صمیمیت واقعی چیست و چطور باعث رونق ازدواج مي شود

ازدواج سالم از چندین عنصر شامل احترام متقابل، ارتباطات باز و صادقانه، زندگی جنسی کامل و دوستی جامع بین دو همسر تشکیل شده است. همه این ترکیبات صمیمیت واقعی را ایجاد می کنند. در صمیمیت واقعی است که ازدواج شکوفا می شود. بدون آن ازدواج به حالت معمول زندگی مانند اتاق نشیمن ختم مي شود که به سختی برای هر یک از همسران رضایت بخش است. چگونه می توانید به افزایش صمیمیت واقعی کمک کنید تا بتوانید ازدواج خود را حفظ کنید؟

هر روز صمیمیت را تسریع کنید

صمیمیت راهي استاتیک در زندگی نیست، بلکه دانشگاهي است که نیاز به تدریس مستمر دارد. شما می توانید این کار را هر روز با روش های ساده انجام دهید. به رسمیت شناختن همسر و ازدواج مهمترین عناصر در زندگی هستند. احترام به حضور، ذهن و مراقبت نياز دارد. هنگامی که همسرتان با شما صحبت می کند به آنچه که می گوید توجه کنید، یا اگر نیاز به پایان دادن موضوع او داريد به او بگوييد. سعي كنيد هر روز با هم حتي به مدت 30 دقيقه صحبت كنيد. این پیشنهادات کوچک اما روزانه به حفظ صميميت کمک می کنند زیرا یادآور پیوند منحصر به فرد شما هستند.

صمیمیت احساسی

بسیاری از افراد هنگامی که به صمیمیت در ازدواج فکر می کنند.”رابطه جنسي” به ذهنشان مي آيد اما اجازه ندهید که روح عاطفی صمیمیت نادیده گرفته شود. صمیمیت عاطفی خوب منجر به افزایش صمیمیت جنسی می شود، بنابراین برای تقویت روح عاطفی حیاتی است. برخی از چیزهایی که می توانید برای کمک به صمیمیت عاطفی انجام دهید عبارتند از: به اشتراک گذاشتن احساسات خود هم مثبت و هم منفی با یکدیگر. مهارت های ارتباطی موثر که به شما کمک می کنند احساسات خود را در یک راه غیر ارعاب بیان کنید را بياموزيد. تکنیک ها را کشف کنید تا شما را به یک شنونده بهتر تبدیل کنند. همسایگی با احساسات صمیمی به شما کمک می کنند تا احساسات متصل که در شخصیت مهم هستند را تقویت کنید.

صرف كردن زمان با يكديگر

ازدواج خود را با به یاد آوردن اینکه نه تنها پدر و مادر هستید، بلکه دوستداران و دوستان هم هستید به دست آوريد. بسیاری از چیزها ما را از این كار دور می کنند مانند: کار، کودکان، مراقبت از والدین سالخورده یا بیمار، مسئولیت های اجتماعی و غيره. در شب از خوردن غذا و گفتگو خوب لذت ببرید یا از تجهیزات ورزشی استفاده کنید و با هم از عرق خسته شوید. خلاقیت و برنامه ریزی برای فعالیت های مختلف را انجام دهید؛ به یک روال نپردازید هدف این است که با هم همسو بمانید تا اطمینان حاصل شود که ارتباط صمیمی تقویت و ازدواج شما تازه شود.

پرورش اعتماد

ازدواج سالم بر پایه اعتماد بنا شده است. اعتماد بلافاصله ساخته نمي شود اما همانطور که با هم حرکت می کنید، شکل می گیرد. روشن است که بدون اعتماد، هیچ صمیمیت واقعی وجود ندارد. اگر اعتماد مشترک شما متزلزل یا شکسته شود، به مشاوره بیرونی بپردازید تا یاد بگیرید چگونه آن را اصلاح کنید

شریک زندگی خود را قبول داشته باشيد

صمیمیت واقعی که رشد ازدواج را حفظ می کند، متکی بر هر دو افراد است که در سطح عمیق تر می دانند که هر کدام واقعا چه کسانی هستند. آنها با هم از سختی ها گذشتند و رشد کردند همچنين در شادي ها با هم بوده اند.

به نظرات يكديگر گوش دهيد

صمیمیت واقعی به این معنا نیست که شما هر دو باید طرز فكري مشابه داشته باشيد در حالی که مهم است که ارزش های اصلی خود را به اشتراک بگذارید اما بايد تفاوت های یکدیگر را درک كنيد. به نقطه نظرات مختلف شریک زندگي خود گوش کنید این فرصتی برای گسترش دانش است.

حل مسائل با يكديگر

شرکای سالم به دنبال یافتن راه حل های مولد برای مشکلات روابط كه زمان به زمان اجتناب ناپذیر است هستند حل مساله با هم در باعث ایجاد صمیمیت می شود، زیرا شما از پیشنهادات مختلف یکدیگر در مورد بهترین راه ها برای رسیدن به راه حل متقابل و رضایت بخش حمایت می کنید.

روي صميميت كار كنيد

ممکن است تصور کنید فرار از ازدواج ناراضی خوب است، اما بايد روي صمیمیت کار كنيد. با تسلط بر تکنیک های موثر برای مواجه شدن با مشکلات ذهنی و احترام، به تقویت ارتباط صمیمی با همسرتان کمک کنید؛ زیرا از اين طریق بدون عصبانيت يا عقب نشيني زندگي مي كنيد

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.