گم شدن در فرصت های ارتباط احساسی چگونه است؟

یکی از مهمترین مبارزاتی که اغلب زوج ها را به مشاوره مي كشاند توانايي از دست دادن ارتباط عاطفی است. مثلا تمركز كامل روي شغل، كودكان، فعاليت هاي مدني و سرگرم كننده موجب اين امر مي شود. تلاش کمی برای حفظ ارتباط عاطفی وجود دارد.

بعضي از زوجيني بودند كه بيش از 20 سال از ازدواجشان مي گذرد اما مثل هم اتاقي هستند و همسر بيشتر شبيه به برادر است تا شوهر يا معشوقه.

اين قبل زوج ها ناكام هستند و در ايجاد فرصت هاي ارتباطي كه هر روز در روابط خود دارند ناتوان هستند لازم نيست كه از زير سنگ پيدا كنيد فقط كافي است از همسر خود مراقبت كنيد چنین فرصت های از دست رفته اي منجر به فرسایش در ازدواج می شوند.

پس چگونه فرصت های اتصال را شناسایی کنیم؟

اول، باید اقدامات لازمي براي افزايش آگاهي از همسرمان داشته باشيم. باید از پشت تبلت خارج شویم تلفن هوشمند را دور بریزیم؛ تلویزیون را خاموش کنیم و فیس بوک و سایر رسانه های اجتماعی را محدود كنيم. اما مهمتر از همه، باید یاد بگیریم كه موانع فرصت هاي ارتباط عاطفي را شناسايي كنيم. باید یاد بگیریم و توجه خود را از حواس پرتي هاي بيروني به همسرمان الويت دهيم

مشارکت آسانتر انجام مي شود

این غیرممکن نیست، به خصوص اگر میل به حفظ ارتباط قوی با شریک زندگی داشته باشيد. شما نیاز به داشتن آگاهی از  شریک زندگي خود و جستجوی راه هایی برای آغاز گفت و گو و ارتباطات فیزیکی غیر جنسی داريد. تعهد با یادآوری های کوچک به همسر انجام می شود که نشان می دهد آنها از نظر ذهنی آماده هستند. یادآوري هايي مانند کارت ها و پیام هایي که موجب ارتباط مي شوند و به طور جدی به همسر خود توجه كنيم. در روزهای هفتگی، گشت و گذارهای عاشقانه در یک شب و به اشتراک گذاشتن سرگرمی ها هم موثر هستند و  از موفقیت هایی که لازم است برای ماندن با شریک زندگی خود احساس عاطفی داشته باشید را بدست بياوريم.

آنچه لازم است تلاش، تعهد و توانایی یافتن فرصت ها است. شکار خوب!

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *