مردم کشورهای مختلف در سینما چه می‌خورند؟

يونان

مردم یونان آنقدر به “سوولاکی” که غذای سنتی کشورشان‌ست علاقه دارند که حتی در سینماهای این کشور می‌توانید این غذا را هنگام تماشای فیلم خریداری کنید.

 

کشورهای مدیترانه‌ای
مردم درکشورهای حوزه دریای مدیترانه، مانند فلسطین و لبنان عاشق ساندویچ فلافل هستند. به همین دلیل برای تماشای فیلم در سینما، به جای ذرت، این خوراکی را انتخاب می‌کنند.

 

مکزیک
مردم مکزیک عاشق غذایی هستند به نام “توستیلوکوس”( غذایی شامل چیپس تورتیلا، سس تند، خیار، نوعی سبزی محلی، آب‌لیمو، نخود فرنگی و بادام زمینی)
این غذا در سال‌های پیشین به عنوان غذای خیابانی و در دکه‌‌های خیابان‌های مکزیک به فروش می‌رسید اما امروزه می‌توانید در سینماهای مکزیک این خوراکی را خریداری کنید و به تماشای فیلم مورد علاقه‌تان بپردازید.

 

فنلاند
در فنلاند تنوع بسیار زیادی از انواع آبنبات و شکلات و پاستیل وجود دارد، درنتیجه انتخاب اول ِتماشاچیان ِفیلم در سینما همین آبنبات های رنگارنگ هستند.

 

چین
بسیاری از طرفداران ِسینما رفتن در چین ترجیح می‌دهند به جای پاپ‌کورن از نوعی آلوی‌خشک در طول تماشای فیلم استفاده کنند. علاوه بر این، تخمه آفتاب‌گردان و نوعی ماهی خشک‌شده هم از جمله انتخاب‌های مردم چین برای تماشای فیلم هستند.

 

هلند
در هلند آبنبات‌ها و شکلات ‌هایی وجود دارند که به دلیل ساخته‌شدن ازعصاره‌ی شیرین بیان بسیار سالم و مفید هستند. این آبنبات‌ها در بسیاری از سینماهای این کشور به فروش می‌رسند.

 

کره جنوی 

تماشاچیان فیلم در سینماهای کره جنوبی اکثرا در حال خوردن ِبلوط بوداده هستند تا سایرِ خوراکی‌های محبوب و متداول.
علاوه بر این، مانند سایرِ کشورهای آسیای شرقی، ماهیِ خشک هم یکی از خوردنی‌های محبوب به شمار می آید.

 

کلمبیا

مورچه‌ی تنوری جایگزین اشتهاآوری برای پاپ کورن نیست، اما در کلمبیا یکی از محبوب‌ترین خوردنی‌ها در سینماهاست.

 

هند
از قدیم‌الایام شدت علاقه‌ی مردم هند به سینما شهرت خاصی داشته‌ است. مردمِ هند در سینما از غذاهای سنتی و خیابانی استقبال خوبی می‌کنند. غذاهایی مانند سمبوسه که عموما در دکه‌های خیابانی فروخته می‌شوند از خوردنی‌های محبوب در سینماهای هند است.

 

 

تایوان
غذایی که در تصویر می‌بنید با نامِ “پاپ‌کورن مرغ” یکی از محبوب‌ترین غذاهای تایوان است. معمولا این غذا را می‌توانید در رستوران‌های تایوان سفارش دهید اما به تازگی در استادیوم‌های ورزشی و سینماهای تایوان مردم تمایل زیادی برای خوردن این خوردنی خوشمزه پیدا کرده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *