نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

درباره اين راهنما

در این راهنما ما نگاهی دقیق تر به مدیریت وبلاگ وردپرس خواهیم داشت.

شما یاد خواهید گرفت که چگونه وبلاگ خود را سفارشی، تغییرات طراحی و طرح بندی

و همچنين اولین پست یا صفحه خود و خيلي چيزهاي بيشتر را ايجاد كنيد.

ابتدا و انتهاي وردپرس 

پلت فرم وردپرس شامل دو حوزه: ابتدا وبلاگ و انتهاي آن است.

قسمت ابتداي آن چیزی است که بازدیدکنندگان هنگام دیدن در وبلاگ خود می بینند.

بسیاری از وظایف انجام شده در در قسمت انتهايي قابل مشاهده است،

مانند سفارشی سازی تم ها، پیشرفت قابلیت های پلاگین و انتشار محتوا.

همچنین اقداماتی وجود دارد که توسط شما و بازدیدکنندگان به طور مستقیم از ابتدا وبلاگ انجام می شود، از جمله نظر دادن و اشتراک گذاری اجتماعی.

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

انتهاي وردپرس، به نام داشبورد وردپرس شناخته شده است و به شما اجازه می دهد تا محتوای وب، قابلیت ها و طراحی وبلاگ خود را به طور کامل مدیریت کنید.

این تنها توسط کاربرانی که شما تعیین می کنيد و در حساب کاربری خود یک حساب کاربری دارند، قابل دسترسی است. برای دسترسی به داشبورد وردپرس باید در نوار، آدرس مرورگر خود را تایپ کنید.

wp admin /اسم سايت و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وردپرس خود وارد مي شويد.

داشبورد 

نمایش مشخصات داشبورد

داشبورد مرکز مدیریت وبلاگ است. این شامل سه قسمت اصلی است: منوی سمت چپ، نوار ابزار بالا و بخش متوسط.

ستون سمت چپ داشبورد وردپرس شما جایی است که تمام گزینه های مدیریت را پیدا خواهید کرد و بیشتر تلاش های خلاقانه خود را متمرکز خواهید کرد. این ستون شامل گزینه های منو است كه برای هر یک از مناطق زیر عمل می کند:

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

 به روز رسانی ها
به روز رسانی پلت فرم وردپرس را همراه با پلاگین ها و تم نصب كنيد.پست ها

مشاهده تمام پست ها (محتوای وبلاگ)، اضافه کردن یک پست جدید، نمایش و ایجاد دسته ها، مشاهده و ایجاد برچسب ها.رسانه ها

مشاهده کتابخانه رسانه ای (تصاویر، اسناد و سایر آپلود فایل ها) و آپلود فایل های جدید.صفحات

مشاهده و اضافه کردن صفحات جدید استاتیک به وبلاگ خود.نظرات

مدیر نظرسنجی که در آن نظرات جدید در پست ها و صفحات وبلاگ را تایید یا حذف مي كند.ظاهر

مدیریت تم ها، طراحی وبلاگ به صورت سفارشی (وابسته به موضوع)، مدیریت ویدجت، مدیریت آیتم های منو و ویرایش هدر وبلاگ (وابسته به موضوع).

پلاگین ها

مدیریت و افزودن پلاگین های جدید برای افزایش قابلیت وردپرس.کاربران

مدیریت کاربران ، اضافه کردن کاربران جدید و به روز رسانی پروفایل وردپرس (نام، رمز عبور و جزئیات).ابزارها

ابزار برای وارد کردن محتوا به وبلاگ وردپرس.تنظیمات

ویرایش تنظیمات عمومی وبلاگ ، تنظیمات نوشتن، تنظیمات خواندن، تنظیمات بحث (نظر)، تنظیمات رسانه و پیوندهای شخصی (قالب بندی URL برای وبلاگ شما).

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

علاوه بر آیتم های منوی عمومی در ستون سمت چپ که در بالا ذکر شد، گزینه های منو برای پلاگین هایی که نصب کرده اید نیز پیدا خواهید کرد. بسته به هدف افزونه و برنامه نویسی، این تنظیمات می تواند به هر منوی استاندارد (پست ها، صفحات، نظرات، ظاهر، پلاگین ها، کاربران، ابزارها یا تنظیمات) اضافه شود یا به عنوان یک آیتم جدید در هر نقطه در ستون سمت چپ باشد.

