مزایای صميميت احساسی در زوج ها

رابطه ای که ارتباطی عاطفی ندارد، چیزی بیش از خشونت است که به سرعت از بین می رود. از سوی دیگر ارتباط عاطفی عمیق با شریک عاشقانه براي بقيه عمر بهتر است.

صمیمی بودن در سطح احساسی به شما کمک می کند تا مسائل جدی در آینده را حل کنید و روابط خود را از همسر به بهترین دوستان تقویت کنید. هیچ مخفی نیست که ایجاد پیوندي قوی با شریک زندگی منجر به رابطه شادتر شود، اما بسیاری از راه ها در زندگی وجود دارد که از یک پیوند احساسی قوی با شریک خود سود می برند.

در اینجا 8 مزیت رابطه عاطفی بین دو شريک دوست داشتني وجود دارد

1. روحیه و اعتماد به نفس را افزایش می دهد

ارتباطات احساسی باعث می شود احساس خوشحالی و دوست داشتنی داشته باشید که باعث افزایش روحیه می شود. این تقویت کننده خلق و خوی بر هر جنبه از زندگی شما تاثیر می گذارد، از سلامت روان عمومی تا نحوه برخورد با دیگران در محل کار، کافی شاپ و کسانی که به طور مستقیم در زندگی شما هستند.

یکی دیگر از مزایای رابطه عاطفی بین دو همسر دوست داشتنی، افزایش اعتماد به نفس است. هنگامی که شما احساس راحتی می کنید و همسر خود را دوست دارید، به سرعت وارد رابطه عاطفي مي شويد. داشتن شخصیت های خوب توسط کسی که مورد تحسین و احترام قرار می گیرد، اعتماد به نفس را افزایش می دهد. علاوه بر اینکه در زندگی عاشقانه احساس خوبی مي كنيد جنبه های دیگر زندگی را نيز گسترش مي دهيد. تحقیقات نشان می دهد کسانی که در روابط دوستانه و عاشقانه هستند اعتماد بیشتری دارند و قادر به دستیابی به اهداف شخصی و حرفه ای هستند.

2. بهبود زندگی جنسی

داشتن رابطه عاطفی با شریک زندگی برای بهبود رابطه جنسی بهتر است. زبان عشق طبیعی است که بسیاری از مردم به آن پاسخ می دهند. این باعث می شود احساس اعتماد به نفس، نزدیکي، و مراقبت داشته باشيد. عشق نیز باعث می شود با شریک زندگی خود احساس راحتی کنید.

یکی دیگر از مزایای بزرگ داشتن ارتباط عاطفی با شریک زندگی در طول رابطه جنسی، انتشار اکسیتوسین است. این هورمون هنگامی آزاد می شود که کسی را دوست دارید لمس کنيد. این هورمون حتی در طول رابطه جنسی نیز قوی تر است و منجر به ارگاسم می شود و به شما امکان می دهد تا احساس عاطفي بیشتری نسبت به شریک زندگی خود داشته باشید.

3. باعث می شود احساس امنیت کنید

ایجاد رابطه عاطفی با شریک زندگی باعث می شود احساسات خود را در رابطه احساس کنید. این نه تنها موجب کاهش استرس و اضطراب در زندگی شخصی شما می شود، بلکه موجب می شود بیشتر به شریک خود اعتماد کنید و احساس راحتی بیشتری نسبت به آسیب پذیری خود خواهید داشت.

اتصالات احساسی معمولا به تعهدات درازمدت با شریک خود منجر می شود. این به احساسات حفاظت و ثبات اضافه می کند. هر دو شریک می دانند که آنها کسی را دارند که می توانند بر روی افرادی که بار مالی و احساسی را متحمل می شوند، حساب کنند.

4. کاهش استرس و درد

داشتن رابطه عاطفی با همسر باعث می شود که تمام بدن با عشق همراه شود. این به شدت به مدیریت استرس کمک می کند. مطالعه اي نشان داده است که زوج هایی که  سعی در ارتباط عاطفي دارند می توانستند سطوح استرس خود را بهتر مدیریت کنند.

داشتن یک شریک دوست داشتنی در کنار شما به کنترل درد کمک می کند. در طی مطالعه اي زنان که در معرض شوک الکتریکی قرار داشتند، در هنگام آزمایش دست هايشان را در دستان شوهر خود قرار دادند بهتر پاسخ دادند این به این دلیل است که روحیه آنها ارتقا یافته است و استرسشان كمتر شده است.

5. ارتباط صادقانه

یکی از بزرگترین مزایای ارتباط عاطفی بین دو همسر، توانایی برقراری ارتباط صادقانه است. ناسازگاری ناشی از کمبود ارتباطات یکی از بزرگترین دلایل آشفتگی است و نیاز به گفتگوی آزاد و صادقانه بین همسران دارد كه به طور جدی به رابطه طولانی مدت می انجامد. زوج هایی که دارای پیوند قوی هستند تمایل دارند افکار و احساسات خود را نسبت به زندگی، عشق، آینده، شغل، خانواده و همه چیز را به اشتراک بگذارند.

6. پشتیبانی احساسی

وقتی ارتباط عاطفی زیادی با عشقتان دارید، داراي يك سیستم پشتیبانی احساسی هستيد. داشتن شخص دیگر برای کمک به احساس عاطفی باعث می شود احساس قوی تر و تواناتر شدن در زندگی داشته باشید. این حمایت اعتماد به نفس را افزایش می دهد، توانایی های اجتماعی را بهبود می بخشد و باعث می شود در زندگی خود احساس امنیت کنید. مزایای سلامت روان داشتن شریک حمایت کننده احساسی است كه تقریبا بی پایان است. علاوه بر این مطالعات نشان می دهد کسانی که در روابط دوستانه با حمایت عاطفی هستند، کمتر از استرس و افسردگی بالینی رنج می برند.

7. سلامت جسمانی بهبود مي يابد

میخواهید زندگی کنید؟ سعی کنید عشق را زنده كنيد تحقیقات نشان می دهد زوج هایی که ارتباط عاطفی دوستانه دارند، تجربه بهبود سلامت جسمی را نيز دارند.

هیجان و اکسیتوسین که از عشق درمی آید کمک می کند تا جریان خون بهبود يابد. عشق نیز به مبارزه با بیماری کمک مي کند. تحقیقي به بررسی زوج هایی که در 5 دقیقه عشق و محبت واقعی قرار گرفته اند نشان داد كه سیستم ایمنی آنها افزایش یافته است. همچنين ایمونوگلوبولین A افزایش یافته است که یک آنتی بادی ضروری برای مبارزه با بیماری است

ارتباط عاطفی قوی نیز هورمون استرس را کاهش می دهد، که نه تنها موجب کاهش اضطراب می شود، بلکه همچنین باعث محافظت از بدن در برابر سکته مغزی، بیماری قلبی و فشار خون می شود.

8. ویژگی های بهبود یافته

روابط عمیق در بسیاری از جنبه های زندگی رضایت بخش هستند، اما این بدان معنا نیست که آنها نیازی به کار ندارند. زندگی با شخص دیگر و برخورد با نیازهای احساسی و فیزیکی آنها در طول تلاش برای حفظ یک رابطه شاد، زمان و صبر را برای به دست آوردن نياز دارد. یکی از مزایای ارتباط عاطفی بین دو شرکای دوست داشتنی، ویژگی های بهبود یافته از ارتباط با شریک زندگی می باشد. براي رسیدن به موفقیت روابط طولانی مدت با روابط عاطفی عمیق بايد صبر، بخشش، قدردانی و روح سخاوتمندانه را تجربه می کنيد. این ویژگی ها شما را خوشحال می کنند و دیگران می خواهند در اطراف شما باشند.

منبع
برتر ياب