شش قدم براي رفع و صرفه جويي ازدواج شكسته

 بزرگترین چالش هماهنگی و مقابله با مسائل و مشكلات است. را مطرح می کنید.از سوی دیگر، برخی از زوج ها ممکن است مسیر ازدواج را ترک کنند،  حداقل باید این مراحل را بررسی کنید تا ببینند که چگونه ازدواج شما شکست خورده است.

 این روش ها را برای رفع یک ازدواج شکست خورده امتحان کنید:

1. شناسایی چیزی که باعث عشقتان شده

بازگشت به اصول اولیه و قرار دادن ذهنیت خود در  زمانی که شما برای اولین بار با هم بوديد. فکر می کنید اولين بار در مورد چه چيزي عاشق شده ايد. بهترین ویژگی های خود را بنویسید  حتی ممکن است متوجه شوید که هنوز هم زندگيتان پا برجاست، اما اخیرا فقط در ارتباطات دچار مشكل شديد.

 

2. شروع دوباره گوش دادن به یکدیگر 

دوباره با هم صحبت كنيد و واقعا شروع به برقراری ارتباط با یکدیگر کنید . گوش دادن به آنچه همسر می گوید، و پاسخ دادن به آنها. واقعا گوش دادن به یکدیگر به كشف رابطه هاي پنهاني کمک کند، گوش دادن قدرتمند است!

 

3. در مورد آنچه که ازدواج شما شکسته شده است تحقيق كنيد

اشتباه کجاست؟ آیا تو جدا شده ای؟ یکی از شما تقلب کردید؟ آیا زندگی هنوز هم وجد دارد؟

اینها دلایلی هستند که ازدواج از بین می رود:

  • شکاف ارتباطی: عدم ارتباطات می تواند برای یک رابطه بسیار مضر باشد. هنگامی که زوج ها با هم هستند و خودشان را به هم ابراز مي كنند ارتباط آنها با هم قوي است. ولي هنگامی که اتصال آنها شکننده می شود، ارتباط آنها نیز قدرت خود را از دست می دهد. اگر ازدواج شما در آستانه فروپاشی است، باید ارتباط خود را با برقراری ارتباط بیشتر تقویت کنید .
  • تقلب:  اگر یکی از شرکا در یک رابطه خیانت كند، قطعا این ارتباط را نابود می کند.
  • فقدان مراقبت و محبت: با گذشت زمان، رابطه ی زوال محو می شود و زوج ها نشاط و توجه به یکدیگر را نشان نمی دهند. در نهایت  شیریني و گرمی  رابطه از بین می رود و هیچ شادی در ازدواج وجود ندارد. این می تواند باعث تخريب ازدواج شود
  • بحران: وضعیت بحران می تواند یا ازدواج را قوی تر كند، یا آن را شکست دهد. در زمان های دشوار، چگونه زوج ها از یکدیگر حمایت می کنند، و تعیین می کنند که رابطه آنها خوب است یا بد.

 

حتی اگر یک رابطه از طریق چنین مشکلاتي رفع شود، صرفه جویی در ازدواج شکسته غیرممکن است . شرایط بسیار زیادی وجود دارد که می توانید از طریق آن کار کنید، حتی بعد ازدواج .

4. با یکدیگر صحبت کنید

با يكديگر صبور باشید با یکدیگر  یکدیگر صحبت کنید.  بخشی از گوش دادن  زمانی است که شما ارتباط را افزایش می دهید، و اين به شما کمک می کند تا دوباره به هم وصل شوید. صبور باشید و مایل باشید مشكلات را حل كنيد و بدانید که این کار شما را  هدایت خواهد كرد.

 

5. اجازه ندهید در ارتباط حواستان پرت شود

مطمئنا ممكن است، بچه  و مشاغل و بسیاری چیزهای دیگر در زندگی خود داشته باشید، اما اجازه ندهید که آنها مانع زندگي شما شوند. زندگی پر مشغله است، اما یک زن و شوهر باید با هم رشد کنند و در طول زمان های خوب و بد با هم هماهنگ شوند.بیشتر صحبت کنید و اطمینان حاصل کنید که هنوز یک منبع واحد و پر اشتیاق براي زندگي هستيد.

6) راهي برای اتصال دوباره پیدا کنید

فکر کنید از چه چیزی برای اتصال دوباره به یکدیگر بايد استفاده کنید.   صرف چند دقیقه با هم بودن در هر شب بهترين اتصال است. براي اينكار تاريخ بگذاريد و اوليت بندي كنيد.

 

 

این پیشنهادات در مورد اصلاح یک ازدواج شکسته مطمئنا به شما کمک می کند رابطه خود را نجات دهید. گاهی اوقات این مسئله بازتابی در مورد چیزهایی است که به شما در پیدا کردن شادی پایدار کمک می کند، حتی زمانی که فکر می کنید از  ازدواج محروم شده ايد – این به این معنی است که شما ازدواج شکسته را پشت سر می گذارید و  از آن لذت می برید.

 

منبع
برترياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *