‌ شهرهای برتر جهان برای زندگی کردن

ملبورن؛ استرالیا

ملبورن پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت ویکتوریا استرالیا و دومین شهر پرجمعیت استرالیا و اقیانوسیه است. ملبورن از ۳۱ شهرداری تشکیل شده است. در سال ۲۰۱۶ جمعیت آن ۴,۶۴۱,۶۳۶ نفر بوده است.

امتیاز کلی ۹۷/۵
ثبات ۹۵
بهداشت و درمان ۱۰۰
فرهنگ و محیط زیست ۹۵/۱
آموزش ۱۰۰
زیرساخت 100

 

 

وین؛ اتریش

وین پایتخت و بزرگ‌ترین شهر اتریش و یکی از ۹ ایالت آن است. وین شهر اصلی اتریش و مرکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور است. جمعیت آن حدود ۱/۸ میلیون نفر است و هفتمین شهر پرجمعیت در محدوده شهرهای اتحادیه اروپا است. تا اواخر قرن بیستم، وین بزرگ‌ترین شهر آلمانی زبان جهان بود و قبل از تقسیم امپراتوری اتریش-مجارستان در جنگ جهانی اول، این شهر ۲ میلیون نفر جمعیت داشت. امروزه پس از برلین، دومین شهر آلمانی ‌زبان دنیا است.

امتیاز کلی ۹۷/۴
ثبات ۹۵
بهداشت و درمان ۱۰۰
فرهنگ و محیط زیست ۹۴/۴
آموزش ۱۰۰
زیرساخت ۱۰۰

ونکوور؛ کانادا

ونکوور شهری بندری در کانادا است که در منطقه لور مینلند (Lower Mainland) بریتیش کلمبیا واقع شده است. ونکوور دارای بالاترین تراکم جمعیت در کانادا با بیش از ۵۴۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع است. بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، این شهر پس از نیویورک، سانفرانسیسکو، و مکزیکو سیتی چهارمین شهر پرجمعیت در آمریکای شمالی است. ونکوور یکی از متنوع‌ترین شهرها از نظر قومیتی و زبانی در کانادا است. ۵۲ درصد ساکنان آن زبان اولی به غیر از انگلیسی دارند.

امتیاز کلی ۹۷/۳
ثبات ۹۵
بهداشت و درمان ۱۰۰
فرهنگ و محیط زیست ۱۰۰
آموزش ۱۰۰
زیرساخت ۹۲/۹

تورنتو؛ کانادا

تورنتو شهری کانادایی و پایتخت انتاریو است. با وجود جمعیت شهری ۲,۷۳۱,۵۷۱ نفر و جمعیت کلی (با احتساب حومه) ۵,۹۲۸,۰۴۰ نفری، تورنتو پرجمعیت‌ترین شهر و منطقه شهری در کانادا است. تورنتو شهری جهانی، مرکز کسب و کار، امور مالی، هنر و فرهنگ است و به عنوان یکی از چند فرهنگی‌ترین شهرهای جهان شناخته شده است.

امتیاز کلی ۹۷/۲
ثبات ۱۰۰
بهداشت و درمان ۱۰۰
فرهنگ و محیط زیست ۹۷/۲
آموزش ۱۰۰
زیرساخت ۸۹/۳

 

هلسینکی؛ فنلاند

هلسینکی پایتخت و بزرگ‌ترین شهر فنلاند است. این شهر در جنوب فنلاند و در ساحل خلیج فنلاند واقع شده است. خود شهر هلسینکی بدون احتساب حومه ۶۲۹,۵۱۲ نفر جمعیت دارد. هلسینکی در حدود ۸۰ کیلومتری شمال تالین اسلوونی، ۴۰۰ کیلومتری شرق استکهلم، سوئد و ۳۹۰ کیلومتری غرب سنت پترزبورگ، روسیه قرار دارد. هلسینکی از نظر تاریخی ارتباطات نزدیکی با این سه شهر داشته است.

امتیاز کلی ۹۶
ثبات ۱۰۰
بهداشت و درمان ۱۰۰
فرهنگ و محیط زیست ۹۰
آموزش ۹۱/۷
زیرساخت ۹۶/۴

 

آوکلند؛ نیوزیلند

اوکلند شهری واقع در جزیره شمالی نیوزیلند است و با جمعیت ۱,۴۹۵,۰۰۰ نفر پرجمعیت‌ترین شهر کشور به حساب می‌آید. در اوکلند محیطی شهری تجربه می‌کنید که هر بخش آن تنها نیم ساعت با سواحل زیبا، مسیرهای پیاده‌روی و جزایر دیدنی فاصله دارد.

امتیاز کلی ۹۵/۷
ثبات ۹۵
بهداشت و درمان ۹۵/۸
فرهنگ و محیط زیست ۹۷
آموزش ۱۰۰
زیرساخت ۹۲/۹

 

 

 

y

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *