10 راه درمان خانگی برای جوش

جوش و آكنه

فشار دادن یک جوش، پوست را میشکند، باکتریها را پخش می کند، بنابراین شما می توانید به راحتی با جوشها مبارزه كنيد. البته می توانید از درمان های بدون نسخه نيز استفاده کنید، خوشبختانه، راه های بهتر برای درمان جوش وجود دارد، بنابراين به شما ده روش ساده، اما بسیار موثر، ترفندهای سريع مبارزه با جوش را مي دهيم:

1. بخار

سر خود را در یک کاسه آب بخار نگه دارید اينكار پوست را نرم می کند و منافذ آن را باز می کند ،این باعث می شود که پوست جوش نزند.

2. کاسه یخ

یک مکعب یخ را در یک پارچه قرار دهید و سپس آن را به مدت  سی ثانیه روي جوش نگه دارید.  یخ التهاب را کاهش می دهد و منافذ آن را متوقف می کند، و به برداشتن هر گونه باکتری، سلول های  مرده پوست و چربي زياد آن  کمک می کند.

3. روغن درخت چای

روغن درخت چای یکی دیگر از داروهای خانگی خوب برای جوش است. این روغن التهاب را کاهش می دهد، با باکتری ها مبارزه می کند و همچنین منافذ پوست را پاک می کند. هرگز از درخت چای به طور مستقيم  روی پوست استفاده نکنید، پس آن را  شش قسمت  كنيد سپس با آب مخلوط کنید و به مدت سي دقيقه روی جوش بگذارید. اینكار قرمزی و تورم جوش را کاهش می دهد و به سرعت آن را پاک می کند.

4. آب لیمو

اسید موجود  در آب لیمو به عنوان یک ضد عفونی کننده بر روی پوست عمل می کند و باکتری هایی را که باعث جوش می شوند، را مي کشت ، همچنین به عنوان یک رطوبت عمل می کند، بنابراین روغن اضافی  پوست را کاهش می دهد. برای  نتایج بهتر، آب لیمو را روی  جوش ها  قبل از رفتن به رختخواب بماليد و يك شب با آن بخوابيد. اگر پوست شما بسیار حساس باشد، اين ذرمان را انجام ندهيد.

5. پاپایا

پاپایا حاوی آنزیمی است که به حذف سلول های مرده پوست كمك كرده و روغن بیش از حد  منافذ پوست را مسدود مي كند. و همچنین حاوی  عنصري است که التهاب را کاهش می دهد. برای استفاده از پاپایا برای درمان جوش ها، میوه رسیده را خرد کنید و سپس خمیر آن را به صورت خود به مدت نيم ساعت بمالید، و سپس آن را با آب گرم بشویید.

6. پوسته نارنجی

پوست نارنجی یکی دیگر از داروهای خانگی افسانه برای جوش است. به سادگی در داخل  پوست پرتقال اسید آسکوربیک و ویتامین Cاست كه منافذ و التهاب پوست را كاهش مي دهد.  ابتدا چهره خود را با آب گرم بشویید، و یک قطعه پوست پرتقال را روي صورت خود قرار دهيد.

7. خمیر دندان

خمیر دندان سفید، نه نوع ژل، به خشك كردن  کمک مي كندو   آن را بهبود می بخشد. ابتدا آن را با یک مکعب یخ بشویید، همانطور که قبلا توضیح داده ايم، و سپس یک نقطه کوچک خمیر دندان را روي آن بزنيد از شب تا صبح سپس با آب سرد بشوريد.

8. نوشابه سودا

سودا یکی دیگر از داروهای ارزان قیمت و طبیعی برای جوش است. نوشابه ای را با پودر نوشابه تركيب كنيد تا یک خمیر به وجو آيد ، سپس آن را روی صورت خود قرار دهید به مدت يك ساعت. اینكار التهاب را کاهش می دهدوپوستي شفاف را به وجود مي آورد.

9. عسل

به طور شگفت انگیز، عسل  یکی از داروهای  خانگی برای جوش ها است. عسل دارای ویژگی های ضد باکتری و ضد التهابی شگفت انگیز است و پوست شما را خشک نمی کند. برای استفاده از عسل برای درمان جوش، آن را به طور مستقیم به منطقه آسیب دیده اعمال کنید و آنرا به مدت سی دقیقه نگه دارید. عسل همچنین دارای خواص شفا است، به همین دلیل کمک خواهد کرد که از هرگونه زخم بر روی پوست نیز جلوگیری شود.

10. چای سبز

 

برای افرادی که به طور منظم جوش مي زنند، چای سبز می تواند درمان بسیار خوبی باشد. فقط چای سبز سرد را روی صورت خود قرار دهید اين كار را از شب تا صبح انجام دهيد.اینكار التهاب را کاهش می دهد، تولید چربی پوست را کاهش می دهد و باکتری ها را روی پوست از بين مي برد

داروهای مورد علاقه شما برای جوش ها چیست؟

زیبا بمانيد.

منبع
برتر ياب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *