عدم صمیمیت در ازدواج براي زنان

عدم صمیمیت در زنان

ازدواج به ما هدیه های تقویت کننده زندگی می دهد و صمیمیت از هر دو لحاظ جسمي و احساسي در لیست شماره یک آن قرار دارد. اما بعضی از زوج ها از ازدواج خود نامطمئن هستند. اين نااطميناني از كجا مي آيد؟ زنان چگونه مي توانند به صميمت در ازدواج خود كمك كنند؟

عدم صمیمیت علل مختلفي دارد بیایید به برخی از نمونه های معمول آن نگاه کنیم.

هر كدام از زن و شوهر راه خود را مي روند

ممكن است بین کار و خانواده مشكل ايجاد شود پس از یک روز طولانی در دفتر، کمک به کودک در انجام تكاليف و انجام كارهاي خانه ديگر فرصتي براي ايجاد صميميت با يكديگر را نداريد

 از همسر خود دور هستید

اگر زنان وابستگی احساسی را احساس نکنند، برقراری ارتباط با شریک زندگی خود را دشوار می دانند (این مسئله کمتر برای مردان است زيرا كمتر به اين دليل عاطفی می شوند.) هنگامی که چند سال از ازدواجتان گذشته است طبیعی است که توجه بیشتری به صميميت احساسي داشته باشيد يا اين صميميت در شما از بين برود و بيشتر به عنوان دوست باشيد اگر این کمبود صمیمیت برای شما یک مسئله باشد، عاقلانه است که قبل از اینکه ازدواج شما تبدیل به یک بیابان جنسی و عاطفی شود، به آن توجه کنید.

سن

بسیاری از زوج ها به علت فرآیند پیری، کمبود صمیمیت را تجربه می کنند. مردان مسن تر مسائل نعوظ دارند و زنان مسن با کاهش استروژن مواجه هستند. اما كمك هايي وجود دارد كه به حفظ صمیمیت عاطفی کمک می کنند.

بیایید صمیمیت را دوباره تعریف کنیم

اگر در معرض هر کدام از چالش های فوق قرار داريد نترسید. مسئله بزرگي كه در صميمت زن و شوهر وجود دارد اين است كه صميميت تجديدپذير است يعني شما مي توانيد صمیمیت خود را به پویایی بازگردانید. اين در مقايسه با اوايل ازدواج متفاوت است.

صمیمیت جدید

با تمرکز بر روی شما شروع می شود

انتظار نداشته باشيد كه همسرتان عوض شود فقط می توانید خود را تغییر دهید، چطور به مسائل نگاه مي كنيد و اين مسائل چگونه بر ازدواج شما تاثير مي گذارد يك لحظه در مورد ازدواج خود عمیقا فکر کنید: چه چیزی از آن انتظار دارید، چه چيزي را در مورد او دوست داريد؟ چه چيزي را در مورد او دوست نداريد؟ از خودتان بپرسید که انتظارات شما نسبت به روابط واقعی چیست؟

2 از شوهر خود بپرسید که چگونه صمیمیت را تعریف می کند

ممکن است شوهرتان متوجه شود که شما عدم صمیمیت را احساس می کنید. او ممکن است با سطح و فرکانس زندگی جنسی شما خوب باشد. او ممکن است در تمام شبها در اینترنت یا در جلوی تلویزیون باشد و مشکلی نداشته باشد و ممکن است فکر کند که شما نيز با این موضوع مشکلي ندارید. اگر به او نگفتید که احساس می کنید از او جدا شده اید، باید به او بگوييد. مردان ذهن خوان نیستند و در برداشتن نکات ظریفانه با استعداد نیستند. او نمي تواند حدس بزند كه اين عدم صميميت شما از كجا آب مي خورد

ازدواج خود را اولویت بندی کنید

تمام خواسته هايتان را اولويت بندي كنيد تا بر برگرداندن صميميت در ازدواج خود تمركز كنيد هدف این است که با هم باشید. این یک جرقه طبیعی برای صمیمیت احساسی و جنسی است.

این اولویت را حفظ کنید از تمريناتي مانند یوگا یا ورزش کششي استفاده كنيد

برخی از چیزهای سرگرم کننده را با هم انجام دهید

برای افزایش یا احیای صمیمیت، با شریک زندگی خود بنشینید و لیستی از سرگرم کنندهايی را که هر دوتان از آنها لذت مي بريد را ایجاد کنید. این می تواند چیزی ساده و قابل دسترس مانند دستور پخت غذاهاي جديد يا برنامه سفر به جاي جديد و غيره باشد به یاد داشته باشید که بايد به طور منظم موارد موجود در این لیست را پیگیری کنید!

وقتی زنان احساس عدم صمیمیت می کنند، احساس ناراحتي مي كنند و سعي مي كنند رابطه را از نو شروع كنند. مهم این است که آنچه اتفاق می افتد را شناسايي كنيم و متعهد به بازسازي اين حس شگفت انگيز كه در هر ازدواجي شايسته است باشيم

منبع
برتر ياب