علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟

چگونه مشاغل تجاري موفق مي شوند

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟

سوال: آيدا از تهران چرا اكثر مشاغل تجاري شكست مي خورند و چگونه موفق مي شوند؟

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟ پاسخ گروه مشاوران كسب و كار

مشارکت تجاری دارای مزایای فراوانی است: مشاركت تجاري کارآفرینان را قادر می سازد مجموعه مهارت های تکمیلی را به اشتراک بگذارند و همچنین هزینه های راه اندازی را با یکدیگر تحمل كنند. این باعث می شود آنها یکی از رایج ترین راه ها برای موفقیت در کسب و کار را داشته باشند. متأسفانه، بسیاری از مزایای مشارکت نیز می توانند معایبی داشته باشند و آمار نشان می دهد که تا 70 درصد مشاغل تجاری در نهایت شکست خورده باشند. نگاهی دقیق تر به برخی از دلایل شایع تر که چرا مشارکت های کسب و کار خراب می شوند، باشند به طوری که شما می توانید هر گونه مشارکت را به یک رابطه موفق تر وارد کنید.

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟

مشارکت های تجاری با دوستان یا همسران خطرناک است

بسیاری از تجارت های زناشویی، خانواده و یا مشارکت میان دوستان موفق هستند، و مفهوم شروع کسب و کار با کسی که شما می دانید (و یا فکر می کنید می دانید) دقیق و اعتماد می تواند بسیار جذاب باشد. با این حال، همانطور که اغلب گفته می شود، انتخاب یک شریک تجاری مشکل تر از انتخاب یک همسر است و بسیاری از این مشارکت ها به شکست می انجامد.

هر مشارکت موفق تجاری باید براساس نقاط قوت، استعدادها، شخصیت ها و تجربه های شرکای آینده آتی باشد. یک نسل یا دوست نیاز به یک همکاری بالقوه کسب و کار بیشتر نسبت به ارتباط شخصی دارد.

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟

در همکاری دوستان یا خانواده برای موفقیت، مهم است که جدایی در روابط تجاری و شخصی را حفظ کنید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود بحث و گفتگو با همکاران خود را در مورد تصمیمات کسب و کار، اهداف، امور مالی را داشته باشيد در صورتي كه بحث و گفتگو در ارتباط شخصی نزدیک می تواند دشوار باشد. بیشتر مشاغل تجاری میان همسران ممکن است باعث شکستگی زناشویی (و بالعکس) باشد. به همین ترتیب، هنگامی که مشارکت تجاری میان خانواده یا دوستان باشند، روابط شخصی بین سایر اعضای خانواده یا دوستان اغلب به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد.

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟

همانند هر مشارکت تجاری، بسیار مهم است که یک توافق جامع همکاری داشته باشیم تا مواردی مانند مالی، تقسیم کار و غیره، قبل از شروع کسب و کار، به طور واضح بیان شود. یک رویکرد ساده بین اعضای خانواده یا دوستان، هنگامی که امور مالی و شهرت شما در خط مشی کسب و کار قرار دارد کافی نیست.

مشارکت تجاری با خانواده یا دوستان می تواند بسیار پاداش دهنده باشد، اما مشارکت ناموفق می تواند خانواده ها را از بین ببرد و یا دوستان را به طور دائم از بین ببرد.

تعهد غیرمنصفانه در میان همکاران

همانطور که هر تجارتگر به شما می گوید، شروع کسب و کار یک تعهد بزرگ مالی و شخصی است. به عنوان صاحب تنها ، شما تنها مسئول موفقیت (یا شکست) کسب و کار هستيد. در یک مشارکت، شما وابسته به مشارکت سایر شرکا هستید و اگر آنها نتوانند یا مایل به انجام فاکتورهای شخصی یا مالی مشابه نباشند، احتمالا منجر به ناراحتی و درگیری خواهد شد.

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟

یک مشارکت بر اساس یک شریک که یک کمک مالی بزرگتر را تأمین می کند و دیگر شریکانی که وعده داده اند که تفاوت در “ارزش سهام” را تشکیل دهند، ممکن است به نظر منطقی در نظر گرفته شود، اما “سهمیه سهام” برای اندازه گیری و توضیح در قرارداد مشارکت دشوار است.

به همین ترتیب، ممکن است یک عضو از مشارکت در کسب و کار کاملا غرق در زمان رضایت دیگران باشد. برای مثال، کسی که دارای منافع کسب و کار دیگر یا کودکان کوچک و یک همسر  است، ممکن است قادر به انجام کامل مشارکت تجاری نباشد.

سهم ناهمگونی در شرکا ممکن است در صورت پیشی بودن (و به طور کامل در توافقنامه مشارکت) مشکل وجود نداشته باشد، اما در غیر این صورت، احتمالا منجر به نزاع میان همکاران خواهد شد.

عدم موفقیت

ایجاد یک کسب و کار، صبر و استقامت را در بر می گیرد و صاحب کسب و کار می بایست برای تعهد بلند مدت آمادگی داشته باشند. علاوه بر این، بسیاری از کسب و کارها در صنایع چرخه ای قرار دارند و صاحبان کسب و کار ممکن است نیاز به استفاده از دوره های رشد و نوسانات درآمد کسب و کار داشته باشند.

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟

عدم کسب و کار و / یا دوره های کاهش درآمد می تواند عواقب روانی بر روی شرکای تجاری ایجاد کند و در نهایت منجر به درگیری شود، به ویژه اگر کسب و کار به شدت با تخریب در امور مالی شخصی مردم درگیر شود. اگر یک یا چند شرکا قبلا یک کارمند با حقوق و دستمزد پایدار (و مزایا) داشته باشند، ممکن است وسوسه شوند تا تصمیم خود را برای تبدیل شدن به کارآفرین شدن حدس بزنند، مخصوصا اگر در کسب و کار بلافاصله موفق نباشيد و یا وقتی که رشد اقتصادی شما کاهش یابد.

هیچ حقیقتی در موفقیت کسب و کار وجود ندارد و مزایای مشارکت نمیتواند از عدم آمادگی و یا یک ایده کسب و کار که قابل اعتماد نیست غلبه کند. برنامه ریزی کامل کسب و کار قبل و بعد از راه اندازی، از جمله تحقیق در مورد بازار هدف ، جریان نقدی واقع بینانه و پیش بینی های درآمد و داشتن هزينه کافی و یا سرمایه گذاری سهام در صورت نیاز، همه الزامات مهم برای رونق هر کسب و کاري در بلند مدت هستند.

بسیاری از مشارکت ها موفق نمی شوند، زیرا شرکا در هماهنگی با  ارزش ها و یا اهداف سازمان نیستند. همانطور که کسب و کارها تحول می یابند، تفاوت ها می توانند به افزایش منبع اصطکاک تبدیل شوند.

قبل از ورود به یک رابطه تجاری، شرکای احتمالی باید همديگر را ملاقات و بیان کنند:

 1. چرا آنها می خواهند کارآفرین شوند
 2. دیدگاه آنها برای شراكت چیست؟
 3. اهداف بلند مدت آنها چيست؟

میخواهید یک کسب و کاري را شروع کنید، زیرا از کار خود متنفر هستید یا فکر میکنید که میتوانید ثروتمند شوید، میتواند عوامل انگیزشی بزرگ داشته باشيد، اما شما را به واقعیتهای مالکیت و اجرای یک کسب و کار کور میکند. شرکای بالقوه، به ویژه کسانی که در ابتدا کسب و کار خود را آغاز می کنند، باید در مورد چشم انداز کسب و کار واقعی بدانند و بر اساس انتظارات خود رفتار کنند تا از ناامیدی های احتمالی جلوگیری شود.

چگونه کسب و کار بازسازی مبلمان را شروع کنم؟

شرکای احتمالی ممکن است در مورد دیدگاه های خود برای شرکت كردن مخالف باشند و مفاهیم اساسا متفاوت از اهداف بلندمدت سازمان باشد. به عنوان مثال، یک شریک میتواند این کسب و کار را به عنوان یک روش جایگزین برای به دست آوردن زندگی متوسط ​​و بدون آرزو برای گسترش آینده ببیند، در حالی که یک شریک دیگر میتواند برنامه های بلندپروازانه اي برای کسب و کار را شامل کارکنان بزرگ، دفاتر ماهواره ای، شرکت عمومی ، و غیره داشته باشد

برای جلوگیری از درگیری های طولانی مدت بین شرکا، دیدگاه شرکت باید در پیش بینی یک دیدگاه، توافق و توصیف شود و بخش هایی از  طرح کسب و کار باید برای رسمیت دادن اهداف بلند مدت سازمان استفاده شود.

5 درگیری های شخصیتی

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟
داشتن ریسک و  مجموعه مهارت های تکمیلی، برخی از مزایای بزرگ مشارکت های تجاری هستند، اما اگر شخصیت های شرکا به اندازه کافی مناسب نباشند، ممکن است برای کسب و کار شما مشکل باشد.

انتظار می رود اختلافات میان همکاران، وجود داشته باشد اما شخصیت های بسیار متضاد می توانند اختلاف نظرها را تقویت کنند و منجر به خشم و اختلاف شوند.

چگونه می توان کسب و کار کوچکي را آغاز کرد؟

مصاحبه و ارزیابی یک شریک بالقوه ضروری است. مانند یک مصاحبه شغلی و نیز بحث در مورد مهارت ها، استعدادها و تجربیات، شخصیت شريك تجاري خود را با سوالاتی مانند زير محك بزنيد:

 • آیا شما داراي ریسک هستید؟
 • آیا شما به شدت انگیزه دارید؟
 • چطوری در موقعیت های دشواری مانند برخورد با کارکنان مشکل، مشتریان و فروشندگان قرار می گیرید؟
 • انتظارات شما از من و کسب و کار من چه هستند؟
 • آیا صبر و استقامت دارید تا شروع و رشد یک کسب و کار را مدیریت کنید؟

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟

در نظر داشته باشید که تفاوت در شخصیت می تواند مزایایی باشد نه مانع و شما به شرکای خود احترام می گذاريد، نظراتشان را ارزیابی می کنيد و دیدگاه مشترک برای کسب و کار را داريد.

عدم اعتماد

یک رابطه صادقانه و باز بین شرکا پایه و اساس هر مشارکت تجاری موفق است، بنابراین هیچ مشارکتی سریعتر از عدم اعتماد به درد نمی خورد. با توجه به مشارکت مشترک ذاتی در مشاغل تجاری، شیوه های تجاری غیرقانونی یا غیر اخلاقی توسط یک شریک، تمام اعضای مشارکت را در معرض خطر قرار می دهد.

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟

در حالی که شما هرگز با اطمینان نمی توانید پیش بینی کنید که همسران شما همیشه در قالب اخلاقی رفتار خواهند کرد، می توانید با تحقیق در مورد تاریخ و شهرت خود پیش از زمان، به ویژه افرادی که به شما ناآشنا هستند، کاهش یابد:

 • آیا در گذشته درگير مشاغلي بوده اند و اگر چنین بود، آنها توسط شرکای تجاری، تامین کنندگان، مشتریان، کارمندان و غیره در نظر گرفته می شدند؟
 • اعتبار آنها در جامعه چه قدر است؟
 • آیا قبلا مشكلات قانونی داشته اند؟
 • آیا آنها دارای استخدام چارتر یا تاریخ ازدواج بوده اند؟
 • آیا آنها تا کنون ورشکسته شده اند، رتبه اعتباری ضعیف دارند یا با مقوله مالیاتی دچار مشکل شده اند؟
 • آیا آنها مایل به توافقنامه کاری مشارکتی هستند که تمام جنبه های حیاتی کسب و کار را مشخص می کند؟

شانس این است که اگر شخص سابقه ثبات و رفتار اخلاقی داشته باشد، یک شریک تجاری قابل اعتماد بسازد.

علت شكست اكثر مشاغل تجاري چيست؟

قبل از ورود به مشارکت، خانه خود را انجام دهید

با بررسی دقیق شرکای احتمالی در پیشبرد و ایجاد یک توافق جامع کتبی مشارکتی، شانس خود را برای داشتن یک همکاری موفق و بلند مدت در کسب و کار خود بهبود بخشيد. برخی از تحقیقات پیشرفته و یک قرارداد به درستی نوشته شده می تواند تمام تفاوت ها را ایجاد کند.
 [gravityform id=”25″ title=”true” description=”true”]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *