مفاهیم و مزایای مالی بعد از ازدواج

مفاهیم و مزایای مالی بعد از ازدواج

برای بسیاری افراد پیامدهای مالی ازدواج، مربوط به آخرین مسئله توجه است که تصمیم گرفته مي شود. هنگامی که در ازدواج هستید، بعید است که “هزینه های” مربوط به جشن ازدواج را حساب کنید. آیا قادر خواهید بود از خودتان حمایت کنید؟ چه در مورد بیمه، هزینه های پزشکی و هزینه خانه بزرگتر؟ در حالی که این سوالات بسیار مهم هستند، معمولا اجازه نداریم آنها را به گفتگو بسپاریم.

پس از ازدواج، زندگی با مفاهیم و منافع مالی قابل توجهی همراه است. در حالی که هیچ کدام از این مزایا و معایب “چیزهای مطمئن” یا “معامله کننده ” نیستند و باید کاملا مورد بررسی قرار گیرند. در اينجا بعضی از موارد بزرگ را در زیر بررسی می کنیم. همانطور که این لیست را می بینید، در مکالمه با همسرتان باشید. از یک دیگر بپرسید «آیا موقعیت های مالی شخصی مانع یا تقویت روابط آینده شما خواهند بود؟»

مفاهیم و مزایای مالی بعد از ازدواج

جوانب مثبت

1. خط مشی سالم 

برای اکثر زوج های قديمي درآمد، تلفیقی بیشتر از انتظارات در مراحل اولیه زندگی است. با تجربه شغلی، مدت زمان و رشد مسئولیت، مزایای مالی بیشتری را به همراه خواهيد داشت. زوج های قدیمی تر اغلب از “خط” مالی سالم استفاده می کنند. درآمد بالاتر به معنی انعطاف پذیری بیشتر برای سفر، سرمایه گذاری و سایر هزینه های اختیاری است. خانه های چندگانه، مالکیت زمین و غیره نیز خط مشي مالی را تقویت می کنند.

مفاهیم و مزایای مالی بعد از ازدواج

2. شبکه ایمنی قوی برای زمان های ناب

زوج های قدیمی تر تمایل دارند که دارایی های خود را در اختیار داشته باشند. از سهام اوراق بهادار به املاک و مستغلات، اغلب از میزباني منابع مالی بهره مند می شوند که می توانند یک شبكه ایمنی قوی برای زمان های ديگر را فراهم کنند. تمام این دارایی ها تحت شرایط مناسب می توانند تخریب و منتقل شوند.

مفاهیم و مزایای مالی بعد از ازدواج

3. همراه با مشاوره مالی

افراد متعهد اغلب دارای درآمد و هزینه های خود هستند. آنها مشغول به یک الگوی مداوم در مدیریت مالی هستند، آنها می دانند چگونه پول خود را به طور اصولی مدیریت کنند. این رویکرد انضباطی به مدیریت مالی می تواند ثبات مالی برای ازدواج را به خطر بیندازد. به اشتراک گذاری بهترین بینش مالی و روش های خود با شریک، پیروزی است. داشتن یک همدم برای مشورت در مورد مسائل مالی نیز يك دارایی فوق العاده است.

4. هر دو شريک مالی مستقل هستند

زوج های قدیمی تر نیز تجربه ازدواج دارند. استقلال مالی مستمر است كه زن و شوهر به خوبی با هم زندگی و ازدواج مي كنند. استقلال مالي ” نسبت به حساب های بانکی و سایر دارایی ها  و در عین حال ایجاد حس زیبایی از ارتباط نیز می شود.

مفاهیم و مزایای مالی بعد از ازدواج

مضرات

1. سوء ظن مالی

اعتقاد داشته باشيد یا نه، سوء ظن مالي به روان فردی که ازدواج مي كند بستگي دارد. با گذشت زمان تمایل داریم که منافع و دارایی هایمان را حفظ کنیم. “رشد شیوه زندگی” را افزایش دهيد درآمدتان نيز افزایش مي يابد.

مفاهیم و مزایای مالی بعد از ازدواج

2. افزایش هزینه های پزشکی

هزینه های پزشکی با افزایش سن افزایش می یابد. در حالی که اغلب دهه های اول زندگی را با هزینه های محدود پزشکی می توانیم مدیریت کنیم، زندگی بعد از ازدواج ممکن است با بیمارستان، کلینیک دندانپزشکی، مرکز توانبخشی و غیره غرق شود. هنگامي كه ازدواج کردیم، این هزینه ها را به سایر چیزهای ديگرمان منتقل می کنیم. اگر با یک بیماری فاجعه بار و یا بدتر و مرگ دچار شويم هزینه های سنگین را به کسانی که باقی می ماند مي گذاريم.

مفاهیم و مزایای مالی بعد از ازدواج

3. منابع می تواند از طرف وابستگان هدایت شود

وابستگان بزرگسال اغلب به دنبال حمایت مالی از والدین خود هنگام گرفتن مالی فهرست شده است. هنگامی که با یک بزرگسال مسن تر با فرزندان بالغ ازدواج می کنیم، فرزندان او نیز به ما تبدیل می شوند.

4. انحلال دارایی های شریک

سرانجام اکثر ما به مراقبت های پزشکی نیاز داریم که به مراتب بیش از ظرفیت ما هستند. هنگامی که قادر به مراقبت از خودمان نیستیم، خرج و مخارجمان كمتر مي شود. تاثیر مالی این سطح بسیار زیاد است، که اغلب منجر به انحلال دارایی های فرد می شود. این توجه مهم برای بزرگسالان مسن تر است که ازدواج می کنند.

افکار نهایی

به طور کلی، دلایل بی نظیری براي  صندوق هاي مالی وجود دارد. مسائل مالی ما بسیار ترسناک هستند، مهم است که  به همان اندازه که ممکن است شادی و چالش های ازدواج را بدانيم. به همین ترتیب همسران باید مایل باشند اطلاعات مالی خود را نیز داشته باشند. هدف این است که مکالمه سالم در مورد چگونگی همکاری دو خانواده مستقل با یکدیگر به عنوان یک واحد را تقویت کنيد.

هنگامی که شرکا مسائل مالی خود را به شیوه ای شفاف به اشتراک می گذارند، سبک های سرمایه گذاری اساسا سازگار را مي دانند. چه کاری باید بکنم؟ از یک مشاور قابل اطمینان بخواهید تا متوجه شوید كه آیا از یک فاجعه احتمالی زنده خواهد بود یا خیر.

 

منبع
برتر ياب