10 چیز برتر برای دیدن شهر نیویورک

نيويورك

یکی از بزرگترین پایتخت های سرگرمی و فرهنگی جهان است ، منظره افق منهتن  به سادگی فضای منحصر به فردي در شهربريا شما به وجود مي آورد.

پارک مرکزی

منطقه خنک کننده نیویورک،  پارک مرکزی است ، اولین پارک منظره ای در ایالات متحده  و در قلب نیویورک واقع شده است. مردم محلی منهتن براي فرار از آسمان خراش ها و زندگی غم انگیز خود به اینجا می آیند تا برخی مواقع  از جمعیت هاي دیوانه کننده دور باشند. این پارک در بسیاری از فیلم ها و سریال های تلویزیونی ظاهر شده است، و مشهوراست.

پارک مرکزی سالانه   پیش بینی می کند و  یک سری از کنسرت های رایگان در طول ماه های تابستان در Rumsey Playfield در مرکز پارک برقرار مي شود. در مجموع، 1100 کنسرت رایگان وجود دارد که برنامه ریزی شده است، نه فقط در پارک مرکزی، بلکه در فضاهای عمومی سراسر نیویورک نیز  وجود دارد. نمایشگران ژعبارتند از: کاساندرا ویلسون، جیسسون، توسعه دستگیری و روفوس وین رایت.

فراموش نکنید که از ساختمان سه طبقه  Strawberry Fields بازديد كنيد كه در مركز پارك وجود دارد  جان لنون اکه در ساختمان خیابان داکوتا زندگی می کند، اختصاص یافته است. همسر او، یوکو اونو، هنوز در آنجا زندگی می کند.

ساختمان دولت امپراتوری

اولین تایمرهای نیویورک  به طور مستقیم در دکوراسیون آثار هنری-دکو –  ساختمان دولت امپراتوری هست . لابی طلایي زرق و برق دار به اندازه کافی برای سفر ارزشمند است.

بازديد از رصدخانه در طبقه 86 و 102 فوق العاده است. مطمئن باشید که برنامه App Empire State Building Observatory App را از فروشگاه اپل یا Google Play دانلود کنید.

یک لحظه جادویی زمان  غروب آفتاب،  بازی نور خورشید در سراسر شهر را ببينيد. در حقیقت ساختمان امپایر استیل 1،454 فوت بالاتر از Midtown Manhattan است.

 پذیرش 27 دلار برای کودکان، 34 دلار برای بزرگسالان.

مجسمه آزادی

این مجسمه تحمیل یک زن با  استايل، یک تاج تابشی و صندل هایی زيبادر حالی که مشعل خود را در دستش قرار داده بود  توسط فردریک اوت بارتولدی، مجسمه ساز، در وسط جزیره لیبرتی ، طراحی شده بود .

این به معنای آزادی روشنفکران جهان شناخته شده است و هدیه ای از فرانسه برای جشن سالگرد قدیسین آمریکایی در سال 1885 بود.  در 28 اکتبر سال 1886  و نماد نهایی رویای آمریکایی به نمایش گذاشته شد.

با ارتفاع 305 فوت (93 متر) بلندترین مکانهای دیداری و معنوی آمریکا است و اولین چیزی که در هنگام ورود به بندر نیویورک مشاهده می کنید.

نمایشگاه مجسمه آزادی در طبقه دوم پایه مجسمه قرار دارد و سابقه تاریخی نمادینش را ارائه می دهد .

پذیرش: رایگان بلیط فردی به مجسمه لیبری و الیس جزیره 24 دلار برای بزرگسالان و 16 دلار برای بچه ها است.

 

جزیره الیس

جزیرهالیس ، از طریق کشتی از نیویورک عبور کرده است، دروازه ای  با بیش از 12 میلیون مهاجر از سال1892 تا 1954. همه چيز با هدف  جستجوی آزادی بیان، آزادی مذهب و رفاه بودند.

از سال 1990 آن را به عنوان موزه به روي عموم مردم بازمی كنند و یکی از جذاب ترین مکان های نیویورک است. اين مكان بیش از 500،000 مهاجر و خانواده های آنها را به یاد می آورد. همچنین نمایشگاه های تعاملی وجود دارد  شما در حال تلاش برای کشف اجداد خود هستید، اينجا جاي مناسبي است.

موزه هنر متروپولیتن

موزه هنر متروپولیتن ، واقع در ضلع شرقی پارک مرکزی در امتداد مسیر موزه ، توسط گروهی از بانکداران نیویورک و سرمایه داراني که احساس ميکردند که شهر خود نیاز به یک موزه جامع هنري جهان دارد ،ساخته شده است.

این موزه شگفت انگیز به طور کلی به عنوان The Met شناخته شده است . دسترسی از پیاده رو در خیابان پنجم است که در آن ستون های درونی و پنجره های قدامی  به شما سلام می کند. در داخل، راه پله های عظیم و چشمه های آب سبز  عظمتي را به شما اضافه می کند.

این موزه بزرگ هر دسته از هنر را در هر رسانه ی شناخته شده از هر بخش از جهان ارائه می دهد. در مجموع، حدود 2 میلیون اثر هنری وجود دارد، بنابراین لازم است بخش هایی که دوست دارید كه شامل معبد دندور و بالشت هنر مصری، قایق سواری  و در بخش ديگر اسلحه ، مجموعه هنر قبرس، پیکاسو، مجسمه های یونانی و رومی و باغ پشت بام با  هنر و معماري مدرن وجود دارد

باز یکشنبه – پنج شنبه 9.00 – 5.30، جمعه و شنبه 10.00am – 9.00pm پذیرش برای 12 + 25 دلار و زیر 12s آزاد است.

 

موزه هنر مدرن (MoMA)

این موزه شگفت انگیز، واقع در Midtown Manhattan، معتبر ترین موزه در  نیویورک است و دارای بزرگترین مجموعه آثار هنری بین سال های 1880 تاکنون است. به منظور دستیابی به برخی از بازديدها،  کتابخانه و آرشیو MoMA  بیش از 300،000 کتاب، کتاب های هنرمندانه و مجلات و فایل های شخصی با بیش از  70،000 هنرمند را نگهداری می کند، و حداقل دو ساعت برای بازدید به شما اجازه داده مي شود.

خیابان 53 ساعت موزه: 10:30 صبح تا 5:30 بعدازظهر، (تا جمعه ها تا 8:00 صبح)
پذیرش: 25 ​​دلار برای بزرگسالان. زیر 16 سال آزاد است

 میدانبار و برادوی

مرکز تایمز، واقع در شهر پر جنب و جوش شهر منهتن نیویورک،  مرکز زندگی شبانه، رستوران ها و سرگرمی های نیویورک است.  به همين دلیل  صدها توليد فيلم در اين مكان برجسته ساخته شده است. به طور خاص، رایت تاکسی فیلم رابرت دنیرو و جودی فاستر كه اینجا شلیک شده است.

این شهر از غرب 42 تا47 خیابان های غربی دارد و  یکی از نشانه های برجسته جهان شناخته شده است. در شب،  به سادگی با چراغ های روشن، تبلیغات متحرک و صفحه نمایش بزرگ تلویزیون نشانگرهای خبره اي را ب وجود اورده است.

برادوی، ناحیه تئاتر شهر در نزدیکی میدان تایمز واقع شده است و بیش از 50 تئاتر، بیش از 30 هتل، سینما، مغازه ها، رستوران ها و کافه ها دارد.  اکثر موزیکال ها در روزهاي چهارشنبه، شنبه و یکشنبه بعد از ظهرانجام می شوند .

