مشاوره موثر طلاق برای مردان با کودکان 4 راه كار براي كنار آمدن با اين مشكل

مشاوره موثر طلاق برای مردان با کودکان

طلاق، صرفنظر از اینکه ممكن است آسان یا دشوار باشد، برای همه افراد تغيير زيادي به وجود آورده است و به همین ترتیب، وضعیت ناشناخته با نتایج ناشناخته اي دارد. بنابراین برای کمک و راهنمایی گرفتن نگران نباشيد. در اینجا برخی از مهم ترین چیزهایی که باید درباره طلاق به عنوان مشکلی که بايد بشناسيد را ارائه مي دهيم.

بدانید که برای بچه ها چه معنایی دارد

تلخی طلاق پیچیده است. با این حال فرزندان، کمتر برای اين امر آماده می شوند. مهم نیست که چند نشانه در این راه وجود داشته باشد، تقریبا همه بچه ها هرگز انتظار ندارند که والدینشان جدا شوند، حتی زمانی که در نوجوانی باشند. به همین دلیل مسئولیت شما به عنوان پدر برای یادگیری درباره آنچه طلاق اهمیت دارد است.

مشاوره موثر طلاق برای مردان با کودکان

شما می توانید با انجام برخی تحقیقات آنلاین در مورد آنچه فرزندان طلاق بايد بدانند را مطالعه كنيد. اما حتي بهتر است با روانشناس صحبت کنيد که کودک شما چگونه اين موقعيت را تجربه خواهد کرد، چگونه بر آنها تأثیر می گذارد، چگونه ممکن است واکنش نشان دهند و چگونه این روند را تا حد امکان آسان مي کند. در همه موارد شما باید با فرزندان خود صحبت کنید، سعی کنید به آنها کمک کنید تا شک، تردید و ترس خود را حل کنند.

مشاوره موثر طلاق برای مردان با کودکان

تمرین و آرامش

طلاق های خیلی زشت وجود ندارد. برخی حتی از جدایی دوستانه و شاد صحبت می کنند. با این حال اکثر پدران طلاق، آن را دوره اي زشت مي دانند. این كار حتی می تواند شروع به شبیه سازی جنگ، با استفاده از هر گونه ابزار ضروری باشد.

مشاوره موثر طلاق برای مردان با کودکان

تحت این شرایط، به راحتی می تواند به خشم،خصومت و تجاوز رها شوید. بنابراین، راهی برای ارتباط با بهترین دوستان خودتان پیدا کنید و تمرین کنید. فقط در چنین موقعیتی به بچه هایتان کمک می کنید تا با تغییرات سازگار شوند و رابطه خود را با والدین حفظ کنند.

حقوق و تعهدات خود را بشناسید

اغلب طلاق بدین معنی است که نه تنها خانواده های جداگانه ای دارید که به مراقبت از آنها احتیاج دارید، بلکه باید درباره حمایت از فرزندانتان فکر کنید. قوانین مربوط به این جنبه های طلاق می تواند بسیار پیچیده باشد. پس توافق خاصی که شما با همسر سابق خود داشته اید وجود دارد. برای اینکه همه چیز بدون دردسر باشد، باید در مورد تمام تعهدات و پیامدهای احتمالی تصمیم دادگاه مطلع شوید.

مشاوره موثر طلاق برای مردان با کودکان

علاوه بر این، اگر وظایف مشترک را نیز به عهده دارید، با مجموعه ای از هر دو حقوق و تعهدات بايد آشنا باشيد و این می تواند بسیار دشوار باشد که رسیدگی شود. به همین دلیل است که باید همه چیز را در مورد اقدامات مشترک، خواسته های فرزندان و مسئولیت های خود بدانید و مهمتر از همه، حتی در بیشتر روابط پس از طلاق، نگهداری مشترک می تواند اصطکاک ایجاد کند.

به دوباره تشكيل دادن خانواده نوجه داشته باشيد

در نهایت یک مرد مجرد، احتمالا خیلی زود در مورد ازدواج دوباره فکر می کنید، اگر قبلا اینطور فکر نکرده باشید. با این حال، به عنوان یک پدر، باید در نظر بگیرید که چگونه بر فرزندان شما نیز تاثیر می گذارد. شما شایستگی زندگی شخصی خود را به دست آورده اید، اما مطمئن باشید قبل از اینکه به آن مسیر بروید، با فرزندانتان صحبت کنید و فرزندان شما باید برای تغییر دیگری آماده شوند.

مشاوره موثر طلاق برای مردان با کودکان

طلاق برای همه متفاوت است. حتی زمانی که آغاز یک زندگی جدید و تازه باشد، برای مردان با کودکان هرگز مناسب و خوب نیست. صرف نظر از رابطه شما با همسر سابق، کودکان همیشه فرزندان شما خواهند بود و شما باید مسیر درستی را برای خانواده خود پیدا کنید، که برای همه شما بهترین است.

مشاوره موثر طلاق برای مردان با کودکان

 

 

منبع
برتر ياب