به روز رسانی ها

وردپرس، مانند هر CMS محبوب، هر دو نسخه جزئی و بزرگ را به پلتفرم خود منتشر می کند تا ویژگی های جدیدی را معرفی کند، مشکلات را حل کند و امنیت را افزایش دهد. شما مي توانيد آخرین نسخه وردپرس را از طریق داشبورد با استفاده از فرآیند نصب یک کلیک یا با دانلود آخرین نسخه و نصب آن به روز کنید.

چگونه يك وبلاگ وردپرس بسازيم؟

برای هر کسی که دارای وردپرس 4.3 یا بالاتر است، به روز رسانی پلت فرم وردپرس اصلی به طور خودکار در وب سایت نصب مي شود. تا زماني كه به روزرساني در دسترس باشد شما هنوز هم برای به روز رسانی پلاگین ها و تم هاي خود مسئول هستید. اگر نمی خواهید WordPress را به صورت خودکار به روز رسانی كنيد، می توانید راهنمایی در مورد نحوه پیکربندی به روز رسانی خودکار در کدکس وردپرس را پیدا کنید.

پست ها

منوی Posts اجازه می دهد تا کنترل محتوای جدیدی که به وبلاگ خود اضافه می کنید را داشته باشيد. پست های وبلاگ در (ابتدا جدیدترین) منتشر شده است. در منوی Posts، گزینه های زیر را پیدا خواهید کرد:

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

17 پست در هر ثانیه در سایت های وردپرس در سراسر جهان منتشر می شوند

همه پست ها

تمام پست ها را در داشبورد لیست کنید. شما می توانید از اين لیست برای ویرایش سریع دسته بندی پست ها یا چند پست، برچسب ها، وضعیت، نویسنده و توانایی نظر دادن استفاده کنید.پست جدید اضافه کن

اين جا جایی است که شما برای اضافه کردن یک پست جدید به وبلاگ خود می روید.

دسته بندی ها

تمام دسته های پست های خود را فهرست شده، ویرایش و دسته بندی های جدید اضافه کنید.برچسب ها

کلیه کلمات کلیدی پست های خود را برچسب گذاری و ويرايش كنيد

رسانه ها

 

نحوه استفاده از راهنمای وردپرسمیلیون جستجو جهانی گوگل برای “وردپرس” در هر ماه ساخته می شوند

 

نصب وردپرس با یک مدیر رسانه منحصر به فرد همراه است. با این کار، می توانید محتوای رسانه ها را آپلود کنید و آن را به پست ها، صفحات، ستون های فرعی ، هدر ها و هر چیزی از عکس ها و فیلم ها به فایل های صوتی اختصاص دهید. رسانه را می توان پیش نمایش، اضافه، ویرایش یا حذف کرد. در منوی رسانه، گزینه های زیر را پیدا خواهید کرد:

کتابخانه

مشاهده تمام رسانه های ارسال شده به وبلاگ وردپرس است

جدید اضافه کن

رسانه جدید را به وبلاگ وردپرس اضافه کنید.

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

صفحات

صفحات، محتوا یا اطلاعات استاتیک را به خوانندگان ارائه می دهند. صفحات استاندارد که از وبلاگ نویسان وردپرس استفاده می کنند عبارتند از: درباره، تماس، تبلیغ، محصولات، خدمات و منابع. گزینه های زیر در منوی Pages در دسترس هستند، گزینه های زیر را پیدا خواهید کرد:تمام صفحات

لیستی از تمام صفحات در داشبورد. شما می توانید از فهرست برای استفاده سریع از وضعیت یک یا چند صفحه، نویسنده،  الگو و توانایی نظر دادن استفاده کنید.جدید اضافه کن

صفحات جدید را به وبلاگ خود اضافه کنید.
نوشته ها در مقابل صفحات

محتوای وبلاگ شما در صفحات و پست ها نمایش داده خواهد شد. در حالی که آنها شباهت دارند، اهداف مختلف و رفتارهای متفاوتي دارند.

آنها هر دو هدف مشترک زیر را دارند:

 • عنوان و محتوای خاص.
 • اطلاعات متا (نویسنده، تاریخ نشر و غیره).
 • آنها می توانند اضافه، حذف، به روز شده یا ویرایش شوند.
 • آنها بر اساس انتخاب تنظیمات برای همه یا فقط تعداد محدودی از کاربران در دسترس خواهند بود.
 • آنها می توانند هر چیزی را از متن ساده به محتوای غنی از رسانه (ویدیو، صوتی، عکس، لینک ها و غیره) داشته باشند.
 • آنها را می توان از طریق پلاگین تغییر یا گسترش داد.
 • چه چیزی از پست ها و صفحات جدا شده است:
 • صفحات به طور کلی بخشی از محتوای اصلی وبلاگ نیستند. به عنوان مثال، اگر شما یک وبلاگ سفري دارید، شما می توانید پست های مربوط به آخرین سفر های خود را بنویسید.
 • صفحات را برای مواردی که مربوط به شما و وبلاگ است، مانند صفحه ای با اطلاعات در مورد شما یا یک صفحه با فرم تماس برای تماس با شما را ذخیره کنید.
  پست ها بخشی از محتوای اصلی وبلاگ شما هستند.
 • آنها به عنوان ورودی های جدید در وبلاگ شما و خوراک RSS شما نشان داده می شوند. (Rich Site Summary یک خوراک وب است که برای توزیع اطلاعات از وبلاگ شما به مشترکین نمایش داده می شود.) صفحات نمایش داده شده تنها زمانی که شما به طور مستقیم به آنها لینک دهيد نمايش داده مي شوند

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

نظرات

نظرات بهترین راه برای مدیریت تعامل با خواننده است. این كار اجازه می دهد تا خوانندگان برای اضافه کردن نظرات در مورد موضوع، سوال و ارائه بازخورد زمان داشته باشند. این اجازه می دهد تا شما و خوانندگان در ارتباط با جامعه و بازار تعامل داشته باشيد. هر دو پست وبلاگ و صفحات می توانند نظرات را بپذیرند.

بیشتر تم های وردپرس مجهز به قابلیت طرح نظر هستند. با این حال، شما با خوانندگان خود ارتباط برقرار کرده و آنها را تشویق مي کنید نظرات خود را در وبلاگ قرار دهند. همچنين به طور منظم نظرات جدیدی را بررسی کنید. آنها را بلافاصله تایید و در صورت نیاز به آنها پاسخ دهيد.
در بخش نظرات، شما می توانید نظرات خود را تعدیل کنید، از جمله تصویب آنها، علامت گذاری آنها به عنوان هرزنامه یا حذف آنها به طور کامل.

ظاهر

این منو است که اکثر فعالیت های تغییر طراحی و طرح وبلاگ را انجام می دهد. در اینجا شما می توانید برای ایجاد و نصب تم های جدید و سفارشی سازی بیشتر به تصویر هدر وبلاگ، رنگ ها و پس زمینه رجوع كنيد.در منوی ظاهر، گزینه های زیر را پیدا خواهید کرد: (ما گزینه هایی را که معمولا در دسترس هستند ارائه می دهیم. در نظر داشته باشید که گزینه ها بسته به تم مورد نظر شما متفاوت خواهند بود.)

تم ها – این جایی است که شما می توانید تم ها را در شبکه وردپرس جستجو کنید و یا تم هایی را که از هر جای دیگری دانلود كرده ايد نصب كنيد.

 

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

سفارشی کردن – بسته به موضوعی که انتخاب کرده اید، شما می توانید از بخش Customize را برای ایجاد تغییر در طراحی موضوع در ویرایشگر ویژوال استفاده کنید. مواردی که می توان سفارشی کرد عبارتند از: عنوان و برچسب، رنگ، تصویر پس زمینه، صفحه اول استاتیک و محتوای ویژه.ابزارک – ابزارک جعبه را می توانید به مناطق مختلف وبلاگ اضافه کنید. بسته به تم که انتخاب کرده اید، می تواند شامل صفحه اصلی، هدر، نوار کناری و پاورقی باشد. افزودن ویدجت یک کار ساده است و با استفاده از تجربه کشیدن و رها کردن کار می کند.

