مهمترین كارهايي که برای آمادگی ازدواج بايد انجام دهید كه بسيار تاثيرگذار است

مهمترین كارهايي که برای آمادگی ازدواج بايد انجام دهید

دشوار است به چیزهایی که برای آمادگی ازدواج از نظر روانی انجام مي دهیم فکر کنید. با این وجود سوالات درست در زمان مناسب از خود و همسرتان می تواند عامل تعیین کننده بین خوشبختی پس از آن و آمار غم انگيز طلاق باشد. در اینجا سه ​​چیز مهم برای انجام زندگی و آماده شدن وجود دارد.

مهمترین كارهايي که برای آمادگی ازدواج بايد انجام دهید

1. چگونه به عنوان زوج در مقابل درگیری و استرس قرار بگيريم؟

استرس و فشار در طي زمان افزايش مي يابند، بیایید صادقانه در مورد آن فكر كنيم. شما به عنوان یک فرد و به عنوان زن و شوهر، با دیگران و بین خودتان دو مشکل دارید. سازگاری به نحوی است که به درگیری و استرس واکنش نشان مي دهد، یک مهارت حیاتی برای توسعه در هر رابطه طولانی مدت است.

اولین روزها و ماه های عاشقانه دنبال ماجراجویی هستيم. درخشش های عاطفی خودمان را حفظ می کنیم و نمی خواهیم لحظاتی را که با هم به اشتراک می گذاریم را خراب کنیم. ازدواج این مورد را تغییر خواهد داد و در نهايت تمام واکنش های احساسی قابل مشاهده خواهند بود.

مهمترین كارهايي که برای آمادگی ازدواج بايد انجام دهید

به همین دلیل مهم است که هر دو از استرس برخوردار هستید و به درگیری ها واکنش نشان می دهید. آیا عقب نشینی می کنید، آیا فریاد می زنید، عصبانی هستید یا غمگین هستید؟ آیا می دانید چطور ارتباط برقرار کنید؟ برای آماده شدن برای ازدواج شاد – چگونه می توانيد این مهارت ها را به عنوان زن و شوهر بهبود بخشید؟

2. آیا انتظار دارید که چیزی را تغییر دهيد؟

سؤال مهم دیگری وجود دارد که مي توانيد از خودتان و شریک زندگی تان بپرسید آیا هرکدام از شما انتظار داريد یا مایل هستيد زماني كه ازدواج كرديد چیزی را عوض کنيد؟ این چیست؟ چرا؟ و مهمتر از این، شریک دیگر چگونه در مورد این انتظارات احساس می كند؟

بسیاری از ما انتظارات بیشتر یا کمتر آگاهانه اي داريم که فردی که ازدواج می کنید، به طرز جادویی تغییر می کنيم، همانطور که «من» می گویند. آنها ممکن است یا شاید نباشد. اما آنچه که برای آینده روابط شما و ازدواج شما برای شما مهم است اهمیت هم دارد و هیچ یک از شما تغییر نخواهد کرد.

مهمترین كارهايي که برای آمادگی ازدواج بايد انجام دهید

شما باید آماده باشید که بقیه زندگی خود را با شخصی که با آن ازدواج می کند، صرف مي کند. انتظار می رود کسی که کمتر خودخواه یا مسئولیت بیشتری داشته باشد یا تغییر کوچک یا بزرگ داشته باشد، هر دو خودخواه و غیر واقعی است.

3. نگرش نسبت به مسائل بزرگ – کودکان، پول، غيره؟

بسیاری از زوج ها قبل از اینکه ازدواج می کنند تمايل دارند در این موارد صحبت کنند، زیرا احساس می کنند که عاشقانه هستند. مثلا در مورد تعداد فرزندان صحبت كنيد با این حال، شما همچنین باید در مورد جنبه واقعی و کمتر عاشقانه آن بحث کنید.

در مورد این سؤالات به طور کامل فکر کنید و با همسر خود صحبت کنید. فلسفه شما در مورد افزایش فرزندان چیست. چگونه آنها را نظارت می كنيد؟ چگونه مالیات خود را سازماندهی می کنید؟ وقتی به درآمد و صرف پول کمک می کنید، چگونه سازگار هستید؟ آیا اين يك امر معامله کننده است یا می تواند برطرف شود؟ اگر یک اتفاق رخ داده شود، از همسرتان چه انتظاری دارید؟ چگونه می توانید با همسر خود در مورد اعتیاد واکنش نشان دهید؟ آیا شما آن را با هم اداره می کنید یا انتظار دارید که خودشان حل کنند؟

مهمترین كارهايي که برای آمادگی ازدواج بايد انجام دهید

ازدواج می تواند دوران عاشقانه اي را برای مدت زمان طولانی حفظ کند، اما مشکلاتي بوجود آورد و این نقطه ای است که آمادگی ازدواج شما ثابت می کند که عامل تعیین کننده ای در این است که آیا این مسائل بزرگ روابط شما را از بین می برد یا موجب رشد هر دو شما می شود. نگران نباشید قبل از اینکه در مورد مشکلات توضیح دهید، نشانه ای از مراقبت از همسر یا شوهر آینده خود را داشته باشيد و همه چیز را برای آینده با هم بسنجيد.

نتیجه

در محل زندگی خود، زمانی که در حال برنامه ریزی کیک عروسی و انتخاب رنگ مناسب برای لباس های عروسی، هستيد به اين مسائل فكر كنيد و آنها را در نظر بگيريد. شما باید هر ثانیه از آن لذت ببرید! اما تمام مسائل حیاتی در مورد ازدواج را در نظر بگیرید. این برنامه ریزی كوتاه مدت در سالهای بسیاری از روزهای شاد ازدواج بازپرداخت می شود و ارزش آن را دارد.

مهمترین كارهايي که برای آمادگی ازدواج بايد انجام دهید

 

 

منبع
برتر ياب