چرا امور عاطفی خیلی خطرناک است؟

امور عاطفی

“هیچ رابطه احساسي بین ما رخ نداده است …” اين واژگان مخصوص كساني است كه از رابطه عاطفي مناسب برخوردار نيستند. وقتی در مورد امور عاطفی با کسی غیر از همسرتان صحبت می کنید، مانند اين است كه در آب هاي بسيار خطرناك در حال رانندگي هستيد.

چگونه اتفاق می افتد؟

هنگامی که هر روز زمان زيادي را با شخص ديگري صرف مي كنيد يا همسايه اي را در پايان يك روز خسته كننده مي بينيد ممكن است جريان عاطفي شروع شود. مخصوصا زماني كه تنش هاي حل نشده بين شما و همسرتان وجود داشته باشد   یکی دیگر از گزینه های آسان این روزها اینترنت است که در آن مخاطبین متعددی در دسترس هستند و قبل از این که حتی متوجه شوید، عواطف احساسی در فضای مجازی ایجاد می شود.

علائم خطر

هنگامی خود را پيدا مي كنيد كه قلب خود را با كسي غير از همسرتان به اشتراك گذاشته ايد، زمان زیادی را صرف صحبت کردن با هم می کنید، حتی اختلافات با همسرتان را نيز بيان مي كنيد، در اين موارد پرچم بزرگ قرمزي را بايد جلوي خود ببينيد. به زودی ممکن است دنبال هر گونه عذر خواهی با این شخص باشید، طرح های مفصل برای صرف وقت با هم داشته باشید و به همسرتان دروغ بگویید

آنچه در پیش نهفته است؟

همانطور که با هر رابطه، یک امر عاطفی استاتیک نیست؛ یک دوره طبیعی است. اگر علامت گذاری نشده باقی بماند، احتمال وقوع امور عاطفی بسیار صمیمی وجود دارد. فکر نكنيد كه دوستانتان براي هميشه هستند. هنگامی که علائم خطر را می بینید، باید تصمیم خود را در مورد رابطه خود بپذیرید.

انتخاب رادیکال 

وقتی متوجه شدید که در بيرون قلب خود را پيدا كرده ايد بايد راديكالي براي انتخاب همسر و يا فرد ديگري را انتخاب كنيد این امري ناعادلانه و ناسالم برای خود، همسر و فردي كه آشنا شده ايد است تا قلب خود را به این طریق تقسیم کنید.

چگونه به آن پایان دهيم؟

پایان دادن به امور عاطفی هرگز آسان نیست اما اگر حواس خود را به زندگيتان بدهيد و به شريك زندگيتان اعتقاد داشته باشيد، تنها گزینه این است که ارتباط با شخص دیگری را متوقف کنید. این به شما مربوط می شود، اگر با او كار مي كنيد حتي لازم است تغيير شغل دهيد

ازدواج خود را بازسازی کنید

اولویتی برای بازسازی ازدواج خود و شفافیت و پاسخگو بودن به همسر خود قرار دهید. اگر در حال مبارزه هستید، از مشاوره كمك بگیرید. در نهایت متوجه خواهید شد که از ازدواج شاد و سالم لذت خواهيد برد و در برابر خطرات امور عاطفی محافظت مي شويد.

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *