چطور واقعا بي اعتمادي را ببخشيم؟

اگر فريب خورده ايد مي دانيد كه چقدر دشوار است تا با فرد خيانت كار بمانيد. شما بايد ارزيابي كنيد و ببينيد كه آيا با ادامه ازدواج مي توانيد به خيانت ادامه دهيد يا طلاق اجتناب ناپذير است. این تصمیم بسیار فردی است اما تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن خیانت وضعیتي دلهره آور است.

لزوما ممكن است بخشيدن همسر ممكن نباشد اما قبل از طلاق، ابتدا سوالات و شرایط زیر را در نظر بگیرید.

1. بفهميد که علت خیانت چیست؟ 

ممکن است فرصت دادن به خودتان و از دست دادن صمیمیت در ازدواج آسان نباشد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا قصد داريد تا خیانت او را ببخشید، ابتدا از خودتان بپرسید چه چيزي منجر به اين وضعيت شده است و علل واقعی بينش اين وضعيت را درك كنيد.

2. در مورد هر گونه مشکلات زناشویی که به این امر منجر شده است صادق باشید

با تمام صداقت، آیا می توانید آینده را ببینید؟ آیا شما هر دو مسئول افتادن در ازدواج هستيد و یا این شوکي به شما است؟ برای زنده ماندن از خیانت ، ابتدا باید ازدواج خود را به عقب برگردانید و باید از اشتباهات گذشته یاد بگیرید. اگر شکاف وجود داشته باشد، اگر بخواهید ببخشید و حرکت کنید، باید چيزهايي را در نظر بگيريد.

3. اگر زندگی شما با این شخص بهتر باشد، آن را در نظر بگیرید 

اگر مي توانيد خیانت را ببخشد، از خود بپرسید که آیا می توانید زندگی خود را بدون این شخص تصور کنید. معالجه خیانت در ازدواج آسان نیست، اما به آنچه زندگی شما بدون این شخص، شکسته می شود مهم است. اگر صادقانه می تواند بگويد که بهتر می شود و از آن می ترسد که دوباره به شما صدمه بزند، پس ممكن است در زندگي بهتر شود.

4. ارزیابی آنچه را که می خواهید ببخشید و با هم متحد شوید

واقعیت این است که بخشش در ازدواج هرگز آسان نیست، حتی زماني كه به خیانت تبدیل شود. برخی از زمان ها و انعکاس ها به شما کمک می کنند تا به آنچه که براي شما و ازدواجتان مناسب است پاسخ دهید. وقت خود را صرف فکر کردن به آنچه اتفاق افتاده است، بسپارید و سپس تصمیم بگیرید که آیا واقعا ممکن است ببخشید.

هرگز از خیانت طرف مقابل نگریزید، اجازه دهید خودتان آن را درک کنید. درک کنید که آیا توانایی بخشش دارید و مطمئن باشید که مسائل زناشویی یا صمیمیت را در نظر بگیرید که منجر به این وضعيت می شوند. اگر همه چیز را در نظر بگیرید، می توانید ازدواج خود را به مسیر درست برگردانید.

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.