10 درمان خانگی برای درد سقط جنین

درد سقط جنین

بارداری هیجان انگیز ترین دوره در زندگی هر زني است. با این حال هر بارداری، پایان خوشي دارد. حوادثی که در 9 ماه بارداری اتفاق افتاده است ممکن است موجب اضطراب، ناامنی و حتی ناامیدی مادران شود و منجر به سقط جنین شود. میزان سقط جنین در سه ماهه اول مادران باردار تا 15 درصد افزایش مي يابد

درمان خانگی برای درد پس از زایمان – بهترین درمان خانگی:

علل سقط جنین استرس در زندگی، شیوه زندگی ناسالم، عوارض پزشکی و غيره است متأسفانه در سال هاي اخير میزان سقط جنین به طور قابل توجهی افزایش یافته است موارد زیادی وجود دارد که افراد نمی توانند علت آن را پیدا کنند.

برای جلوگیری از خطرات سقط جنین، مادرها باید بیشتر بدانند که چگونه از سقط جنین جلوگيري كنند. در این جا برخی از بهترین راه حل های خانگی برای درد سقط جنین در زنان باردار كه باید یاد بگیريد و به خوبی اعمال كنند را نشان مي دهيم. داروهای خانگی  عبارتند از:

 1. از مصرف غذاهایی که باعث القاء حرارت می شوند، اجتناب کنید

bartaryabe.com

این اولین و موثرترین ابزارهای خانگی برای درد سقط جنین است که من واقعا می خواهم در اینجا معرفی کنم.

مادران باردار بايد از مواد غذايي گرم مانند پاپایا سبز، آناناس، زعفران، خربزه تلخ، غذاهایخام، غذاهای تند و داغ، مواد غذایی سمی جلوگیری كنند. در بسیاری از موارد سقط جنین حاوی این غذاها است. بنابراین، مادران آینده باید حداقل در 3 ماه اول حاملگی مصرف این غذاها را محدود کنند.

2. جلوگیری از سفرهای طولانی

bartaryabe.com

به خصوص در طی 3 ماه اول حاملگی توصیه نمی شود. در این زمان، جنین هنوز به طور کامل تشکیل نشده است و در رحم مادر ناپایدار است، بنابراین مادر باید توجه ویژه ای را جلب کند. اگر مادر سابقه سقط جنین یا علائم مربوط به سقط جنین داشته باشد، باید در اسرع وقت به پزشک اطلاع دهد. در بسیاری از موارد، زنان باید در طول بارداری به طور کامل حرکت نكنند تا از سقط جنین جلوگیری شود

3. محدود کردن غذاهاي آماده

نگهدارنده ها، طعم دهنده ها و مواد افزودنی در مواد غذایی خیابانی حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که برای زنان باردار سودمند نیستند. زنان باردار برای جلوگیری از سقط جنین، باید فورا تنقلات و غذاهای خیابانی را از رژیم غذایی روزانه خود متوقف كنند. مادران باردار باید غذاهای تازه، تمیز و پخته شده را اولویت بندی کنند.

4. ایمن سازی منظم

مادران باردار بايد به طور منظم به خود واكسن بزنن. این در واقع به کاهش میزان سقط جنین كمك خواهد كرد. اگر مادر قبل از بارداری برنامه ریزی های خانوادگی انجام داده باشد، باید برای سالم ترین حاملگی نیز ایمن شود.

5. اجتناب از استرس و تنش

استرس و تنش به افزایش احتمال سقط جنین در مادران باردار کمک مي کند. بنابراین در دوران بارداری، مادران باید سعی در ایجاد راحتی روانی، محدود کردن کار زیاد، جلوگیری از اختلاف نظر در خانواده كنند و به طور منظم برای حفظ ذهنیت ورزش و تمرین یوگا را به آسانی انجام دهند. این در واقع یکی از بهترین درمان های خانگی برای سقط جنین است که مردم هرگز نباید به آن پایین نگاه کنند!

6. مراقبت هاي روزانه

مراقبت های روزانه مادران برای کاهش خطر سقط جنین که ممکن است رخ دهد بسیار مهم است. مادران باردار باید با یک دکتر حرفه ای در مورد سابقه خود و بیماری یا سایر مواد دیگر در سلامت کلی خود صحبت کنند. به زنان باردار توصیه می شود یکبار در ماه به طور منظم به دكتر بروند مخصوصا برای مادران باردار که سابقه سقط جنین یا زایمان زودرس دارند، آنها باید از سلامت خود مراقبت كنند

7. از مصرف الکل و سیگار اجتناب کنید 

bartaryabe.com

اگر باردار هستید، کاری مهم و ضروری از ترک سیگار و نوشیدن الکل وجود ندارد. اگر به نوشيدن الکل و سیگار كشيدن ادامه دهيد تا حد زیادی بر سلامت جنین تاثیر خواهد گذاشت و حتی می تواند باعث مرگ آنها نیز شود. هنگامی که مادر باردار به سیگار کشیدن معتاد مي شوند، بر رشد مغز جنین، هوش و حتی قلب جنین تاثیر می گذارد. اگر مادر باردار به طور منظم در دوران بارداری خود مشروب استفاده کند، باعث عقب ماندگی ذهنی جنین مي شود. بنابراین براي داشتن نوزادان سالم، مادران باردار باید از سیگار و الکل (از جمله بوی تنباکو و محیط دود) دور بمانند.

8. اگر تهوع دارید، ورزش نکنید

بسیاری از پزشکان بر این باورند که زنان باردار باید روزانه ورزش کنند. در واقع، تمرین و ورزش ملایم برای سلامتی مادران باردار بسیار مفید است. با این حال، اگر احساس می کنید در حال ورزش تهوع و یا سرگیجه داريد باید تمرین فیزیکی را متوقف کنید. شما نباید استرس زيادي را به ورزش و ذهن خود اضافه کنید، زیرا این امر برای سلامت شما بسیار مضر است و همچنین بر نوزاد متولد نشده تاثیر می گذارد. این در واقع یکی از بهترین درمان های خانگی برای درد سقط جنین است که زنان باردار باید بدانند و از آنها استفاده کنند!

9. از بخار کردن یا حمام داغ اجتناب کنید

اجتناب از بخار یا حمام گرم یکی از مهمترین مواردی است که باید در انتخاب مادران باردار به خاطر داشته باشید. به همین دلیل است که بسیاری از مطالعات تایید کرده اند که استفاده از بخار و روش های حمام داغ، احتمال سقط جنین و ناتوانی عصبی جنین را افزایش می دهد.

علاوه بر این، حمام بخار و داغ در مادران باردار سرگیجه و فشار خون پایین را دارد (بدترین چیز برای جلوگیری از حاملگی زنان است، زیرا جریان خون به جنین را کاهش مي دهد). این علامت به علت افزایش دمای بدن زنان باردار ناشی از آب گرم و بخار گرم است.بنابراین، مادران باردار باید توصیه های متخصصین پزشکی را رعایت کنند، از جمله اجتناب از حمام داغ و بخار . دمای آب مناسب برای مادران باردار برای حمام 37 درجه یا کمتر است.

10. جلوگیری از تماس با بافتهای مرغ، انوع و سایر بیماری های عفونی

bartaryabe.com

این آخرین، اما مهم ترين درمان های خانگی برای درد سقط جنین است.

اگر زنان باردار در دوران بارداری از ورم پستان رنج می برند، ممکن است در معرض خطر آسیب های ریه باشند. علاوه بر این، اگر مادران باردار به ویروس مرغ آلوده شوند، جنین در رحم در معرض خطر ناهنجاری قرار می گیرد. حتي هنگامي که مادر باردار در برابر عفونت سرويسي قرار بگيرد، در صورت تماس با بيماران مبتلا به تورم مري، قبل از تولد، نوزاد به راحتي آلوده مي شود. سرماخوردگی، آنفولانزا و دیگر بیماریهای عفونی – شرایطی هستند كه ویروس ها در هوا پخش شوند. بنابراین بهترین کاری که باید بکنید اینست که مادران در دوران بارداری نباید از تماس با بیماران مبتلا به آنفولانزاي مرغي، آنفلوآنزا و سایر بیماری های عفونی تماس داشته باشند

این تمرین ها برای حفظ سلامت زنان باردار بدون هیچ عارضه جانبی ناخواسته اي اثبات شده است. بنابراین، مردم نباید نگران باشند.

این فهرستی از بهترین داروهای خانگی برای درد سقط جنین در زنان باردار است که بسیار موثر هستند. این داروهای خانگی 100٪ طبیعی و ایمن هستند

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *