غلبه بر چالش هاي فرزند پروري در ازدواج دوم و مسائلي كه خانواده ها با آن روبرو هستند

غلبه بر چالش هاي فرزند پروري در ازدواج دوم

مراحل قبل از ازدواج – نکاتی گام به گام موثر

ازدواج های دوم هميشه با هیجان و سعادت در شروع خانواده جدید روبرو هستند. هنگام پیوستن به دو خانواده بسیار مهم است که مکالمه اي در مورد نقش هر دو والدین و انتظارات قبل از حرکت و در کنار هم داشته باشيم. برای مثال، هر كدام از والدين چه مسئولیت هايي دارند، آیا هر والدیني بايد فرزندان خود را داشته باشد؟ با این حال، این روش به ندرت کار می کند. ما انسان هستیم و زمانی که فردی را مي بينيم که ناراحت است، دچار مشکل می شویم.

غلبه بر چالش هاي فرزند پروري در ازدواج دوم

داشتن این نوع مکالمات درباره برنامه والدین و مرزهای تعیین شده می تواند به کاهش درگیری ها کمک کند و به شما یک نقشه را در آینده بدهد.

شروع به برنامه ریزی 

قبل از اینکه با هم صحبت کنید، به طور آشکار درباره فلسفه های فرزندتان صحبت کنید. فرزند شما چگونه است؟ آيا رفتار کودک قابل قبول است؟ چگونه رفتار مناسب را تقویت می کنید و رفتار نامناسب را مجازات می کنید؟ در حال حاضر از چه روشي استفاده مي كنيد؟ به عنوان مثال، برخی از والدین با تلویزیون در اتاق خواب کودک مشغول به کار هستند، در حالی که دیگران نیستند. اگر شما با هم متحد شوید و فقط یک کودک مجاز به استفاده از تلویزیون باشد، می تواند منجر به ناراحتی و خشم شود.

غلبه بر چالش هاي فرزند پروري در ازدواج دوم

در مورد فرزندان، محیط زندگی و بعضی از بدترین حالتها در مورد فرزندتان فکر کنید و سپس بررسی کنید که چگونه میتوانید از طریق آنها با هم کار کنید. اگر شما نقش و مسئولیت ها را به هر عضو در خانه اختصاص دهید، حتی والدین که سبک های والدین بسیار متفاوتي دارند، می توانند به طور موثر باشند.

روتین های سالم را در اوایل قرار دهید

برخی از عادات سالم برای ارتباطات را تنظیم کنید. برخی از زمان ها را در هر هفته برنامه ريزي كنيد و در خانواده با يكديگر صحبت كنيد و آنچه ممکن است نیاز به بهینه سازی شود را بدست آوريد. هیچ کس نمی خواهد به شنیدن آنچه که آنها انجام می دهند باشند. بنابراین اگر شما با خوردن شام آشکارا در مورد روز خود صحبت کنید، فرزندان شما ممکن است در آینده بازخورد بیشتری داشته باشند.

غلبه بر چالش هاي فرزند پروري در ازدواج دوم

قوانین خانواده را به صورت کتبی بنويسيد و آن را در جایی قرار دهید که همه بتوانند آنها را ببینند. بهتر است اگر می توانید با بچه هایتان بنشینید و در مورد اینکه چگونه هر خانواده قوانین متفاوتي داشته باشند صحبت کنید در حال حاضر که همه شما با هم زندگی می کنید، می خواهید مجموعه ای از قوانین را با هر فرد ایجاد کنید. از بچه ها بپرسید که چه فکري می کنند مهم است که در یک خانه محترمانه باشید.

قوانین را ساده نگه دارید و تصمیمات را برای تصمیم گیری در کنار هم قرار دهید. اگر همه در تعیین قوانین و عواقب مشارکت داشته باشند هيچ چيزي بازگردانده نمي شود.

صبور و شكيبا باشيد

آیا شما بدون هیچ پولی در بانک به خرید شیک ترین وسايل مي رويد؟ وقتی فرزند داریم، روزها و شبها با سر و صدا پر شده، هیجان در نقاط عطف و دلبستگی قوی وجود دارد. ما نیاز به این لحظات برای پر کردن حساب بانکی با صبر و سازگاری داريم. مهم است که هر یک از والدین وقت خود را با فرزند جدید خود ایجاد کنند تا ارتباط برقرار کنند و رابطه را تقویت کنند. سازگاری با انتظارات و واکنشهای شما، بخش مهمی از ایجاد دلبستگی امن است.

واقع بین باشيد

مردم یک شبه تغییر نمی کنند. زمان زيادي طول مي كشد تا محیط جدید خانه را تنظیم کنيد. آیا تا به حال به مدرسه یا اردوگاه تابستانی رفته اید؟ لحظاتي پر از سرگرم کننده و هیجان، اما همچنین استرس مربوط به برخورد با افراد جدید در زندگی شما وجود دارد. ترکیب خانواده ها می تواند یکسان باشد؛ پر از سعادت و استرس. در همه وقت فضا را برای کار کردن از طریق احساسات و احترام به هر احساساتی که ممکن است بوجود آید استفاده كنيد.

به عنوان مثال، اگر فرزند شما می گوید آنها از پدر و مادر جدید خود متنفر هستند، فرزند شما اجازه می دهد کشف کنيد که چه چیزی مربوط به این احساس است و چه چیزی می تواند به او در مورد رابطه جدید کمک کند.

ابزار کودک خود را برای بیان احساسات خود در راه سالم به کودک بدهيد. به عنوان مثال، می توانید به او یک مجله خاصی بدهید که می تواند برای نوشتن از آن استفاده شود. مجله می تواند یک مکان امن باشد که هر چیزی را بیان كند و فرزند شما می تواند تصمیم بگیرد که آیا می خواهد با شما باشد يا نه. اگر پس از 6 ماه متوجه شدید که درگیری زيادي داريد به طور جدي تر با يكديگر صحبت كنيد.

غلبه بر چالش هاي فرزند پروري در ازدواج دوم

 

 

منبع
برتر ياب