چگونه می توانید عکاس حرفه ای شوید

چگونه می توانید عکاس حرفه ای شوید

شرح و اطلاعات شغل عكاسي

یک عکاس رویدادها را ضبط می کند و داستان ها را با استفاده از تصاویر می نویسد. او تصاویر مردم، مکان ها، رویدادها و اشیا را می گیرد. عکاسان اغلب در نوع عکاسی تخصص دارند. عکاس پرتره تصاویری از افراد در استودیوها و یا در محل های مختلف در نقاط مختلف را می گیرند. بعضی از عکس های مدرسه یا عکس های کودک را می گیرند. عکاس تجاری عکس هایی را که در کتاب ها، آگهی ها و کاتالوگ ها استفاده می شود را می گیرند.

  عکاسان علمی از دانش خود براي روش های علمی و ضبط تصاویر از اطلاعات علمی و پزشکی استفاده می کنند.

همچنين عکاسان خبرنگار، به عنوان عکاسان خبر شناخته می شوند، تصاویری را که معمولا برای نشان دادن داستان در تلویزیون یا در روزنامه ها یا مجلات استفاده می شوند را ضبط می کنند. عکاسان هوایی عكس هايي از منظره ها و سازه های هواپیما را انجام می دهند. عکاس هنرهای زیبا می تواند عکس های خود را به عنوان هنرمند عمومی به فروش برساند.

چگونه می توانید عکاس حرفه ای شوید

بسیاری از افرادی که در این زمینه کار می کنند، کارفرمایانی هستند که تجارت خود را انجام می دهند. توصیف شغل آنها شامل وظایفی است که صاحبان کسب و کار باید تمایل داشته باشند انجام دهند. این كار شامل ترویج کسب و کار به مشتریان، خرید منابع، استخدام و نظارت بر کارکنان و مراقبت از امور مالی مربوط به مدیریت کسب و کار است.

آمار سریع

 • عکاسان در سال 2016 حقوق ماهانه سالانه 347070 دلار و 16.38 دلار به ازای هر ساعت به دست می آورند.
 • در سال 2014، بیش از 125،000 نفر در این شغل کار می کردند.
 • بیش از نیمی از تمام عکاسان به عنوان عكاس آزاد خود اشتغال بوده اند.
 • کسانی که برای خود کار نمی كردند بیشتر برای شرکت هایی که خدمات عکاسی را ارائه می دهند، کار می کنند. بعضي از آنها در زمینه پخش تلویزیون و صنایع چاپ روزنامه فعالیت می کنند.
 • چشم انداز کار برای عکاسان قوي است. عكاسان مملو از هزينه هاي خوبي هستند.

نقش ها و مسئولیت ها

این ها برخی از وظایف شغلی معمولی است که از تبلیغات آنلاین برای موقعیت های عکاسی در اينترنت و در سايت ها در سايت خارجي indeed.com موجود است :

 • “ضبط و ویرایش محتوای بصری برای چند سیستم عامل”
 • “تولید عکس در روش های مختلف از جمله رسانه های چاپی / دیجیتال و ارائه محصول نهایی به منابع مختلف از جمله مشتریان داخلی و خارجی، رسانه ها،  طراحان گرافیک ، و ارتباطات شرکت”
 • “تولید تصاویر با کیفیت عکاسی از محصولات و / یا افراد در استودیو و / یا در محل”
 • “انجام تنظیمات رتوش و تصویر”

حقیقت در مورد عکاسی

اگر این حرفه را در نظر بگیرید، اولین چیزی که باید در مورد آن بدانید این است که اگر دوست دارید هر روز در یک مکان نزدیک به منزل کار کنید، ممکن است برای شما مناسب نباشد. عکاسان اغلب وقت زيادي را صرف مي كنند. گاهی اوقات به معنی سفر به مکان های دور افتاده است.

چگونه می توانید عکاس حرفه ای شوید

عکاسان وقت زیادی را در استودیوها صرف می کنند همچنين آنها در داخل و خارج از کشور نيز سفر می کنند. آنها گاهی اوقات خود را در مکان های خطرناک قرار می دهند تا رویدادهای قابل توجهی را ثبت کنند.

چگونه می توانید عکاس حرفه ای شوید

دومین چیزی که باید بدانید این است که اشتغال اغلب ناسازگار است و تقریبا یک سوم همه مشاغل به صورت پاره وقت است. برخی از مشاغل فصلی هستند، همانطور کسانی که تخصص عکاسی عروسی و فارغ التحصیلی را دارند.

چگونه به يك عكاس تبديل شويم 

عکاسان پرتره تنها نیاز به مهارت فنی دارند، در حالی که عکاسان خبرنگاری در سطح مقدماتی و عکاسان تجاری و علمی معمولا به عکاسی در دانشگاه نیاز دارند. با این حال، درجه می تواند یک شغل را رقابتی تر کند. کلاس های کسب و کار ، از جمله حسابداری و بازاریابی ، برای کسانی که مي خواهند اشتغال باشند، بسیار مفید هستند.

یک عکاس باید نمونه کارهایی را برای نمایش کار خود ایجاد کند و آن را به کارفرمایان و مشتریان بالقوه نشان خواهد داد.

نمونه کارها تجمع عکس هایی است که در طول سال ها گرفته شده است و نه تنها بهترین کار هنرمند را شامل می شود، بلکه باید شامل قطعاتی باشد که نشان دهنده فرایندی است که وی برای تولید محصول نهایی انجام مي دهد.

چگونه می توانید عکاس حرفه ای شوید

 

چه مهارت های نرم افزاری لازم است؟

علاوه بر مهارت فنی، یک عکاس به مهارت های نرم افزاری خاص یا ویژگی های شخصی نیاز دارد، تصمیم بگیرد که کارتان را به صورت فردي انجام دهيد يا براي ديگران.

 • توانایی هنری : عکاسان هنرمنداني هستند که باید خلاقیت لازم را داشته باشند تا بتوانند راه هایی برای گفتن داستان ها با استفاده از تصاویر داشته باشند. آنها به چشم انداز استفاده از رنگ، نور و ترکیب نیاز دارند.
 • مهارت های بین فردی: این که آیا افرادی که عکس می گیرید، مشتریان یا همکاراني دارند يا خير، باید قادر به درک نیازهای خود، خواندن زبان بدن خود و هماهنگ کردن اقدامات خود با آنها باشيد.
 • مهارتهای ارتباطی : مهارتهای شنیداری و گفتاری بسیار عالي به شما امکان می دهد آنچه دیگران به شما می گویند را درك كنيد و به شما در توضیح دادن چیزها كمك كند.
 • خدمات مشتری : عکاسان باید خدمات عالی خود را به مشتریان خود ارائه دهند، زیرا کسب و کار جديد و مثبت برای موفقیت ضروری است.
 • مهارت های کسب و کار : کسانی که کسب و کاري را اجرا می کنند باید بدانند چگونه كار خود را به بازار عرضه کنند، تمایل به انجام وظایف حسابداری داشته باشند و هزینه ها و سود را پیگیری کنند.

10 شهر برتر براي شغل فناوري اطلاعات

7 سؤالي كه در انتخاب شغل بايد انجام دهید

[gravityform id=”25″ title=”true” description=”true”]