چگونه يك کسب و کار خانگي را شروع كنم؟

چگونه يك کسب و کار خانگي را شروع كنم؟

چگونه يك کسب و کار خانگي را شروع كنم؟ گروه مشاوران كسب و كار

بهترین کسب و کار خانگی را مي توانيد با بهترين دوست خود شروع كنيد.

حالا سوال اين است كه چگونه می توانید یک کسب و کار موفق را در خانه خود شروع کنید؟ راز موفقیت، انتخاب کسب و کار است که بسیاری افراد انجام می دهند. شش مرحله زير برای شروع کسب و کار مبتنی بر خانه است که هم موفق خواهيد شد و هم در زمان و پول صرفه جويي خواهيد كرد.

1 ارزیابی استعدادهای خود

از استعدادهای خود به عنوان چیزهایی که واقعا خوب هستند فکر کنید. استعدادها مانند صفات شخصیتی هستند. به عنوان مثال، شما ممکن است یک فرد بسیار خلاق و یا یک شخص جزئي نگر و يا يك شخص با برقراري ارتباط خوب باشيد. استعدادهای شما پایه ای برای سرمایه گذاری موفق کسب و کار، از جمله کسب و کار در خانه است.

چگونه يك کسب و کار خانگي را شروع كنم؟

اگر قبل از اینکه بعضی از ارزیابی های خود را انجام داديد، برای تعیین اینکه آیا شما دارای شخصیت مناسب برای كارآفرين شدن را داريد، هرگز آن را به عقب نيندازيد. شروع کسب و کار برای همه آسان نیست. صفات مشترک برای صاحبان کسب و کار موفق عبارتند از انگیزه، اعتماد به نفس، پشتکار، ابتکار عمل و توانایی مقابله با عدم اطمینان.

مهارت های خود را بررسی کنید

مهارت های شما چیزهایی هستند که می توانید انجام دهید. تفاوت بين استعدادها و مهارت ها این است که استعدادها منفعل و مهارت ها فعال هستند. شما با استعدادها متولد می شوید، اما مهارت های خود را در طول زمان ياد مي گيريد. به عنوان مثال، یک فرد خلاق ممکن است مهارت های عالی برای نقاشی، نوشتن یا طراحی داشته باشد. فردی که دارای استعداد كارهاي جزئي نگر است، مهارت های حسابداری قوی و سازمانی دارد.

روش مشخص شده در اینجا شروع هر نوع کسب و کار است، اما با تمرکز بر کسب و کارهای مبتنی بر خانه ، این سوال مطرح است: “با این استعدادها و مهارتها، چه نوع کسب و کار خانگی میتوانم شروع کنم؟”

چگونه يك کسب و کار خانگي را شروع كنم؟

فرض کنید شما یکی از آن افرادی هستید که دارای مهارت های حسابداری و سازمانی هستيد. بعضی از ایده های کسب و کار خانگی که با آن روبرو می شويد عبارتند از:

  • آماده سازی مالیات
  • حسابداری
  • مدیر تجاری
  • برگزار کننده حرفه ای
  • دستیار مجازی

و این فقط 5 ایده است. هنگامی که شما این کار را انجام می دهید، بیش از یک یا دو مهارت داريد، بنابراین می توانید فهرستی از ایده های کسب و کار ممکن را بسیار طولانی تر پیدا کنید.

هنگام شروع کسب و کار خانگی، باید بدانید که  همه کسب و کارها به عنوان کسب و کار مبتنی بر خانه کار نخواهند كرد.

برای مثال، شما نمی توانید یک کسب و کار تولیدی را در یک محله مسکونی شروع کنید زيرا مطمئنا همسایگان را ناراحت می کند. بنابراين بايد آنچه را كه مورد نياز است را بدانيد.

بسیاری از افرادی که می خواهند کسب و کار مبتنی بر خانه را آغاز کنند، مي ترسند و يا دوست ندارند. آنها یک ایده را برای کسب و کاري ارائه مي كنند که دوست دارند و احساس می کنند در این زمینه خوب عمل می کنند، بنابراین ممكن است كسب و كارهاي خانگي را دوست نداشته باشند.

چگونه يك کسب و کار خانگي را شروع كنم؟

اشتباه نکنيد اگر شما این کار را انجام می دهید، یک خطر بسیار جدي را به سرمایه گذاری ماه ها، انرژی و پول خود وارد مي كنيد و کسب و کار خانه ای شما دچار شكست مي شود.

دو مرحله بعدی برای موفقیت کسب و کار شما در خانه حیاتی است.

بدست آوردن زاویه سود و انجام یک طرح کسب و کار ، دو بخش مهم از فرایند شروع کسب و کار هستند– دو بخش که بسیاری از افراد مبتنی بر کسب و کار خانگي با آن مواجه نیستند.

اما اگر میخواهید یک کسب و کار مبتنی بر خانه بسازید که موفقیت آمیز باشد، نه تنها موجب تخليه زمان و پول مي شود  اما نا اميد نشويد، باید به این دو مرحله از راه اندازی مجدد توجه ویژه ای داشته باشید .

5  چگونگي شروع کسب و کار خانگی: زاویه سود

این آزمون آزمایشی برای هر کسی که مایل به شروع هر نوع کسب و کار است، است. شما ممکن است استعداد خوبی برای چیزی داشته باشید و مهارت هایی را که شما را قادر می سازد را بیان کنید، اما اگر مردم مایل نیستند که برای محصول یا سرویس شما پول پرداخت کنند، به عنوان یک کسب و کار کار نخواهيد کرد.

برای هر ایده کسب و کار مبتنی بر خانه، شما نیاز به پاسخ به دو سوال داريد:

  • افرادی که مایل به پرداخت این کالا یا خدمات هستند چقدر هستند؟
  • آیا می توانم از آن درآمد کافی بگیرم؟

فرض کنید که شما، به عنوان یک فرد خلاق، قادر به ساخت مانتوهاي زیبا هستید. با این حال، به دلیل زمان، شما تنها قادر به ایجاد دو مانتو در هر ماه هستيد. شما متوجه مي شويد که مردم مایلند 600000 هزار تومان برای هر لباس مخصوص بپردازند. علم ریاضی می گوید که شما باید درآمد 1.200000 هزار تومان در هر ماه داشته باشید. ( به عنوان مثال، هزینه های مربوط به تولید پارچه و نخ ریسی، برای کسر از این مقدار وجود خواهد داشت.)

چگونه يك کسب و کار خانگي را شروع كنم؟

اما بسیاری از مردم با راه انداختن كسب و كارهاي مبتني بر خانه به سود آن توجهي ندارند بنابراين آنها خود را در موقعيتي مشابه قرار مي دهند. کسب و کار در مورد سود است و بدون سود کافی، شما هرگز درآمد کافی برای پرداخت صورتحساب نخواهید داشت، در حالی که كارآفريني ثروت را تولید می کند. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایجاد یک کسب و کار که درآمد کسب می کند، به تغییر مدل کسب و کار خود و تماشای سود خود بپردازید! )

توجه داشته باشید که شما تصمیم می گیرید که درآمد کافی داشته باشيد. بسیاری از افراد کسب و کار نیمه وقت را انجام می دهند که درآمدشان را افزوده و براي آنها کاملا رضایت بخش هستند.

چگونه يك کسب و کار خانگي را شروع كنم؟

با این حال، اگر بخواهید از کسب و کار جدید خود درآمد كسب كنيد بايد تحقيقات جدي در اين زمينه انجام دهيد.

6 یک طرح کسب و کار برای ارزیابی قابلیت کسب و کار جدید خانه خود انجام دهید

بسیاری از مردم تصور می کنند که تنها کار کردن با یک طرح کسب و کار لازم است. اما دلیل اصلی برای انجام یک طرح تجاری این است که بدانید آیا ایده کسب و کار شما فرصتی برای تبدیل شدن به یک کسب و کار موفق است يا خير.

بنابراین هنگامی که شما یک ایده کسب و کار مبتنی بر خانه را انتخاب کردید، به آن علاقمند هستید، بنابراين یک طرح کسب و کار بنویسید. تحقیق و تفکر قبل از شروع كسب و كار بيش از هر چيز ديگري در موفقيت كسب و كار مهم است.

 اگر طرح کسب و کار شما نشان می دهد که ایده شما بی ثبات است، آن را انجام ندهيد، ایده کسب و کار دیگری را انتخاب کنید و دوباره از طریق فرآیند جديد شروع كنيد. قبل از این که ایده ای را پیدا کنید که پر رونق باشد حداقل قبل از شروع ان را بررسي كنيد.

تبلیغات را نادیده نگیرید و کسب و کار خانگی خود را شروع کنید

آیا می خواهید یک کسب و کار موفق در خانه را شروع کنید؟ آگهی ها و تبليغات ها را ناديده نگيريد همچنين شش مرحله که در بالا ذکر شد را دنبال کنید. شما با یک کسب و کار مبتنی بر خانه روبرو خواهید شد که واقعا توانایی موفقیت دارد و پول و رضایت شما را در رویای شما به ارمغان می آورد.

چگونه يك کسب و کار خانگي را شروع كنم؟