زندگی پس از طلاق

زندگی پس از طلاق

“من طلاق میخواهم”.

چيزهايي وجود دارند كه ازدواج را خراب مي كنند. دانستن اینکه شریک زندگی تان شما را طلاق مي دهد و جدا مي شود دردناک و تکان دهنده است.

کاملا صادقانه است كه همه چيز همانند هم نيستند، اما این بدان معنا نیست که باید وحشتناک باشند. طلاق دشوار و دردناک است، اما پایان جاده را نبايد با فرصت ها و زندگي جدید که واقعا از لذت پر شده اند ناديده گرفت.

زندگی پس از طلاق

اگر با طلاق روبرو شده اید مجبوريد اين وضعيت را تحمل کنید. نکات ساده زير به شما کمک می کنند تا به عقب برويد و روی پای خود به ايستيد همچنين راه سالمی برای شروع دوباره را پیدا کنید.

اجازه ندهيد غمگين باشيد 

شما می توانید طلاق بگیرید و دوباره احساس خوشحالی کنید، اما اين احساس خوب را به زودي نخواهید داشت. پایان ازدواج یکی از چالش برانگیزترین چیزهایی است که می توانید با آن مواجه شوید، طبیعی است که تمام طیف احساسات را از خشم به رد شدن احساس کنید. پس خودتان را احساس کنند.

خوب است که کمی از وقت خود را برای از بين بردن طلاق از ذهنتان بهبود بخشید. شما احساس خوبی خواهید داشت اما انتظار نداشته باشید تا هفته هاي آينده احساس خوبی داشته باشید. به خودتان وقت بدهید و با خودتان صبور باشید

زندگی پس از طلاق

از پشتیبانی ها كمك بخواهيد

اگر طلاق گرفته اید، از یک شبکه پشتیبانی مطلوب كمك بگيريد. نگران نباشید به دوستان یا نزدیکان خانواده تان برويد و با آنها درباره آنچه اتفاق افتاده است صحبت کنید. حتی یک درمانگر به احساسات شما كمك خواهد كرد و شما را در مسیر بهبودی قرار مي دهد.

اگر فرزند دارید، اجازه ندهید آنها تبدیل به شبکه پشتیبانی شما شوند. این نقش آنها نیست. به همین ترتیب دوستان متقابل و سابق نزدیک خود را بيابيد.

زندگی پس از طلاق

دوباره کشف کنید که چه کسی هستید

احتمالا زمانی که ازدواج کردید، بعضی از اهداف یا سرگرمی های خود را از دست داده ايد. ازدواج مصالحه است. در حالی که بخشی از ازدواج سالم است ، همچنین چیزهایی که آنها را کنار گذاشتید را كشف كنيد اين كار  پس از طلاق به شما کمک مي کند.

آیا دوست داشتید بیرون بروید، اما شریک زندگی تان با اين كار مخالف بود؟ آیا یک ژانر فیلم یا موسیقی خاص را دوست داشتید که نمي توانستيد انجام دهيد؟ آیا شما یک سرگرمی داشتيد و وقتی ازدواج کردید از بین رفته است؟ اکنون فرصتی عالی برای بازبینی چیزهایی است که دوست دارید.

زندگی پس از طلاق

چيزهايي كه در گذشته مي خواستيد را بدست آوريد

یکی از چیزهایی که دوست داشتید (یا شاید هنوز هم دوست دارید) وجود داشته باشد اما هرگز آن را انجام نداديد را در نظر بگيريد. این همان سابقه قبلي شماست. البته اگر فرزند دارید، باید روي یک رابطه سالم با او کار کنید. با این حال در خارج از مراقبت از کودکان، سعی نکنید در زندگی جدید گذشته خود را دخالت دهيد. این كار به شما آسیب می رساند.

همچنین زمان پذیرفتن آن چیزی نیست که تغییر کند. این که آیا آرزو می کنید که رفتار خاصی را تغییر دهيد یا اینکه تجربه دیگري داشته باشيد، وقت آن رسیده است که وقت بگذارید. در دراز مدت شما بسیار شاد خواهید بود.

تغییر 

همه چیز پس از طلاق تغییر می کند. برای اولین بار در یک مدت طولانی به تنهایی زندگی خواهید کرد و احتمالا در یک مکان جدید نیز زندگی خواهید کرد. وضعیت ارتباط شما تغییر کرده است حتی ديدار والدین یا ساعات کاری که می توانید کار کنید، تغییر می کند.

هرچه بیشتر این تغییرات را بپذیرید، ساده تر خواهد بود که زندگی خوبی برای خودتان داشته باشید تا دوباره ازدواج کنید. به جای مقاومت در برابر تغییر، سعی کنید آن را بپذیرید. فرصت را امتحان کنيد تا چیزهایی را که همیشه بخواهید داشته باشيد. از آن محلي که همیشه بخواهید بروید یا از یک سرگرمی جدید استفاده کنید. خود را تغییر دهید و زندگی جدید خود را کاوش کنید.

مسئولیت امور مالی خود را بر عهده بگیرید

اغلب طلاق تغییر در زندگی مالی را بیان می کند. طلاق می تواند یک شوک مالی باشد، به ویژه اگر در مدیریت پول بسیار دخیل نبودید.

اتخاذ تدابیر مالی به شما کمک می کند تا خود را کنترل کنید و بتوانید برای آینده خود برنامه ریزی کنید. یک سمینار یا دوره آنلاین بگذاريد یا در بعضی از کتابها یا ابزارهای مدیریت پول سرمایه گذاری کنید. به سادگی با خواندن چند وبلاگ مالی به شما كمك خواهد کرد. همه چیز را برای حفظ و برنامه ریزی مدیریت پول انجام دهید.

لذت بردن از تك بودن 

همیشه وسوسه كننده است که خود را در یک رابطه جدید پس از طلاق بدانيد. با این حال افرادی که بدون شریک زندگی هستند زمان زیادی را صرف لذت بردن از اولویت هايشان مي كنند.

از این زمان استفاده کنید تا واقعا خودتان را پيدا كنيد و آنچه را که از زندگی می خواهید بدست آورید. به جای صرف انرژی خود به یک رابطه جدید، آن را صرف خودتان كنيد. شما در حال حاضر اولویت اصلی خود هستید و دنبال همسر گشتن فقط روند بهبود را پیچیده می کند. اول از خودتان مراقب كنيد تا زمانی که بدانيد چه چيزي مي خواهيد

زندگی پس از طلاق

طلاق روندي دردناک است، اما در نهایت شما را به یک رابطه بهتر با خود و زندگی تان هدایت می کند. مراقب خودتان باشيد، آرام باشيد و زماني که آماده باشيد زندگي تازه خود را پيدا مي كنيد.

 

منبع
برتر ياب