عشق دارايي زندگي زناشويي

زمانی که همه چیز در رابطه خوب است شرکا مستعد به بیش از حد فکر کردن و تجزیه و تحلیل كارها نیستند و همه چیز را به عهده نمی گیرند. با این حال از لحظه ای که اولین مشکلات رخ می دهد، آنها شروع به پرسش می کنند. آیا آنچه را که از ازدواجشان انتظار دارند را، دریافت می کنند؟ آیا آنها دلیل این مشکلات هستند؟ آیا شریک خود را درست انتخاب كرده ايد؟ این کاملا عادی است كه می خواهید رابطه خود را بهبود بخشيد و تبدیل به یک فرد بهتر شويد بايد اين سوالات را از خودتان بپرسيد
ازدواج مدرن
ازدواج یکی از مهمترین كارها در زندگي است که اکنون به سرعت در حال از بين رفتن است. بر اساس برخی آمارها، فقط بیش از 65 درصد از ازدواج ها موفق هستند. با این حال داستان های معمولی درباره زناني که شوهرشان را ترک کرده اند غیر معمول نیست، چیزی که در گذشته بسیار نادر بود. عموم مردم نسبت به این عمل محکم نیستند، اگر چه نباید این واقعیت را نادیده بگیریم اما به نظر می رسد که بسیاری از زوج ها از طلاق به عنوان یک راه حل استفاده می کنند، اگرچه امکان بهبود وجود داشته باشد.

علاو بر این مردم نیز ادراک خود را تغییر داده اند. به هر حال عشق، صرف نظر از اینکه درباره شریک زندگی، والد یا عشق دوستانه باشد، چیزی است که ارزش تلاش دارد.

امروزه زمانی که بسیاری از مردم تحت فشار از مشکلات روزمره هستند، در درجه اول اغلب مشكلات ازدواج بايد حل شوند. بسیاری معتقدند عشق در ازدواج و روابط بلندمدت چیزی طبیعی است. اما آیا اينطور است؟

مراحل

چندین مرحله وجود دارد که در آن هر رابطه ای گذر می کند. فاز اول اغلب به عنوان عشق و یا درهم شکستن توصیف می شود. این احساس است که مردم در ابتدای رابطه وقتی اعتقاد دارند که در نهایت شریک درست را پیدا کرده اند. این احساس به تدریج در طول زمان کاهش می یابد.

فاز دوم زمانی اتفاق می افتد که برخی از شرکا کاهش این احساسات را متوجه شوند. در این فاز، آنها شروع به پرسش از عادت هایی که در این کوتاه مدت ایجاد کرده اند مي كنند از سوی دیگر، شریک دیگری شروع به تمرین عادت هایی می کند که قبلا آنها را دوست داشته است، از سرگرمی خود استفاده كرده اند و غیره. در یک رابطه موفق، فاز اصلاح وجود دارد. این لحظه ای است که رابطه جدی می شود و این دوره ای است که معمولا منجر به ازدواج می شود.

آيا مي شود برای همیشه در عشق بمانيم؟

بسیاری از مردم  وجود دارند که عشق و همکاری را اشتباه می گیرند. عشق احساسي است كه در قلب وجود دارد و مشارکت اغلب فعالیتی است که در آن نیاز به تکمیل برخی از وظایف مانند تمیز کردن، پخت و پز، تسويه صورتحساب، آموزش فرزندان،  صمیمی و غیره دارد. اگر در عشق شور و شوق وجود داشته باشد زوجين بيشتر به يكديگر نزديك مي شوند.

البته به این معنا نیست که زندگی عاشقانه برای هر زوج متاهلي چیزی انتزاعی است. عشق در ازدواج بسیار مهم است، اما شگفت انگیز است که بسیاری از مردم از دیدن آن غافلند و ازدواجشان را خراب می کنند. به عنوان مثال مردم اغلب عشق را با مالکیت اشتباه می گیرند. هیچ مشکلی وجود ندارد اگر یکی از شرکا به مسابقه برود. همچنین شرایطی وجود داشته باشد که در آن یکی از شرکا بیش از حد به شریک دیگري متکی باشد.

طبق گفته های بسیاری از متخصصان، زندگی عاشقانه برای هر زوج متاهل چیزی است که باید گرامی و قدردانی شود و چیزهایی خاصی (مانند ارتباط خوب، تماس فیزیکی و غيره است) که می تواند زندگی عاشقانه در ازدواج را براي زوج ها بهبود بخشد.

منبع
برتر ياب