مهمترین عنصر ازدواج – دوستی

قسمت های زیادی از ازدواج وجود دارد که باعث می شود پازل با هم  بودن برای یک رابطه طولانی مدت باشند. یکی از قطعات اصلی پازل، دوستی است. در زیر شرحی از نقش دوستی در ازدواج را بازگو مي كنيم.

1. علاقه 

یک دوست می خواهد بداند که روز شما چگونه گذشته است. در ازدواج شریک زندگی شما باید روز و هفته  فعالیت و منافع خود و شما را داشته باشد.او سوالاتی را مطرح می کند و منتظر پاسخ می باشد. ا

2. قابل اعتماد و صادقانه

یک رابطه می تواند بدون صداقت کامل باشد، اما اغلب اوقات این یک رابطه خشونت آمیز است. در روابط سالم نیازی به ترفندهای غلط وجود ندارد. احساس خوبی  که می توانید  به کسی اعتماد کنید و به آن اعتماد داشته باشید و بتوانید از همان چیزها بر روی خودحساب کنید.

3. مهربون

یک دوست  زمانی که به آن نیاز دارید با مهرباني با شما برخورد مي كند. آنها می خواهند با شما زمانی که همه چیز خوب است جشن بگیرند. آنها دوستي را در زمانی که همه چیز خوب نیست، بايد به شما ارائه دهند.

4. پرورش احساسی

یک دوست قدرتمند است و از تلاش های شما حمایت می کند. آنها هرگز به شما نمی گویند که شما یک ایده احمقانه دیوانه ای دارید، مگر اینکه واقعا یک ایده ی احمقانه باشد . یک دوست خوب بايد شما را دلگرمي دهد و شما را در مسیر درست قرار دهد. بسیاری از مردم فقط دوستانی دارند که به آنها می گویند آنچه میخواهند انجام ميدهند .

. بسیاری از میلیونرها با سرمایه گذاری از دوستان ساخته شده اند. دو نفر می توانند پول را با هم به دست اورند تا مسکن، غذا، حمل و نقل را پرداخت کنند، که می تواند برای افراد متاهل مقرون به صرفه باشد.

6. در دسترس برای شرکت شما در حوادث

هنگامی که شما به رویدادهایي دعوت میشوید، شریک زندگی شما باید تلاش کند که در رويدادهاي شما شركت كند . شما دو نفر می توانید در مورد رویدادهای مهم شرکت کنید و يكديگر را در نظر بگیرید. بهترین کاری که یک مرد می تواند برای یک زن انجام دهد شركت در جایی است که او  دوست ندارد اما همسرش مي خواهد .

7. رشد، ایجاد و قدردانی

مزیت اصلی یک دوستی این است که شریک زندگی شما به شما کمک می کند تا رشد کنید، آنچه را که ایجاد می کنید را قبول کنید و قدردانی از آنچه را که برای روابط غنی سازی می کنید، به دست آورید. اگر شما یکدیگر را خفه نکنید، می توانید با هم رشد کنید. روابط بسیاری وجود دارد که میمیرند، زیرا یک شریک نمیتواند رشد کند یا کار دیگری را انجام دهد و رشد دیگری را خراب مي کند تا از کار بیفتد.

8. پیشرفت 

دوستان با به اشتراک گذاشتن آنچه که در زندگی آنها اتفاق می افتد پيشر فت مي كنند. آنها دوستان و ماجراهای جدید را به اشتراک می گذارند. چنین چیزی وجود ندارد زیرا این دوستان شما هستند و دوستان همسرتان حدا هستند.به دوستان يكديگر اهميت بدهيد.

9. احترام

گوش دادن به شریک زندگی خود و احترام كاملا دوستانه و عاشقانه است. به همسرتان در مهماني ها كادو بديد. این موضوع می تواند به عنوان یک معامله باشد، زیرا  احترام ارزش اصلی است که اکثر مردم خواستار آن هستند.

10. محبت

دوستی در ازدواج و روابط یک متغیر صمیمیت عاطفی است که نظمي ندارد. بنابراین، مناسب است که با  لمس کردن یکدیگر روی شانه، اجازه دهید که  دیگران بدانند که شما هر دو در عشق هستيد. تماس فیزیکی یا جنسی را با حفظ حریم خصوصی خانه خود حفظ کنید.

در نتیجه، نقش دوستی در ازدواج، علاقه، اعتماد، مهرباني، حمایت از لحاظ احساسی و مالی، پیشرفت دارد. این نقش هاي یک دوست سالم و نقش آن در رابطه یا ازدواج است.

منبع
برتر ياب