادانی و عقاید مختلف، خشونت میتواند در مواقعی که درگیری وجود دارد، باقی بماند.

راه حل: یک نفس عمیق بکشید و در مورد وضعیت مالی خود با همسرتان صحبت کنید. اکثر استرس مالی فقط از طریق ارتباطات غلط است. به موضوعاتي مانند بحث در مورد موضوع در دست، حل آن با هم و حرکت به جلو به عنوان یک تیم فكر كنيد.

با توجه به هزینه های انجام شده، ممکن است شما هر دو از حساب بانکی شخصی خود استفاده کنید. به این ترتیب، اگر همسر بخواهد به خرید برود، هیچکس نمیتواند شکایت کند.

2. اعتمادد سازي

مشکل: جرقه ای که در روز عروسی خود به اشتراک گذاشتید ، سخت است که در طول سالها درخشان باشید. با مشاغل، بچه ها و هر چیز دیگری که به روابط مادام العمر شما متصل می شود، عاشقانه بسیار شانس ندارد اگر شما مراقب باشید که آن را زنده نگه دارید.

راه حل: خودتان باشید به نظر می رسد خیلی ساده است، درست است؟ اما به يكديگر اعتماد كنيد! با گذشت زمان، شما هر دو الگوها و عادت های یکدیگر را به خوبی می شناسید و می توانید از آنها پیروی کنید. مانند تماشای سریال مورد علاقه هر دو شما.

به منظور نگه داشتن چیزهای تازه نیاز به تغییر چیزها را دارید.

خانم ها، غذای مورد علاقه او را بدهند و اجازه دهيد بازی مورد علاقه خود را تماشا کند یا او را به بازی ببريد. چیزی جدید را امتحان کنید

3. نقش ها و قواعد

مشکل: هنگام ورود به ازدواج، شما اغلب مدل والدین خود و دیگر شخصیت های والدین را دارید اگر پدر و مادر، شما را با کارهای خانگی راهنمایی کنند، احتمال بیشتری دارد همين كارها را برای همسرتان انجام دهيد. خانم ها، اگر مادر شما مادر فوق العاده اي بود و آشپزی، تمیز کردن، لباس های شسته شده و همه چیز را انجام مي داد، شما ممکن است اين كارها را انجام دهید.

وقتی نقش ها و قواعد در خانه صحبت نمی شود، موضوع را برای تفسیر یکدیگر می گذارید. اگر انتظار شما متفاوت از همسر شما باشد، تنش ها در سطح خوبی برخوردارند.

راه حل: قبل از اینکه با هم متحد شوید یا ازدواج کنید، با يكديگر صحبت كنيد در مورد 1) نقش ها در خانواده شما چگونه رشد کرده است و 2) چگونه می خواهید آنها را در رابطه خود نگاه داريد. همه چیز در مورد ارتباطات است و اطمینان از انتظارات هر کس كه شنیده می شود.

حل مسائل مربوط به رابطه 

بیشتر مشکلات در ازدواج می تواند با یک گفتگو پیشگیرانه حل شود. در مورد نوع مباحث به طور مطلوب سخن بگوئید.

شما با فردی ازدواج کرده اید كه او را دوست داشته ايد. این نوع عشق نیازی به مرگ ندارد، فقط نیاز به نجات دارد.

  • فعال باشید
  • خودتان باشید
  • خوب صحبت کنيد

این کارها را انجام دهید آنوقت خواهید دید که ازدواج بسیار ساده تر از فکر شماست. موفق باشید!

3 چالش ازدواج و چگونگی رفع آنها

 

 

منبع
برتر ياب