عدم تعادل احساسی در ازدواج

عدم تعادل احساسی

صمیمیت عاطفی معنی بسیاری از چیزها است و در اصطلاح هیچ تعریفی ندارد.صمیمیت عاطفی به نحوه ي برخورد با شريك زندگي مرتبط است مانند:سطح احترام و اعتماد متقابل، احساسات و نزدیکی فیزیکی، نحوه ارتباط، نحوه برخورد با اختلالات عاطفی، کنترل احساسی و هوش، و البته، عاشقانه و عشق.

پیوند و عاشقانه عناصر اصلي و مترادف با صمیمیت عاطفی هستند. زوج های متاهل زماني كه احساس مي كنند ارتباطاتشان را با يكديگر از دست داده اند اغلب احساس نا اميدي مي كنند. ازدواجي خسته و كسل كننده است كه درآن  ارتباط نزديك، محبت و عشق از بين رفته باشد اگر احساس مي كنيد بايد آنها را داشته باشيد با همسر خود در ميان بگذاريد

درمانگران متاهل هر روز به این موضوع می پردازند. بسیاری معتقدند که عشق باید درست مثل افسانه ها باشد؛ به این معنی که “ما” ازدواج کنیم و احساسات دلبستگی و تحقیر ما برای همیشه و همیشه، اگر درست باشند، ادامه خواهد یافت.

این نوع تفکر یکی از نشانه های تفکر غلط در فرهنگ ما است. حتی کسانی هم كه احساس مي كنند بهترين هستند چيزهايي را كه در ناخودآگاهشان قرار دارد به ما نشان مي دهند و به ما مي گويند كه اگر با عشق واقعي ازدواج كرده ايم  نباید هرگز چنین احساسی داشته باشیم. اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید چه كاري را بايد بلافاصله انجام دهید و شروع به رویکرد عملی به این مشکل کنید.

فقدان صمیمیت عاطفی پایان جهان نیست، بنابراين ابزارهايي كه باعث رشد عشق مي شود را پيدا كنيد

با هم شاد و سرحال باشید

درمان گران ازدواج توصيه مي كنند كه اين امر را هر روز انجام دهيد زيرا حفظ اين كار باعث مثبت انديشي و تفكر براي داشتن انرژي براي شروع روابط عاشقانه است. اثبات شده است كه آنچه كه ما واقعا ايمان آورده ايم و برايش انرژي مي گذاريم آشكار مي شود

به كارهايي كه با هم خوشحال مي شويد توجه داشته باشيد 

چه كاري براي شما انجام داده است كه لبخند زديد؟ براي او چه كار كرديد؟ در طول چه لحظاتي احساس خوشحالي، بيشترين ارتباط يا عاشقانه را احساس كرديد؟ در چه لحظه ای هر دو به طور متقابل احساس شور و هيجان كرديد؟

هرچه فکر می کنید، بنویسید. در نظر بگيريد هنگامي كه اين لحظات خاص را ايجاد كرديد چه احساس گرم و فازي را به شما مي دهد؟

صرف زمان كافي تفاوت را ايجاد مي كند 

زمان كافي را با همسرتان اختصاص دهيد اگر مي خواهيد شور و هيجان را بدست آوريد بايد وقتتان را با هم تلفيق كنيد

بنابراين زماني را مشخص كنيد و اين كار را به صورت ويژه انجام دهيد. چه كاري انجام خواهيد داد كه مانند زمان هاي قديم سرگرم كننده باشد؟ برای اولین بار چه چیزی را باید انجام دهید؟ اين كه آيا تماشاي فيلم، يادآوري عكس هاي قديمي با يكديگر، خوردن شام با يكديگر زير نور شمع ، تمام اين كارها توسط روند اتصال به يكديگر صميميت عاطفي ايجاد مي كند.

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *