چه روش پولی مناسب شما است؟ روش هاي مناسب پولي براي زوج ها

چه روش پولی مناسب شما است؟

در هيچ سیاره اي زن و شوهري وجود ندارند که در مورد پول مبارزه نکرده باشند. چه کسی پول را به دست می آورد، چه کسی آن را صرف می کند، چه کسی آن را ذخیره می کند و چگونه می توان آن را مدیریت كرد… این موضوعات داغ را حتی در میان شادترین روابط نيز می بینيد. پول یک موضوع تفرقه انگيز که محققان در دانشگاه ایالتی کانزاس آن را دليل شماره یک ناخشنودی ارتباط در مطالعه 2013 در بين نارضایتی زن و شوهر مي دانند.

چه روش پولی مناسب شما است؟

بخشی از مناقشات در هنگام ادغام دارایی ها اتفاق می افتند. قبل از اینکه در ازدواج كنيد، پول به دست بياوريد و آن را به همان اندازه که راضی هستید صرف كنيد. اگر بودجه ماهانه خود را از دست داده اید تا زمان مصرف هاي بعدي صرفه جويي كنيد. بدهی و بازپرداخت ماهانه مورد نیاز برای حفظ اعتبار خود را در نظر بگيريد.

زن و شوهر میتوانند به معنای ترکیبی از امور مالی باشند و بحثهای ضروری داشته باشند. معمولا افرادی که در زندگی ازدواج مي كنند تصمیم می گیرند که تمام امور مالي خود را جداگانه نگه دارند و این خوب است. اما بسیاری از زوج هاي جوان، آنچه را که به نظر می آید، نسبت به امور مالی معمولي مي دانند.

مشاوره : پول خود را تا زمانی که ازدواج نکرده اید ذخيره كنيد

وقتی امور مالی ناخوشایند به نظر می رسد، كارها ساده تر به نظر مي رسند. هنگامی که ازدواج متوقف می شود، ساختار قانونی برای حفاظت و جلوگیری از سرمایه گذاری مشترک وجود دارد. برای زوج های متاهل، این حمایت قانونی وجود ندارد.

چه روش پولی مناسب شما است؟

همانطور که زندگی و دارایی های خود را ذخيره می کنید، مهم است بدانيد که چگونه می خواهید پول خود را مدیریت کنید به طوری که برای هر دو شما منطقی باشد. در اینجا برخی از نکات وجود دارد:

با توصیف عادت های پولي خود شروع کنید

بیانیه های بانک خود را از سال گذشته تا كنون بیرون بکشید. از جایی که پول شما در طول 12 ماه گذشته بوده است را ارائه دهيد و باید در این مرحله از زندگی یک نمایه نسبتا دقیق از هزینه های خود و سبک صرفه جویی در هزینه ها داشته باشيد. به خاطر داشته باشید که اهداف مالی خود را تغییر دهید.

چه روش پولی مناسب شما است؟

اهداف مالی خود را با هم بررسي و مقایسه کنید

اهداف مالی خود را با هم بررسي و مقایسه کنید. چه مقدار از حقوق و دستمزدتان را باید در دراز مدت پس انداز كنيد: برای خرید خانه، کودکان، بودجه دانشگاه بچه ها، بازنشستگی و غیره

چه روش پولی مناسب شما است؟

چقدر باید بیمه درمانی پرداخت کنید؟ آیا در صورتی که در سلامت هستید، معقول تر است که مجددا پس انداز را افزایش دهيد؟

بیمه عمر:  کدام نوع سیاست برای شما در این زمان در زندگی مناسب است؟

تعطیلات : آیا موافقت می کنید که تعطیلات سالانهچیزی است که برای آن بايد صرفه جویی کنید، یا مسافرت های ارزان تر مانند کمپینگ یا اقامت با دوستان و خانواده را ترجیح دهید؟ چه مقدار از درآمد شما باید به اين سمت درآید؟

بدهی های موجود : آیا یکی از شما وام های دانشگاهی داريد که هنوز پرداخت مي كنيد؟ چگونه در مورد بدهی های کارت اعتباری قبل از اینکه با هم بوديد، داريد چه کسی مسئول آن است؟ وام خودرو چگونه است؟ آیا با هم زندگي كردن به بدهي ها كمك خواهد كرد؟

وراثت بالقوه

کارشناسان مالی می گویند که وراثت های آینده باید به عنوان مالکیت جداگانه نه دارایی های مشترک به حساب آیند.

اگر درآمد شما نابرابر باشد چه؟

آیا رویکردي است كه برای هر دوی شما مناسب باشد؟ آیا موافق هستید که درآمد بالا بیشتر به هزینه های کلی کمک مي کند؟ كمترین درآمد كارت بانكی و صرفه جویی در حقوق و دستمزد كسب درآمد چگونه است؟ بسیاری از زوج ها درآمد نابرابر را در یک سیستم سه نفره پیدا می کنند: هر یک از زن و شوهر ها حساب بانکی شخصی خود را حفظ می کنيد و یک حساب سوم، که توسط هر دو شما قابل دسترسی است، برای هزینه های مشترک مانند اجاره، مواد غذایی، صورتحساب و غذا های رستوران استفاده می كنند.

اگر بحث های مدیریت پول بیش از حد گرم یا پیدا شوند شما و همسرتان نمیتوانند به چیزهای خاصی برسيد، مشورت با برنامه ریزان مالی منطقی است. متخصص می تواند به شما در حل مکالمات کمک کند و تصمیماتی را که برای هر دو طرف عادلانه است را داشته باشيد. با استفاده از يك شخص ثالث، رهبری در هنگام صحبت کردن در مورد پول، به حفظ صلح در ازدواج کمک می کند تا دریابید که ملاقاتي با برنامه ریز مالی داشته باشيد. مکالمات پولی محور هرگز آسان نیست و اغلب می تواند سایر موارد درگیری برای زوج ها را پنهان یا کشف کند، بنابراین داشتن آموزش حرفه ای از طریق این شرایط می تواند براي یک زندگی (و ازدواج) محافظ باشد.

چه روش پولی مناسب شما است؟

 

 

منبع
برتر ياب