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

ابزارک ها می توانند لینک های رسانه های اجتماعی، نوار جستجو، لینک های اشتراک، متن برای وبلاگ، آخرین پست ها، آخرین نظرات، پیوند ها به وبلاگ های دیگری که دوست دارید و غیره، نمایش داده شود.

منوها – بسته به موضوعی که انتخاب کرده اید، می توانید یک یا چند منو ایجاد کنید که به صورت هدر به صورت افقی ظاهر می شوند.

سربرگ – بسته به موضوعی که انتخاب کرده اید، می توانید یک گرافیک را با یک اندازه خاص (مشخص شده توسط موضوع خود) آپلود کنید که در بالای وبلاگ شما نمایش داده می شود.پس زمینه – بسته به تم که انتخاب کرده اید، می توانید رنگ های پس زمینه را تغییر دهید یا تصویر پس زمینه خود را آپلود کنید.

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

Editor – ویرایشگري برای کاربران پیشرفته و شامل دانش کد است.

 این به شما امکان ویرایش کد تم برای قابلیت های خاص و تغییرات طراحی را می دهد. از آنجا که بازدیدکنندگان قادر خواهند بود بلافاصله تغییراتی را که شما در کد موضوع خود ذخیره می کنید مشاهده کنند، معمولا نسخه های فایل های خود را به صورت آفلاین ویرایش، آپلود و تغییرات خود را تأیید کنید.
 اگر میخواهید از ویرایشگر استفاده کنید، همیشه قبل از ویرایش فایلهای خود از نسخه فعلی وبلاگ پشتیباني بگیرید. اگر مشکلي وجود دارد، همیشه می توانید یک نسخه قبلی از کد را برای رفع آن آپلود کنید.سفارشی های پیشرفته

اکنون، بیایید به داشبورد وردپرس خود نگاهی بيندازيم که در آن شما می توانید بسیاری از سفارشی سازی ها را انجام دهید.

پلاگین ها

پلاگینها قطعاتی از کد هستند که به نحوه نمایش یا وبلاگ شما تاثیر می گذارند.

 آنها می توانند قابلیت های جدید را در وبلاگ اضافه کنند، قابلیت های تم را گسترش دهند
و وبلاگ خود را به طور کامل یا به طور جزئی سفارشی کنند.در حالی که اکثریت پلاگین ها رایگان هستند، مقدار پلاگين هاي زیادی وجود دارند که برای پرداخت هزینه ای بر اساس قابلیت های منحصر به فرد ارائه می شوند.

فهرست پلاگین های توصیه شده برای وبلاگ نویسان جدید

برای صرفه جویی در وقت، ما برخی از پلاگین های مهم برای نیازهای فوری وبلاگ نویسی را انتخاب کرده ایم.

آنها بسیاری از جنبه های وبلاگ شما را پوشش می دهند، عملکرد وبلاگ شما را افزایش می دهند

و آن را حرفه ای تر و جذاب تر برای خوانندگان شما می کنند.

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

زمانی که به نظارت و تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت می پردازد گوگل آناليز انتخابي عالي است.

سیستم Commenting Disqus -جایگزیني برای سیستم نظر سنجی وردپرس پایه با قابلیت های پیشرفته است.

Yoast SEO – یک پلاگین کامل برای وبلاگ شما است.

WP Super Cache – به وبلاگ وردپرس شما کمک می کند.

Akismet – حفاظت از هرزنامه هاست (شما نمی توانید این کار را با Disqus برای نظرات انجام دهید).

YARPP – لیست پست های مربوطه را در انتهای هر پست به طور خودکار ایجاد می کند تا مردم را تشویق به مرور سایت کند.

عناوین نویسندگان – یک راه عالی برای نمایش چندین نویسنده و فعالیت آنها در سایت است.

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

گزینه های اضافی منو

کاربران

این بخش به شما اجازه می دهد تا کاربران جدید را به وبلاگ خود اضافه کنید و پروفایل کاربری خود را سفارشی کنید.

