نشانه های سوء استفاده فیزیکي

سوء استفاده فیزیکي

از هر سه زن يك نفر و از هر چهار مرد يك نفر در روابط خود نوعی سوءاستفاده فیزیکی دارند، بنابراین اگر فکر می کنید با مشکلی روبرو هستید که بیش از حد معمولي نیست، یا کسی را می شناسید که صحبت هاي نگران كننده مي كند دليلي است كه بدانيد آنها مورد سوء استفاده قرار گرفته اند. نشانه های زيادي از آزار و اذیت های جسمی برای دوستان و خانواده قربانی ها وجود دارد که گاهی اوقات به آسانی غیر قابل توضیح نيست که چگونه مورد صدمات شدید قرار گرفته اند.

بنابراین، چرا بسیاری از مردم در مورد آن آرام هستند. دليل شماره يك براي آنها ترس است

به همین دلیل ما موظف به اقدام و حمایت از کسانی که به ما نیاز دارند، هستيم و همه کسانی که به این نوع مشکل واکنش نشان دادند را تشویق كنيم و وضعيت آنها را با يك دوست به اشتراك بگذاريم

اگر فکر می کنید کسی که از نظر جسمی مورد آزار قرار گرفته است، اما مطمئن نیستید، در اینجا برخی از نشانه های سوء استفاده جسمی وجود دارد.سوء استفاده می توانند فیزیکی، رفتاری یا عاطفی باشند.

علائم فیزیکی

نشانه های فیزیکی رایج شامل: کبودی و بريدگي است. اگر این چیزها را در یک دوست معمولی مشاهده كرديد، احتمال دارد که او مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد

شايد فكر كنيد كار خودش بوده است اما یک فرد عادی می تواند خودش را بکشد، روي زمین بيفتد، اما ممکن است یک یا دو بار در سال اتفاق بیافتد. اگر کبودی ها و برش ها یک بار در ماه یا یک بار در دو ماه یا شاید اغلب اوقات ظاهر می شود و فرد همیشه برای کسانی که به نظر غیر منطقی است، بهانه مي آورد، احتمال بیشتری وجود دارد که سوء استفاده های فیزیکی در آن رابطه اتفاق می افتد.

سایر علائم فیزیکی شامل سوختگی، چشمان سیاه، اغلب ناشناخته به بیمارستان رفتن و غیره است. بيشتر افراد در معرض آسيب هستند. بنابراین اگر اغلب جراحات اتفاق می افتد، نشانه ای روشن برای افزایش زنگ خطر خشونت خانگی است.

نشانه های رفتاری

قربانیان سوء استفاده فیزیکی اغلب تلاش می کنند تا این واقعیت را پنهان کنند که مورد آزار قرار گرفته اند. آنها این کار را به خاطر شرمساری، ترس و یا سرزنش انجام می دهند زیرا آنها گیج می شوند و نمی دانند چگونه باید اقدام کنند یا درخواست کمک کنند.

علائم رفتاری شامل: سردرگمی ثابت، حملات هراس، کاهش وزن غیر قابل توضیح، مصرف مواد مخدر و الکل و غیره است. افرادی که تحت سوء استفاده فیزیکی هستند، به ندرت اعتراف می کنند که آنها مورد آزار قرار گرفته اند، اما رفتار آنها اغلب چیز دیگری را بیان می کند. آنها ممکن است گیج، گم شده و به کارهایی که به شدت دارویی یا مست كننه هستند روي بياورند. همه این کارها را برای پنهان کردن سوء استفاده و مقابله با شرایط دشوار انجام مي دهند.

علائم عاطفی

اگر نشانه های رفتاری و فیزیکی روشن وجود نداشته باشد، این بدان معنا نیست که یک فرد در معرض سوء استفاده جسمانی قرار بگیرد. ممکن است طول بکشد اما ناگزير علائم عاطفی رخ می دهد. بدرفتاری فیزیکی ناامید کننده و خسته کننده است، پس از مدتی، فرد شروع به احساس افسردگی می کند یا هیچ اراده ای برای زندگی ندارد. ترس، انزوای اجتماعی، عقب ماندگی نشانه هایی از سوء استفاده هستند.

چه باید بکنید

اگر فرد نزدیک به شما دارای برخی از این علائم است، سعی کنید با او درباره اين مورد صحبت کنید. احتمالا آن را انکار می کنند، اما گاهی اوقات صحبت دقیقا همان چیزی است که آنها باید برای باز کردن و شروع به حل مشکل داشته باشند

اگر سوءاستفاده واضح است اما فرد هنوز آن را انکار می کند دستورالعمل های بیشتری در مورد این موارد کمک می کند تا  مشکل را حل کنيد همچنين از يك وكيل حتي به صورت آنلاين نيز مي توانيد كمك بگيريد

منبع
برتر ياب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *