مهارت هاي ارتباطي موثر

مهارت هاي ارتباطي موثر

هیچ کس براي ازدواج برنامه ریزی ويژه اي ندارد. اما با آمار تقریبی 50 درصد، مهم است که در مورد حفظ سلامت روابط متمرکز باشیم. اعتقاد بر این است که عشق عاشقانه برای همیشه بدون تلاش آگاهانه ادامه خواهد یافت، حتی براي زوج هایی که در معرض خطر شکستگی زناشویی قرار دارند. با فشارهای زیادی در ازدواج، زوج های دوست داشتنی می توانند خود را در معرض مسائل بهداشتی، مالی و اعتماد قرار دهند.

مهارت هاي ارتباطي موثر

زوج هایی که ازدواج کرده اند، متوجه می شوند که چالش ها عادی هستند. مهمتر از همه عشق، تعهد، ارتباط و طنز بی قید و شرط را به عنوان کلید اجتناب از تجزیه و تحلیل رابطه و در نتیجه طلاق مشخص می کنند.

در مقابل، طلاق با ارتباطات مشکوک، انتظارات ناامید شده، اختلافات مالی و شکست اعتماد ارتباط دارد. در حالی که هر دو زوج ازدواج كرده اند و کسانی که در نهایت طلاق مي گيرند می توانند موانع مشابهی داشته باشند، کسانی که مشکلات را برطرف می کنند مایل به حمایت، صحبت در مورد مسائل هدفمند و در نهايت تلاش برای بازگرداندن اعتماد است.

در اینجا برخی از نکات بهداشتی برای ازدواج وجود دارد:

1. در اوایل تمرین براي برقراری ارتباط سالم تلاش کنید

در حالی که ارتباط ممکن است شبیه به چیزی باشد که همه ما باید بدانیم چگونه می توانیم به طور موثر انجام دهیم، زمانی که احساسات بالا می روند، همانطور که خودمان بیان می کنیم می تواند اولین چیزی باشد که رو به وخامت باشد.  افراد محتاط از سرزنش و کلمات مضر برای بیان احساس صدمه ديده استفاده می کنند. از روز اول، به عنوان زن و شوهر، به توافق برسید که چگونه قصد حل اختلافات خود را دارید. در عوض بر شناسایی مسئله تمرکز کنید، بدانید که چطور احساسات خود را با اظهارات و بیان آنچه که نیاز دارید احساس بهتر کنید. هرگونه جدایی را در یک استدلال تهدید نکنید.

2. امور مالی را شفاف کنید و درباره آن صحبت کنید

مهم نیست که مردم چه می گویند، “در مورد پول نیست” وقتی که به ازدواج و طلاق می رسيد، کاملا می تواند “همه چیز در مورد پول” باشد. اندکی پول، تفاوت در کمک مالی به کل هزینه های خانوار، عادت های خرج و عدم توافق بر اهداف مالی، منجر به درگیری می شود. اینها مکالمات نیستند که باید منتظر بمانيد. بحث و گفتگو درباره پول به طور آشکار با استرس، اضطراب یا هیجان که با آن روبرو می شويد مفيد است.

3. پذیرفتن چیزهای بد 

یک احتمال واقعی وجود دارد که یک یا هر دو شما ممکن است یک بیماری، یک حادثه یا یک تجربه منفی را تجربه کنيد که می تواند توانایی شما در عملکرد را تحت تاثیر قرار دهد. این چیزي است که شما را مجبور به ایستادن با همسر خود در بیماری و سلامت می کند، اما کاملا متفاوت است تا به یک مراقبت تبدیل شود. مسائل مربوط به سلامت جسمی و روانی اضطراب اضافی در ازدواج است. ضروری است که شبکه اي ایمن از منابع مالی، احساسی و فیزیکی ایجاد شود تا بتواند از شما حمایت کند. صبر کنيد تا چیز بدي اتفاق نيفتد.

4. عشق بدون قید و شرط

وقتی که در یک رابطه معنی دار و متعهد سرمایه گذاری می کنیم، تصمیم می گیریم که یک انسان دیگر را بدون شرایط بپذیریم. به این معنی است که قبول میکنیم که شریک ما کامل نیست و گاهی اوقات کارهایی را انجام میدهیم که با آنها مخالفیم. شما می توانید چیزهایی را که شریک زندگی خود دوست ندارد را تغییر دهید.

5. با مهربانی گوش کنيد

هنگامی که برخی افراد ارتباط برقرار مي کنند، به توانایی خود برای بیان نیازها و احساسات خود اشاره می کنند. به همان اندازه مهم است که توانایی گوش دادن به همسر خود را با همدلی انجام دهيد. از صحبت كردن جلوگيري نكنيد، زیرا این امر به معنای درک احساسات و نیازهای شماست.

6. اعتماد ضروری است

مردم در رفتارهایی هستند که بدون داشتن اعتماد اهميتي نمي دهند. اغلب مردم می گویند: “نمی دانم چه اتفاقي افتاده است”. این استدلال اشتباه است این که آیا یک رابطه عاطفی، تجمع بدهی بدون همسر خود، دانستن یا حفظ اسرار، این مشکلات نتیجه بسیاری از تصمیمات است. از آنچه که می گویید و انجام می دهید آگاهی داشته باشید. زوج های عجیب در مورد تصمیمات، احساسات و نیازهایشان شفاف هستند. همسر شما باید اولین کسی باشد که اگر مشکلی دارید بداند.

مهارت هاي ارتباطي موثر

در ازدواج هایی که به صورت آشکار صحبت می کنند، ارزش اعتماد دارند و با مهربانی عمل می کنند و سلامت این رابطه به رفتارهای هدفمند دوستانه بستگی دارد.

مهارت هاي ارتباطي موثر

 

 

منبع
برتر ياب