شما می توانید هر یک از اعضای نقش های زیر را بازي كنيد:

مدیر

قادر به انجام تمام اقدامات در وبلاگ است. این باید برای شما به عنوان صاحب سایت و فقط کسانی که شما به آنها اعتماد داريد باشد زيرا اگر اعتماد نداريد هرگز به كسي ندهيد زيرا مي تواند سايت شما را قفل كند.

ویرایشگر

دسترسی و ویرایش همه پست ها، صفحات، نظرات، دسته ها، برچسب ها و لینک ها.نویسنده

انتشار و ویرایش مقالات، پست ها و آپلود رسانه ها.مشارکت کننده

پست های خود را بنویسید و ویرایش کنید، اما بدون رضایت طرفين نمی توانید منتشر کنید.مشترک

فقط می توانید پست ها و صفحات را بخوانید و اظهار نظر کنید

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

ابزارها

با استفاده از ابزار شما قادر به اجرای برخی از وظایف گسترده در وبلاگ وردپرس خود هستید.

ابزارهای موجود

این بخش با گزینه پیش نصب شده با نام “Press This” همراه با گزینه ای سریع و آسان برای متوقف کردن متن، تصاویر و فیلم ها از هر سایت و در وبلاگ به اشتراک گذاشته مي شود. “Press This،” نیز یک مبدل به دسته بندی ها وجود دارد.

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

ابزار واردات

امکان وارد کردن داده ها از سایر سیستم عامل های وبلاگ نویسی به وردپرس.ابزار صادرات

امکان صادرات محتوای وبلاگ که بعدا می تواند به نصب جدید وردپرس وارد شود.

یک راه بسیار مفید برای ذخیره محتوای وبلاگ شماست.
تنظیمات

این منو شامل تمام گزینه های تنظیمات برای سایت وردپرسی شماست.

عمومی

پیکربندی گزینه های اساسی برای سایت وردپرس خود، از جمله نام سایت،

توضیحات، URL، منطقه زمانی، قالب تاریخ و ایمیل اصلی مدیر.نوشتن

دسته بندی های پیش فرض و قالب های ارسال برای مطالب خود را تنظیم کنید.

 وردپرس به صورت خودکار دسته و فرمت را به صورت خودکار تعیین خواهد کرد.خواندن

صفحه خانگی را برای سایت خود تنظیم کنید (صفحه ای استاتیک یا آخرین پست های وبلاگ)،

تعداد پست های وبلاگ در صفحه اصلی و آرشیو ها، تعداد موارد در خوراک RSS شما و اینکه آیا می خواهید پست کامل خود را نشان دهید یا خلاصه ای در خوراک RSS را.

بحث

کنترل نظرات در وبلاگ. تنظیم مطلوب این است که همه نویسندگان جدید نظرات را تعدیل کنند

و نظرات خود را به صورت خودکار توسط نویسندگان معتبر تایید کنند.
همچنین در نظرات معتبر لینک های چندگانه را نگه دارید، زیرا این نشانه ای از هرزنامه است.رسانه ها

اندازه پیش فرض را برای تصاویر آپلود شده در وبلاگ خود سفارشی کنید.پیوندها

ساختار URL را برای وبلاگ خود سفارشی کنید. بهترین گزینه این است که ساختاري داشته باشید

که اجازه می دهد کلمات کلیدی از عناوین پست / صفحه را به نشانی اینترنتی خود اضافه کنید،
همچنین به عنوان ساختار نام پست شناخته می شود.

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

نتیجه

به خاطر داشته باشید که باید از هر بخش از داشبورد خود بازدید کنید و با گزینه های مدیریت راحت باشید.

انجام این کار به شما امکان می دهد طراحی، عملکرد و شخصیت وبلاگ خود را بهبود بخشید.

هنگامی که شما می دانید چه چیزی برای سفارشی کردن وبلاگ خود لازم داريد، اصلاحات لازم را انجام مي دهید تا آن را بیابید.

نحوه استفاده از راهنمای وردپرس

نحوه نصب وردپرس روي میزبانی

[gravityform id=”25″ title=”true” description=”true”]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *