علائم سوءاستفاده روحی: نحوه تشخیص آن

سوءاستفاده روحی

لازم نيست كه ازدواج كرده باشيد تا مورد سوء استفاده باشيد. همکاران، خانواده ها، دوستان، همه آنها می توانند نشانه های سوء رفتار روحی را نشان دهند یا نسبت به شما سوء استفاده کنند و شما باید مراقب باشید که آنها اين كار را نكنند.

در اینجا پنج مورد رایج از سوء رفتارهاي ذهنی وجود دارد:

تهاجمی منفعل

مردم خشونت آمیز بازی تهاجمی غیرفعال را دوست دارند. این امر در خانه معمول تر است، این رفتار یکی از مواردی است که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که یک فرد مهاجم منفعل است، به این معنی است که شما هرگز با آن مقابله نخواهید کرد. هیچ استدلال سازنده ای وجود ندارد و شما هرگز با او نخواهید جنگید، و در عين حال هميشه در انجام كارها مشكل خواهيد داشت اگر مسئله كاري باشد بعضي از مقالات شما را از بين مي برد به هر دليل ممكني فعاليت هاي خانگي و مسوليت هاي شما را از بين مي برد اگر یکشنبه شب فوتبال را دوست داشته باشید، فرد مزاحم دقيقا در همان لحظه وارد مي شود

حسادت

حسادت فقط مشکل زن و شوهري نيست. این یک مورد بسیار رایج در دفاتر کار، مدارس و اعضای خانواده است. وقتی احساس حسادت می کنید، می توانید احساسات خود را از بسیاری جهات به تصویر بکشید. با توجه به کار شما، اعمال مجرمانه، تحقیر شما و رفتار مشابه، می توانید انتظار داشته باشید.

کنترل

اگر با فردی که همیشه سعی در کنترل شما دارد، مشکلی داشته باشيد، شما با یک فرد سوءاستفاده كننده مواجه هستيد. آنها همیشه سعی می کنند به شما بگویند که چه کاری انجام دهيد حتي اگر معني نداشته باشد. همه چیز باید  همانطور که آنها می خواهند انجام شود و تمام اقدامات شما باید مطابق با نیازها و برنامه های آنها باشد. کنترل تمام وقت خسته کننده است و باید به سرعت متوقف شود.

خلق و خوی بد

بعضی از مردم بسیار دلسوزند. وقتی كه خیلی عصبانی می شوند، بد رفتاري می کنند، و بسیار سخت است که راه هایی برای احساس رضایت آنها پیدا کنیم. اگر شما با چنین فردی زندگی می کنید و یا مجبور هستید در طول روز براي او مقدار زیادی وقت بگذارید، شما همیشه از تلاش های خود برای برآورده شدن خواسته های خود فرو گذار نيستيد اگر رفتار با استدلال همراه باشد، فریاد و وسواس نیاز به ساختن چیزهای درست دارد حتی اگر چیزی اشتباه باشد، پس شما از سوء استفاده را رنج می برند.

غیر قابل پیش بینی بودن

همه ما یک نوع الگو را دنبال می کنیم. ما انتظار داریم افراد دیگری نیز الگوهای خاصی داشته باشند تا بتوانیم تصمیم بگیریم که آیا ما آنها را دوست داریم یا نه. با این حال، گاهی اوقات، افراد به شیوه ای غیر قابل پیش بینی با شما رفتار و ارتباط برقرار مي كنند هنگامی که آنها شیرین، مهربان و دوستانه هستند، اما بسیار سریع می توانند به فرد خصمانه و غیر منطقی تبدیل شوند. برای افرادی که برای اولین بار ملاقات می کنید، این معامله بزرگ نیست، اما اگر شما باید با این نوع از افراد زندگی مي کنید، این یک جهنم واقعی است.

سوء قصد

شاید رایج ترین و بدترین آنها سوء قصد باشد. سوءاستفاده چیزی است که هیچ فردی نباید تحمل کند، مهم نیست که  ازدواج كرده ايد و چه نوع رابطه ای در این مورد است. سوءاستفاده ممکن است واضح باشد زمانی که فرد تهدید می کند، بي نظم است، قضاوت و انتقاد می کند، اما می تواند در یک شکل ظریف تر ممكن است بازي هايي باشد كه مورد سوء استفاده قرار بگيرد به همین دلیل است که برخی افراد حتی نمی دانند که مورد آزار قرار گرفته اند.

با این حال، تحمل سوء استفاده کنندگان می تواند یک مشکل واقعی باشد که بعدها ممکن است نیاز به درمان و مشاوره تخصصی داشته باشد.

منبع
برتر ياب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 8 =