چرا زوج ها طلاق مي گيرند؟

چرا زوج ها طلاق مي گيرند؟

امروزه نرخ طلاق بیشتر از گذشته است. طلاق كه روزي كلمه شرم آوري بوده و به سختي انجام مي گرفت اكنون يكي از فعاليت هاي روزمره شده است و انگیزه اي پشت این همه اشکال و اندازه وجود دارد. از دلایل عجیب و غریب مانند “دست شستن از شریک زندگی” و یا ” ازدواج قبل از رسیدن به یک سن خاص و سپس پايان دادن به آن” است كه به دردناک ترين و واقع بینانه ترين علل از جمله سقوط در عشق با همسر است.

چرا زوج ها طلاق مي گيرند؟

به دلایل عجیب و غریب، علت های خاصی وجود دارد که زوج ها طلاق را انتخاب می کنند. در حالی که بعضی از آن دلايل ممکن است ظاهرا غیرقابل توصیف باشند، اما موارد ساده و تکراری هستند که اغلب باعث آسیب بیشتر به یک رابطه می شوند. از بعضی از آنها مي شود اجتناب كرد در حالی که دیگران به سادگی نمی توانند، از آنها اجتناب كنند. راه حلي برای هر یک از مشکلات زندگی وجود دارد.

چرا زوج ها طلاق مي گيرند؟

پول – طرف تاریک ازدواج

بحث بر روی موضوع مالی به نظر پوچ است، اما چیزي عجیب و در عین حال پیچیده است که در روابط بلندمدت حل مي شود. معمولا با توجه به اینکه چه کسی باید چه چیزی را مدیریت کند و چه کسی مسئولیت بیشتری برای پرداخت صورتحساب های رایج را داشته باشد، باید با آن برخورد شود. نادیده گرفتن این جنبه و عدم ایجاد سیستمي برای شما و همسرتان برای مدیریت مشکلات مالی تقریبا همیشه باعث اختلاف می شود. حتی بدتر از آن، می تواند دلیلي ثابت برای استرس و یا عدم موافقت با شریک زندگی باشد. حتی ممکن است با همسرتان به خاطر سوء استفاده مالی ازدواج نکنید.

راه های زیادی برای جلوگیری از چنین مسائلی وجود دارد. پس از انجام این کار از همان ابتدا نیز این چیزی است که می تواند تصحیح شود. هرگز دیر نیست که شیوه برخورد با چنین چیزهایی را اصلاح کنید.

چرا زوج ها طلاق مي گيرند؟

 

او مرا دوست دارد، او مرا دوست ندارد

از همه مشکلاتي که در طول راه بوجود آید، عشق فرو می ریزد یا خیانت به وجود مي آيد كه یکی از رایج ترین موارد است. هرچند که هر یک دارای عواقب مختلفي هستند. شخصي ثالث بین شما و همسرتان رخدادي نادر نیست، با این حال شیوه ی پاسخ دادن به چنین وسوسه اي اغلب بیش از شخصیت فرد یا مشاغل فردی تحت تاثیر قرار میگیرد.

در حالی که بعضی از افراد ممکن است مستلزم راه رفتن در این مسیر باشند، به رغم بهترین تلاش شریک زندگی شان، دلایل بسیاری وجود دارد که چرا مردم این كار را بعنوان یک گزینه قابل قبول می دانند، گرچه ازدواج کرده اند. ازدواج قوی می تواند به راحتی از چنین مشکلی جلوگیری کند. برای این کار، شما و همسرتان همیشه باید روابط خود را پرورش دهید و بسازید. مشکلات را با مديريت و مراقبت آنها حل كنيد و نقاط قوی را در طول راه تقویت كنيد.

چرا زوج ها طلاق مي گيرند؟

انتظارات از دست رفته

همانطور که بیشتر چیزهایی که می خواهید در زندگی به دست آورید، آنهایی هستند که با همسرتان به اشتراک می گذارید، باید به طور آشکارا بحث صادقانه اي داشته باشيد. در طی سالهای بسیاری قابل درک است که برخی از خواسته ها در طول مسیر تغییر مي کنند. بنابراین منطقی است که چند سال كارهاي شما از يكديگر متفاوت باشد.

چرا زوج ها طلاق مي گيرند؟

استدلال مداوم و عدم برابری در رابطه

شما فکر می کنید که بعد از چند سال زندگي زوج ها هیچ مشکلی در به اشتراک گذاری مسئولیت ها ندارند. با این حال، عادت های قدیمی می میرند. ناتوانی در توزیع وظایف به روش متعادل، یکی از دلایل اصلی است كه در نهايت زوج ها به مبارزه می رسند. البته، دلایلي براي استدلال های تکراری نيز وجود دارد و زمانی که این «شیوه زندگی» به وجود مي آيد. جای تعجب نیست که مردم تصمیم به راه های جداگانه مي گيرند

منبع
برتر ياب