چگونه با اضطراب پس از خيانت شوهر مقابله كنيم؟ علائم اين استرس چيست

چگونه با اضطراب پس از خيانت شوهر مقابله كنيم؟

گذر از تجربه عجیب و غم انگیز است که می تواند احساس شما را شکسته و تغییر دهد. این تروما می تواند در شما نوعي اضطراب که قبل از آن هرگز تجربه نکرده ايد را ايجاد كند. حتی اگر هرگز در گذشته اضطراب یا افسردگی نداشتيد، ممکن است با آن احساس راحتی کنید. این كار می تواند تنش، غم و اضطراب غیر ضروری را به وضعیتی که در حال حاضر وحشتناک است اضافه کند. بنابراین، آيا مي دانيد علائم اضطراب احساسی چیست و چگونه می توانید با آنها کنار بیایید؟

چگونه با اضطراب پس از خيانت شوهر مقابله كنيم؟

خبر خوب این است که تجربه اضطراب پس از خيانت شوهر بسیار شایع است. نه تنها اعتماد شما را از بین می برد، بلکه منجر به ناامنی های احساسی و فیزیکی و افکار زیادی درباره رابطه واقعی شما می شود. در اینجا علائم اضطراب و آنچه می توانید برای به دست آوردن اضطراب پس از خيانت شوهر داشته باشيد را به دست آوريد.

علائم اضطراب بعد از خيانت شوهر

همه ما در برخي موارد در زندگی دچار اضطراب می شويم. اما اختلالات اضطرابی بسیار متفاوت از استرس کار، امور مالی و روابط هستند. اگر اضطراب بعد از خيانت شوهرتان روبرو شود احساس ناراحتی مي کنید، ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:

  • تپش قلب
  • احساس تنگی نفس
  • احساس گناه و یا عدم توانایی نگه داشتن
  • تهوع و سرگیجه
  • احساسات ناخوشایند، ترس و اضطراب
  • دست های عرق كرده
  • پاهای سرد
  • به سختي خوابيدن

اضطراب احساسی معمولا ناشی از استرس محیطی و تغییرات درون مغز است. این اتفاق زمانی که تحت فشار شدید عاطفی، مانند اثرات احساسی از خيانت شوهر هستيد اتفاق مي افتد.

PTSD و اضطراب بعد از خيانت شوهر

تعداد زیادی تحقیق روانپزشکی وجود دارد که به شدت اضطراب پس از خیانت را به عنوان شاخه ای از اختلال استرس پس از سانحه ای که یک رویداد تهدید کننده زندگی مانند جنگ یا حمله فیزیکی است رخ می دهد.

در صورتی که رابطه شما در حال از بين رفتن است، صلح را در خود پيدا کنید

گاهی اوقات خیانت می تواند خاطرات دردناک تری نسبت به پایان دادن در رابطه را به وجود آورد. خشم، ناراحتی و حملات وحشتناك ممكن است شما را در هر موقعيتي قرار دهد و در صورت پشت سر گذاشتن چیزی كه از آن فریب خورده ايد اتفاق بیفتد.

چگونه با اضطراب پس از خيانت شوهر مقابله كنيم؟

در واقع، بسیاری از زوج ها پس از مشاجره هاي فراوان با شغل هاي خود، رابطه قوی تر و ارتباطی شادتر را گزارش می دهند. انتخاب باشماست. آیا می خواهید روابطتان را پایان دهید یا به مشاوره برويد؟ در این وضعیت بهترین تصمیم را برای خود و خانواده تان انتخاب کنید.

یک سیستم پشتیبانی را جمع آوری کنید

اگر پس از خيانت شوهرتان در معرض اضطراب هستيد، به سیستم پشتیبانی قوی نیاز دارید که در طول روزهای تاریک به شما کمک کند. به دوستان و خانواده ها اطمینان پیدا کنید و ارتباط برقرار کنید. ارتباط با دیگران و داشتن کسی که مراقب مشکلات خود باشد، می تواند فوق العاده درمانی باشد و می تواند اضطراب را تسکین دهد

وقت خود را برای پردازش آماده کنید

اگر متوجه خيانت شوهرتان شدید، هوشمندانه ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که زمان خود را برای غم و اندوه آماده نكنيد. حتی اگر تصمیم بگیرید که رابطه تان را امتحان کنید و کار کنید. این پایان رابطه قدیمی شما است و کاملا قابل قبول است که زماني را برای غم و اندوه بردارید.

یک روال ایجاد کنید و به آن بپردازيد

در حالی که مهم است که رابطه خود را با همسرتان به هم بزنید حفظ یک روال نیز مهم است. یک روال به شما کمک می کند که زندگی خود را در زمانی که بی نظمي است نظم دهيد. عادت های روزانه خود را انجام دهيد.

صبوري

اضطراب احساسی پس از خيانت شوهر می آید، شما را آزار می دهد و ناراحت می کند و شما از آن متنفرید. پس صبور باش

خوابیدن، خوردن و ورزش

هنگامی که در حال تجربه اضطراب و افسردگي هستید ، مهم است که بر سه اصل تمرکز کنید: خوابيدن، خوردن و ورزش. هر شب حداقل 8 ساعت خواب را امتحان کنید. خواب زمانی است که بدن شما قادر به استراحت است – خواب اقدام ضروری است که اگر مغز شما با اضطراب، ذهن، بدن و روح همراه است به وجود مي آيد.

همچنان مهم است که خوب بخوريد. بسیاری از افراد می دانند که بدن آنها در حین افسردگی خاموش می شود و مغز به سیگنالینگ بقیه بدن برای خوردن غذا متوقف می شود. خوردن سه وعده غذا در روز برای حفظ قدرت بدن برای روند پیش رو مهم است.

چگونه با اضطراب پس از خيانت شوهر مقابله كنيم؟

در نهایت، ورزش اولین چیزی که پس از تمرین ضربه های احساسی، برای بدن مناسب است. ورزش، آندورفین را رها مي كند و باعث مي شود احساس خوبی داشته باشد سلامت رواني را بهبود می بخشد، ذهن شما را آرام می کند، اضطراب را کاهش می دهد و با افسردگي مبارزه می کند. آرامش واقعی را تمرين كنيد.

تمرکز بر چیزهای خوب

شناختن خيانت شوهر ویرانگر است. هیچ کس نمی خواهد استدلال کند که زندگی در حال تغییر است، آیا شما هنوز هم با شوهرتان هستید یا خیر. اما هميشه نمیتوانید همیشه با هم باقی بمانید. شما نیاز به نفس کشیدن و راه اندازی مجدد دارید كه باعث کمک به جلوگیری از اضطراب احساسی با تمرکز بر چیزهای خوب در زندگی مي شود. سلامت شما، دوستان و خانواده هایی که دوست داريد، شما به خدا اعتقاد داشته باشيد و چیزهای کوچک در زندگی که شما را خوشحال می کند را انجام دهيد. فرصت خود را برای آینده محك بزنيد و بهترین صحنه های ممکن را تصور کنید.

درمان اضطراب پس از خيانت شوهر ممکن است یک ماه طول بکشد یا ممکن است برای سالها ادامه یابد. دانستن اینکه چگونه با اضطراب برخورد کنید، به شما کمک می کند تا زندگی خود را پایدار نگه دارید و بتوانید دوباره زندگی کنید.

چگونه با اضطراب پس از خيانت شوهر مقابله كنيم؟

 

 

منبع
برتر ياب