چگونه می توانيم عاشقانه را در ازدواج خود احيا كنيم؟

اگر می خواهید بدانید که چگونه شور و شوق خود را در ازدواج دوباره تقویت کنید تنها نیستید. بسیاری از زوج ها متوجه می شوند که عاشقانه، صمیمیت و اشتیاق در طول زمان از بین می رود. حقیقت این است هنگامی که دوست شریک زندگیتان بودید سخت ترین کار را در عشق انجام داده ايد.

این یک پدیده طبیعی است و اغلب متوجه نمی شویم که به سادگی عاشقانه خود را متوقف كرده ايم. اما نگران نباشید هرگز دیر نیست که عاشق شدن را به ازدواج خود بياوريد؛ می توانید با برخی تغییرات سریع شروع کنید.

زمان مناسبي بيابيد

به وضوح مشخص مي شود که زوج های متاهل تلاش می کنند تا عاشقانه را بهبود بخشند. گاهی اوقات ساده است که  زمان را اولويت و برنامه ریزی كنيم که فقط برای شریک زندگی تان محفوظ است.

زوج ها در هرج و مرج زندگی روزمره به تدریج ممكن است با یکدیگر روبرو شوند. یکی از دلایل این امر این است که زوجين زمان کمتری را برای پرورش این رابطه صرف می کنند. در سال های آخر ازدواج، زوج ها ممکن است ارتباط خود را از دست بدهند اولین گام این است که زمانی را تنظیم کنیم و هماهنگ باشیم.

یادآوری

با نگاهی به تصاویر قدیمی و یا به سادگی با یادآوری خاطرات دوران خوب قدیم زمانی که رابطه جدید و پر از شور و شوق – داشتيد یک راه موثر برای نوستالژی اطراف و دوباره احساسات خوب قدیمی است. با یادآوری می توانید به هم متصل شوید و به یاد داشته باشید که چرا در عشق افتادید. ساختن این نوستالژی به فعالیت های آینده و دلبستگی عاطفی شما می تواند كمك كند.

بهبود ظاهر

ظاهر تاثیر شگرفی بر شریک شما دارد. مهم نیست که چه چیزی را برای بهبود ظاهر خود انجام مي دهيم تا زمانی که اعتماد شخصی خود را افزایش دهيد و احساس خوبی داشته باشید مفيد است. حتی اگر شریک زندگیتان به ظاهر خود نرسد، ظاهر به طور قابل ملاحظه ای بر احساسات و آرزوها تاثیر می گذارد. شریک زندگی تان تغییرات در ظاهر و اعتماد به نفس را به دست خواهد آورد.

بوسه

کارشناسان می گویند که بوسه انرژی جنسی را از طریق انتشار آندورفین های قدرتمند تولید شده توسط مبادله بزاق ایجاد می کند و عمل بوسیدن صرفا باعث علاقه، تحسین و ایجاد پیوند خاص یا احساس وابستگی می شود.

تاریخ

یک شب هفتگی، راهي برای حفظ پیوند شما است. تاریخ شب را جدی بگیرید گوشی ها را خاموش کنید، هرگونه حواس پرتی را از خود دور كنيد و وقت خود را با شريك زندگيتان نگه دارید. اين شبها میتوانند هر فعالیتی را شامل شوند.

پنج راهبرد فوق نقطه شروع هستند؛ اما هر یک از این اهداف در احیای شور، صمیمیت و عاشقانه موثر هستند. شروع کار سخت ترین بخش است. تعهد به بقيه روند باید در محل قرار گیرد.

منبع
برتر ياب