چگونه مشكلات صميميت در ازدواج حل مي شوند

چگونه مشكلات صميميت در ازدواج حل مي شوند

ازدواج با بهترین كسي كه دوستش داريد شگفت انگیز است، اما زمانی احساس میکنید كه نياز به عاشقانه بيشتري داريد این زمانی است که همه چیز شروع به تجزیه و تحلیل مي شود. نزدیکی بخش مهمی در ازدواج است و بدون آن احساس مي کنید که با همسرتان زندگی می کنید.

چگونه مشکلات صميميت در ازدواج را حل کنیم

خوشبختانه، چیزهایی وجود دارد که میتوانید برای حل مشکلات صمیمیت در ازدواج انجام دهید.

چگونه مشكلات صميميت در ازدواج حل مي شوند

1. با یکدیگر صحبت کنید

این كار خیلی ساده است اما بسیاری از زوج ها موفق به انجام آن نیستند. ارتباطات در هر ارتباطي کلیدی است ، اما اغلب اجازه می دهیم که زندگی و مشاجرات با هم رو به رو شوند. پیش از آنکه با يكديگر از شب تا صبح صحبت کرده اید، وقت آن است که به سختی غرق در صحبت شويد و اگر طول بكشد، ناراحت نمی شود. وقت خود را برای صحبت با شریک زندگی تان در مورد روز و بچه ها و برنامه هاي مهم كنيد، همچنین صحبت کردن با دیگر افراد نيز مهم است. در حين صحبت كردن با يكديگر بخنديد و اهداف و روياهاي خود را درميان بگذاريد

چگونه مشكلات صميميت در ازدواج حل مي شوند

 

2. با هم سرگرم شويد

از خودتان بپرسید: “آخرین باري که شما و شریک زندگیتان با هم سرگرم بوديد چه زماني بود؟” هنگامي كه به خانه برسید چقدر سرگرم مي شويد؟ به همان اندازه که در عشق و ازدواج هستید، با هم سرگرم شويد. اجازه ندهید کار و زندگی اين لذت و سرگرمي را از شما بگيرد. وقت خود را برای انجام کارهای لذت بخش و سرگرم كننده كنيد. یک سفر جاده ای برويد، با يكديگر فيلم ببينيد و چیزی جدید را امتحان کنید. به اشتراک گذاری ماجراجویی با شما تجربه اي سرگرم كننده را به شما می دهد. اگر فرزند دارید، به یاد داشته باشید که سرگرمی خانوادگی برای شما و شریک زندگی تان به عنوان زن و شوهر مهم است.

چگونه مشكلات صميميت در ازدواج حل مي شوند

3. به يكديگر بگوييد همديگر را دوست داريد

این كار فقط سه حرف کوچک است، اما اين سه حرف به اندازه کافی قدرتمند است تا شیوه ی شما و شریک زندگی تان را نسبت به یکدیگر تغییر دهد. مردان و زنان هر دو مایل به احساس عشق و گفتن دوست داشتن هستند شما ساده ترین راه برای انجام این کار را داريد. حتی یک ایمیل ساده و یا تماس در وسط روز و گفتن من عاشق تو هستم، نشان می دهد که شما به او فکر می کنید و باعث می شود احساس گرمي كنيد.

چگونه مشكلات صميميت در ازدواج حل مي شوند

4. ایجاد تماس چشمي

تماس چشمي با شريك زندگي تان، می تواند تمام تفاوت ها را از بين ببرد. تماس چشمي چندین مورد را نشان می دهد: نشان می دهد که شما گوش می دهید تا شریک زندگی تان به شما علاقه دارد و احساس شنيده شدن داريد. این كار صمیمیت فوری را ایجاد می کند ؛ زیرا در آن لحظه به یکدیگر متمرکز شده اید و هیچ چیز دیگری در اين بين نيست. در هنگام صحبت با یکدیگر، بدون هیچ دلیلي، به چشمان يكديگر نگاه كنيد.

اگر قصد حل مشکلات صمیمیت در ازدواج را داشته باشید، این گام های به ظاهر ساده به شما كمك خواهند كرد.

منبع
برتر ياب