صمیمیت مالی در ازدواج

صمیمیت مالی

 موضوع اصلی در صمیمیت مالي داشتن رابطه عاطفی صمیمی، معنوی و جنسی  است. پیوستن به حساب های بانکی با همسرتان می تواند یکی از بدترین جنبه های رابطه برای برخی از زوجین باشد.

در نسل های پیشین، زوج ها از ابتدای بیست سالگی ازدواج می کردند. سپس آنها با هم متحد مي شدند، اولین مشاغل خود را انتخاب می کنند و یک حساب چک مشترک را با هم باز می کنند. آنها در مورد امور مالی آموختند، همانطور که آنها با هم زندگی می کردند.

 

امروزه اکثریت زوجین تمایل دارند  در بسیاری از موارد، قبل از تصمیم به ازدواج ، به دانشگاه بروند و مسیر شغلی خود را شروع می کنند . تا آنجایی که آنها آماده هستند، برای سال ها امور مالی خود را مدیریت کرده اند.  و به حساب های بانکی مشترک دیگر نیازی ندارند ،بسیاری از زوج های متاهل تصمیم می گیرند حساب های جداگانه اي ايجاد كنند، همانطور که در زمان تنهايي حساب داشتند.

 

با این حال، نگه داشتن حساب های بانکی جداگانه در ازدواج، دارای مزایای زيادي است. در اینجا چند دلیل وجود دارد که  ممکن است بخواهید صمیميت مالی داشته باشيد.

 

  • برای یک چیز، اکثر دولت ها یک زوج متاهل را به عنوان هزينه کمکی تعریف می کنند. این بدان معنی است که هر هزار تومان کسب می کنید، همسر شما 500 تومان كسب مي كند و بالعکس. اگر ازدواج موجب طلاق شود، اکثر قوانین دولتی، امور مالی را به عنوان حساب مشترک در نظر می گیرند.
  • یکی دیگر از نابرابری های مالی، نابرابری مدیریت اسناد مشترک است. منصفانه نیست که یکی از همسران مسئولیت کامل و استرس در مدیریت امور مالی را داشته باشد. به اشتراک گذاری کنترل پول  منجر به خشم کمتر و حس  برابری بیشتر در ازدواج ميشود.
  • یکی از بهترین جنبه های زندگی ازدواج ، با هم کار كردن است تا رویاهای خود را تحقق بخشيد. هنگامی که امور مالی جداگانه نگهداری می شوند، زوج ها می توانند برخی از اهداف مشترک صميميت مالي را از دست مي دهنند. بسیاری از همسران ایده هایی برای آینده دارند و شرکت در آنها با هم بیشتر معني پيدا مي كند و این زن و شوهر را به هم نزدیک می کند.

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.