ترمینال گرند مرکزی

ایستگاه مرکزی بزرگ منهتن در   سراسر جهان به عنوان مرکز شلوغ حمل و نقل مشهور است. این ساختمان از سال 1913 تا 1903 ساخته شده است و ساختمان بزرگ هنرهای زیبایی است که به عنوان مرکز حمل و نقل متصل به قطار، مترو، ماشین و  عابر پیاده شناخته می شود. هر روز 5000 هزار مسافر از محل ایستگاه راه آهن بزرگ گراند مرکزی عبور می کنند.

پیدا کردن آن  فقط در خارج از رستوران اوستر نوار در کنفرانس پایین تر در یک منطقه گنبد که در آن مردم به طور کلی جمع می شوند. همانطور که در جاهای دیگر در نیویورک، سر و صدا ثابت است، اما شگفت آور اگر شما ایستاده روبروی یک ستون و زمزمه، کسی ایستاده رو به ستون مورب مخالف شما خواهد شد آن را بشنود. سعی کنید آن را با یک دوست – آن است که در واقع بیشتر از استفاده از تلفن همراه خود گسسته است.

هنگامی که شما ایستگاه مرکزی بزرگ را ترک می کنید، از تونل مشخص شده اي عبور مي كنيد كه توسط لکسینگتون انتخاب شده است و مجهز به ساختمان Art Deco کرایسلر است كه خيره كننده است.

مرکز تجارت جهانی – زمین صفر

خط افقی در منهتن پایین، از برج های دوقلو  مرکز تجارت جهانی است،  اما تخریب آنها در حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001، چشم انداز چشمگیری را در چشم  و روح شهر به وجود آورده است. امروزه این منطقه (با خیابان وسی به سمت شمال، بزرگراه غربی سمت غرب، خیابان لیبرتی به جنوب و خیابان کلیسا به شرق) مرزی است و یک دیوار قهرمان  که نام ها از کسانی که در آن روز جان دادند رويش نوشته شده است. همچنین عکس هایی از چگونگی ایجاد مرکز تجارت جهانی در 60 سالگی و  در سال 1972  افتتاح شده است.

پس از بحث های زیاد، شرکت توسعه اقتصادی منهتن رقابت برای ایده هایی درباره نحوه استفاده از زمین ایجاد کرده است. طراحی برج، که مرکز تجارت جهانی نامیده می شود و نام مستعار برج آزادی است که توسط دانیل لیبسکیند ارائه شده، در نهایت انتخاب شده است. این طرح جدید در تاریخ 28 ژوئن سال 2006 معرفی شد و  این ساختمان در سال 2013 آماده پذیرش بوده است. هنگامی که تکمیل شد،  مرکز تجارت جهانی  بلندترین ساختمان در ایالات متحده است و بلندترین ساختمان اداری در جهان است.

در کنار برج جدید، یادبود Ground Zero است . یک مکان بسیار آرام با آبشار و اسامی همه افرادی که در آن روز زندگی خود را از دست داده بودند.

مرکز راکفلر

مرکز راکفلر ، توسط خانواده راکفلرشاخته شده است، یک مجموعه عظیم اما جذاب از 14 ساختمان سنگ آهک  در اطراف یک چشمه مرکزی است که مشرف جهان و معروف  به یخ  است.

این مجتمع از 48 خیابان و خیابان امریکای شمالی (خیابان ششم) گسترش يافته است. این خانه بزرگترین تئاتر سالن رادیو – سالن موسیقی رادیو سیتی – که پس از اولین مستاجرین این مجموعه نامیده شده است.

 

TIP TOP برای دیدن بندر: جزیره استاتن کشتی  یک سواری 25 دقيقه اي رایگان در سراسر بندربه شما ارائه مي دهد .

 

خرید در شهر نیویورک CityPass  از 116 دلار است، و ورود به همه موزه های بزرگ  طیف وسیعی از جاذبه های توریستی، از جمله ساختمان دولت امپراتوری و کروز در اطراف مجسمه آزادی را مي دهد.

منبع
برتر ياب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *