3 نکات اساسی برای صرفه جویی در ازدواج

اگر اخیرا از خودتان پرسیدید: «چگونه می توانم ازدواج خود را ذخیره کنم؟»  ببايد بدانید: شما تنها نیستید. میلیونها نفر در سراسر جهان مانند شما هستند – افرادی که با مشکلات زناشویی مواجه شده اند، اما نمی خواهند ازدواج خود را دست بدهند، بلکه می خواهند ازدواج خود را حفظ کنند.

 

 

نکات ضروری

 

هیچ راه حل دیگری  ندارد. هر رابطه، هر مشکلی، هر جنبه ای از اختلافات زناشویی از شخص به فرد متفاوت است. با این حال، این نکات ضروری را می توان به بسیاری از مشکلات زناشویی اعمال کرد و  در نهایت به شما کمک مي کند که ازدواج خود را  نجات دهید.

 

1. مبارزه نکنید – بحث کنید که چه اتفاقی افتاده است

 

مبارزه چیست؟ جیغ کشیدن، استدلال کردن و توهین کردن، آيا مشكلات حل می شود؟ هیچ چی. شما نمیتوانید ازدواج خود را نجات دهید اگر نتوانيد دست از مبارزه كردن برداريد، کلمات مبارزه اي خود را کنار بگذارید و مشکلات را  آگاهانه به بحث بگذارید. و به اين موارد پاسخ بديد “چطور می توانم ازدواج خود را نجات دهم؟” شریک زندگی شما در مورد مشکلات چه مي گويد، و بتوانید به طور منطقی در مورد مشكلات بحث کنید. این بدان معنا نیست که  نیاز دارید  احساسات خود را کنار بگذارید، این فقط بدین معنی است که  نیاز به تشویق  براي بحث و  صحبت كردن داريد، نه مبارزه .

 

2. بر روی مشکلات خود فكر كنيد

شما فکر میکنید مشکلات عمده در ازدواج شما چیست؟  چه مشکلی در ازدواج شماست؟  حیاتی است که شما و همسرتان به مشكلاتي که در مورد مسائلي به وجود مي ايد فكر كنيد، در غیر این صورت شما قادر نخواهید بود چیزی را حل کنید. به عنوان مثال، اگر احساس می کنید که در ازدواج شما کمبود ارتباط وجود دارد، اما شریک زندگی شما اين را مشكل نمي داند  و به جای آن فکر می کند که مسائل مهم وجود  اعتماد بين طرفين است چگونه می توانید با هم بر روی مشکلات متفاوت كار كنيد؟

 

3. از کمک خارجی نترسید

اگر میخواهید پاسخی به «نحوه نجات  از ازدواج بدانید»  نگران نباشید کمک خارجی بیابید.  مشاوره ازدواجیک گام بزرگ است و حتی گامي بیشتر برای رسیدن به مشاوره ازدواج است. اما  واقعا نیازی به ترس در درخواست کمک خارجی نداشته باشید، به ویژه از آنجا که اشخاص ثالث بی طرف که آموزش ديده هستند به طور فعال در مورد مشکلات ازدواج مي توانند به شما کمک بزرگی کنند. اگر شما تلاش  کنید که به عنوان یک زن و شوهر متاهل درمورد مشاغل خود بحث و کار کنيد،  مي توانيددر کنار هم قرار بگيريد و زندگي كنيد، ممکن است کمک های اضافی خارجي به شما کمک کند.

 

منبع
برترياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *