نگهداری از کودکان و خشونت خانگی

میلیونها اعمال خشونت خانگی  سالانه رخ می دهد، و اکثریت این موارد سبب خشونت میان زن و شوهر می شود . خشونت خانوادگی علیه یک والد کودک می تواند تأثیر قابل توجهی در سلامت کودک و سلامت عاطفی طولانی مدت داشته باشد. علاوه بر اين تعداد قابل توجهی از کودکان آسیب دیده،  از صدمات جدی اجتماعی و روحی ناشی از قرار گرفتن در معرض خشونت خانگی رنج مي برند.

حفاظت از خود و فرزندانتان 

هنگامی که والدین با کودکاني كه از یک رابطه سوء استفاده شده فرار مي كنند، مهم است که ایمنی را به عنوان اولویت اصلی مورد توجه قرار دهند. به همین ترتیب، مهم است که یک مکان امن را پیدا کنید که در آن سوء استفاده کننده قادر به پیدا کردن شما و فرزندانتان نخواهد بود.  ثانیا،  برنامه ریزی برای حمایت مالی و راه امن برای به دست آوردن اموال شخصی بدون تماس با سوء استفاده کننده مهم است.

هنگامی که یک آرایش پایدار برقرار شود، مهم است که با یک وکیل تماس بگیرید تا وظفيه مراقبت قانونی را ایجاد کند. اگر سوءاستفاده کننده همسر شما باشد، بايد براي جدایی قانونی یا طلاق بحث كنيد.

چگونه خشونت خانگی بر کودک تاثیر می گذارد

اتهامات یا محکومیت خشونت خانگی علیه همسر یا همسراني که دارای فرزند بیولوژیکی هستند، می تواند به طور قابل توجهی پیامد داشته باشد.  در هر زمانی بايد بهترین منافع کودک  در نظر گرفته شود.

اگر چه تعریف استانداردی از “بهترین منافع کودک” وجود ندارد، اما این اصطلاح به طور کلی به بحث در دادگاه نياز دارد که در آن تصمیم می گیريد که کدام نوع خدمات، اعمال و دستورات  برای کودک مناسب است و چه کسی بهترین مراقبت كننده از کودک است. تعیین “بهترین منافع” معمولا با توجه به عوامل متعددی از جمله: شرایط کودک و شرایط والدین  انجام می شود.

اتهامات خشونت خانوادگی می تواند در برابر افراد متخلف در موارد نگهداری از کودک مورد استفاده قرار گیرد

خشونت خانوادگی زن و شوهراني  که با فرزند همراه هستند،ممكن است فرزندان توسط  دولت گرفته شوند .یک اتهام یا محکومیت خشونت خانگی به تنهایی برای تغییر اختیارات یا تصمیم گیری در یک پرونده معلق کافی نیست، اما  می تواند نقش تعیین کننده ای در تعیین وظايف والدین ایفا کند .

 

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *