72ساعت در رم

رم،ايتاليا

سه روز در رم: قلب شما را در این شهر افسانه ای غم انگیز مي تپاند! رم بسیار داراي مجموعه های تاریخی و گنجینه های هنری است.صبح اول روز اول در رم ،از گذرگاه گورستان در پایتخت دلپولوو،  عبور كنيد.

پیزا دلپولوو، رم
پیزا دلپولوو (ج)  wikimedia / Gobbler

در طول راه یک زن جوان جذاب بر روی یک روروک مخصوص بچه ها لبخند مي زند.در طول اقامتتان، از Via del Corso که از قلب شهر عبور می کند، استفاده كنيد. در  نهایت، نقطه شروع  در روز اول با، Capitol Hill و Piazza del Campidoglio با شکوه است.Palazzo Senatorio طراحی شده توسط میکل آنژ  محل حکومت شهر است که توسط Palazzo dei Conservatori و Palazzo Nuovo، ​​که با هم گنجینه های موزه کاپیتولین را در اختیار دارند، تشکیل شده است. گالری عکس،  با شکوه شامل بیش از 200 نقاشی قرن چهاردهم تا  قرن18 را دارد.

پیتزا دال کامپیدیگولیو، رم
پیزا دل کامپیدولیو (ج) ویکیمدی / سزار سوچوانو

از قرن هفتم پیش از میلاد، این Piazza del Campidoglioمرکز سیاسی، مذهبی و فرهنگی روم باستان بود. نمی توان از قدرت و اقتدار امپراطوری روم باستان گذر کرد . Partenon در نزدیکی یک منطقه مسکونی به سبک بورلی هیلز برای سناتورهاي دیگری از رم بود ه است و نگاهی جذاب از زندگی به آنها می دهد.

رم کولوسئوم
رم کولوسئوم (ج) فلیکر / Viditu

پس از آن  به کولوسئوم می رسيد که  بیش از 400 سال دارد، از سال80 میلادی امپراطور روم، بازی های گلادیاتورهای وحشیانه خود را برای سرگرم کردن خانه هایي با بيش از 70،000 شهروند رومی انجام دادند. این سرگرمی ها کشتار عمده ای از مردان، زنان و حیوانات وحشی را در هر تعداد در پي داشته است.و سناریوهای وحشتناک به اصطلاح “تمدن رومی” را وجود آورده است.

روز دوم من در رم  پیاده روی كنيد و  به پانتئون برويد. پانتئون نمونه دیگری از موفقیت معماری روم باستان است.  یک ساختمان بزرگ گنبدی با ارتفاع و عرض برابر با یک سوراخ بزرگ در مرکز سقف است تانور و هوا را به داخل ساختمان بكشاند. سوراخ در کف آب باران را تخليه مي كند. نشستن در جاي خنک و آرام پانتئون با نور ویژه ای از آفتاب، یک تجربه بسیار آرام را مي سازد. در مقابل، فواره چشمه Trevi (كه شهرت جهاني دارد’) ديده مي شود. http://bartaryabe.com

چشمه Trevi (c) wikimedia / MatthiasKabel

مکان ملاقات Piazza di Spagna در قرن هفدهم La Barcaccia  اسپانیایی است و مشهور به کلیسای قرن شانزدهم Trinite dei Monti است.

روز سوم

شهر واتیکان به  یک ایالت مستقل در سال 1929 اختصاص داده شده است. از نظر خیره کننده ای در نور خورشید، میدان سنت پیتر به همان اندازه که من انتظار داشتيد، چشمگیر بود و  روز چهارشنبه مي توانيد پاپ را به مخاطبان هفتگی ببريد.

میدان سنت پیتر، شهر واتیکان
میدان سنت پیتر، واتیکان (ج) wikimedia / Diliff

این اندازه  شکوفایی در  بزرگترین کلیساي  جهان بود اتفاق افتاده است. موزه واتیکان و نمایش   آثار هنری، نقاشی های دیواری و سقف از معروف ترین هنرمندان تمام وقت بوده است.  و گنجینه های هنری است

اما رم بسیار بیشتر از مجموعه هاي تاریخی و گنجینه های هنری است. این یک شهرک پر از رنگ، سرزندگی و شخصیت است. و  خیابان های تنگ خاکستری لذت بخش است که از طریق گل ها طراحی و دکوراسیون شده است.

وقت زیادی را صرف آرامش و خوردن آب در چشمه های نوشیدنی در برج piazzas كنيد. و بیشتر از همه  خوردن و نوشیدن  آرامی و طولانی و دیر وقت در  شب در کافه ها و رستوران ها فضای باز ارامش بخش است..

محل اقامت

ما در کاخدونما لورا  ، در Lungotevere delle Armi، تنها 15 دقیقه پیاده روی با Piazza del Popolo فاصله دارد.

این هتل  در سال 2002 به عنوان یک هتل با بالاترین استانداردهای چهار ستاره در سال 2002 بازسازی شد، بیمارستان خصوصی دارد و  کارکنان به زبان انگلیسی صحبت می کنند،یک مجموعه تناسب اندام با جکوزی و سونا وجود دارد و نوار سقف بالایی كه یکی از بهترین مکان ها برای دیدن خورشید در شهر مي باشد.

هنگامی که در مرکز رم باشيد، همه چیز را می توان به راحتی مشاهده کرد، گرچه حرارت تابستان  زياد است بنابراين با خود بطري آب بياوريد

مترو ارزان است، امن و قابل اعتماد است، اما دو خط آن (A و B) تنهادر  مرکز شهر است. شما باید چگونگی استفاده از آن را برای بهترین اثر از مسافرتتان برنامه ریزی کنید.تاکسی ها زياد هستند و به خوبی تنظیم می شوند.شما همچنین می توانید از اتوبوس ها یا تور پیاده روی در رم استفاده کنید.

 

پروازها

رم توسط دو فرودگاه به نام Fiumicino   در 35 كيلومترياز رم) و( Ciampino  در 12کیلومتر از رم) خدمت می دهند. فیوسیچینو فرودگاه اصلی است كه دارای خط آهن مستقیم ( لئوناردو اکسپرس ) به مرکز رم است. Ciampino عمدتا توسط خطوط هوایی کم هزینه استفاده می شود و هیچ سرویس راه آهني ندارد، اما دارای اتوبوس مستقیم به ایستگاه راه آهن رم  است.

منبع
برتر ياب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *