چگونه بیشترین وقت را با کودکان خود بگذرانیم

چگونه بیشترین وقت را با کودکان خود بگذرانیم

مراقبت از کودکان مشکلات زیادی دارد و یکی از بزرگترین احساساتی است که براي آنها وقت کافی ندارید. آیا وقت شما به طور مساوی به اشتراک گذاشته می شود یا گاهی اوقات فرزندانتان را می بینید اما همیشه احساس کوتاهی می کنيد. گاهی اوقات بچه ها احساس می کنند هرکسی که بیشتر وقت خود را صرف آنها می کند بیشتر آنها را دوست دارد در حالی که این درست نیست. به دلایلي، برای شما بسیار مهم است که وقت خود را صرف بچه ها کنید تا براي آنها به ياد ماندني شود.

چگونه بیشترین وقت را با کودکان خود بگذرانیم

صرف وقتي که شما با فرزندان خود داريد مهمتر از زمانی است که آن را دریافت می کنید. حتی اگر تنها چند بار فرزندان خود را در یک سال مشاهده کنید، خاطرات خوبی که با بچه هایتان در مدت ها به وجود مي آوريد به ياد مي ماند. برای کمک به ساختن این خاطرات، چیزهای سرگرم کننده را با هم مانند بازی کردن و انجام کارهای دیگر به منظور ایجاد خلاقیت بچه هایتان، انجام دهید. همکاری با یکدیگر برای دستیابی به یک هدف نیز فرصتی برای پيوستن با فرزندان را فراهم می کند.

مدل ها را با هم ترکیب کنید یا حتی بچه های خود را در بعضی از کارهای روزمره  مانند رنگ آمیزی اتاق یا اصلاح کابینت شکسته بکار ببرید. همچنين پخت و پز فرصتي براي پیوند ایجاد می کند، زیرا دانش خود را از آشپزخانه با بچه ها به اشتراک می گذارید. آموزش آنها دستور العملي جدید است که نه تنها مهارت های آشپزی را افزایش می دهد، بلكه چیزی است که آنها می توانند انجام دهند و همیشه از آن به عنوان دستور غذا استفاده کنند و از آنها یاد بگیرند. اگر شما و بچه هایتان خیلی خسته شده اید که همه چیز را در یک لحظه انجام دهید حتی فقط با یکدیگر صحبت کنید، چیز خوبی است که باید انجام دهید. این به شما فرصتی می دهد تا نظرات و احساساتتان را به اشتراک بگذارید.

چگونه بیشترین وقت را با کودکان خود بگذرانیم

در حالی که می توانید همه این کارها را با بچه های خود انجام دهید، مطمئن باشید که براي هر یک از بچه هایتان به طور جداگانه وقت بگذارید. فعالیت های یک به یک فرصتی را برای صرف وقت ویژه بین والدین و کودک ایجاد می کند و فقط دو نفر شما خاطراتي را ایجاد می کنيد. این برنامه را یک بار به طور دوره ای در طول سال برنامه ریزی کنید و فرزندتان را در انتخاب این که وقت خود را صرف کنید، بپذیرید.

به خاطر داشته باشید که فقط راه های سالم برای گذراندن وقت با فرزندانتان وجود ندارد، همچنین راه های ناسالم برای صرف وقت نيز وجود دارد. اگر همیشه والدین تسلی دهنده هستید هدایایي را خریداری کنید. شما واقعا می توانید رفتار کودکان و سلامت روان خود را تحت تأثیر قرار دهید. آنها ممکن است یاد بگیرند و اعتقاد داشته باشند که مجبورند راه خود را همیشه در معرض ديد بگذارند و می تواند تقریبا هر جنبه ای از زندگی آنها را ایجاد كند. کودکان به برنامه ها و نظم و انضباط نیاز دارند تا سالم به نظر برسند.

چگونه بیشترین وقت را با کودکان خود بگذرانیم

حتی اگر هرگز با فرزندانتان نباشید، باز هم می توانید خاطرات را با شیوه های دیگر ایجاد کنید. تماس با آنها در تلفن، چت های ویدئویی، ارسال ایمیل راه خوبی برای ارتباط با بچه های شما است. هدیه ویژه ای که مانند گردنبند يا یک مورد گرانقیمت که فرزند شما را حتی زمانی که از هم جدا هستید یادآوری کند مفيد است. عکسهایی که شما با هم گذراندید نیز عالی هستند. قاب یک یا دو نفره به طوری که کودک شما می تواند آنها را در اتاق خود داشته باشد استفاده كنيد.

به یاد داشته باشید که حتی اگر زمان زیادی برای بچه هایتان نداشته باشید، آنچه که در آن زمان انجام می دهید همیشه اهمیت بیشتری دارد. حتی اگر مدت زمان لازم را نداشته باشید، هنوز می توانید رابطه ای ایجاد کنید که به بزرگسالی ادامه پیدا کند.

چگونه بیشترین وقت را با کودکان خود بگذرانیم

 

منبع
برتر ياب