زمان مناسب برای شروع مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

زمان مناسب برای شروع مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

شما ممکن است با برنامه های عروسی خود، ماه ها (حتی سال ها) قبل از تاریخ ازدوج خود دست و پنجه نرم كنيد، اما ممکن است بدانید که چه موقع باید مشاوره قبل از ازدواج را آغاز کنید. پاسخ ساده این است که هرچه زودتر بهتر است. اگرچه اکثر زوجها قبل از عروسی جلسات را شروع می کنند.

زمان مناسب برای شروع مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

دلایل متعددی برای این امر وجود دارد.

1. اولین قدم بهبود کیفیت ازدواج است

كساني كه نمی خواهند در راه سازماندهی عروسی خود مشاوره داشته باشند و همچنین با مشاوره قبل از ازدواج مخالفت مي كنند نمي دانند كه مشاوره قبل از ازدواج قدمي بسيار مهم براي بهبود ازدواج است که روابط در زندگي را پرطرفدار مي كند.

2. به تغییر عادت های ناسالم قبل از ازدواج کمک می کند

جلسات مشاوره با یک متخصص درمانگر یا مشاور زمان کافی برای چیزی که ممکن است عامل تعیین کننده در تغییر عادت های ناسالم قبل از ازدواج باشد را کنار بگذارید.

با این حال هر چه زودتر ممکن است موانع احتمالی را در آینده پیدا کنید، هرچه زودتر اين عادت ها را از بين ببريد و به تغییرات بپردازید. به عنوان مثال، اگر شما ناتوانی خود را به طرز واضحی از برقراری ارتباط خواسته های خود دچار مشکل کنید، می توانید از آن بی اطلاع شوید.

3. کمک می کند تا هر گونه فشار را در رابطه مختل کنيد

حتی اگر همه ما اعتقاد داشته باشیم که واقع گرایانه هستیم و ایده های نامحدودی در مورد واقعیت نداریم، به نظر می رسد که اکثریت ما هنوز معتقديم که حلقه های عروسی قدرت جادویی دارند تا همه چیز را خوب انجام دهند اما آنها نمی کنند و اين طور نيست.

هر کدام از آنها، ممکن است قدرت فشار بیشتر و نادیده گرفتن رابطه داشته باشند. اما حتی اگر چنین چیزی اتفاق بیفتد، شما در ارتباطات دفاعی، تهاجمی یا تهاجمی غیرمستقیم مي شويد. همچنین زمان زیادی برای انجام روشهای جدید صحبت کردن با یکدیگر به دست می آوريد به همین دلیل است که نباید جلسات را تا آخرین لحظه ترک کنید.

4. کمک می کند تا با تمام و یا جدی ترین مشکلات كنار بياييد

جلسات مشاوره قبل از ازدواج شامل مصاحبه توسط مشاور با هم و يا جداگانه، برای تعیین وضعیت ارتباط و اینکه چگونه مناسب یکدیگر هستید است این مرحله قصد ندارد شما را بترساند یا نقاط ضعف شما را بگويد بلكه تنها نشانگر جلسات مشاور است که باید روي آن تمرکز داشته باشيد.

گاهی اوقات یک جلسه کافی است اگر چه جلسات بیشتر همیشه بهتر است، اغلب جایی بین سه تا شش جلسه، ایده ای مناسب براي جلسات با مشاور است. به همین دلیل است که شما ممکن است بخواهید در اسرع وقت با آنها شروع کنید تا بتوانید همه چیز را جذب کنید و همچنین به همه شوخی های کوچک و جدی همسرتان صحبت کنید.

زمان مناسب برای شروع مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

چگونه می توانید از این جلسات انتظار داشته باشید؟ در اینجا برخی از مزایای اصلی مشاوره قبل از ازدواج هنگامی که به درستی انجام می شود وجود دارد:

درباره حقایق و هنجارهای بنیادی در ازدواج صحبت خواهید کرد

گاهی اوقات تنها بحث در مورد برخی مسائل مهم و همچنین اشاره به موارد بالقوه که نیاز به بحث بیشتر دارد است این موضوعات شامل ارتباطات، حل و فصل اختلافات ، مسائل مربوط به خانواده ها، مالی، صمیمیت جنسی ، عاطفی و غیره است.

با شریک زندگیتان در مورد این موضوعات صحبت کنید، شما می توانید شانس خود را برای مقایسه انتظارات خود و تعیین اینکه آیا مشکل بالقوه پیش رو وجود دارد از مشاوره برای حل و فصل کمک بگيريد.

شما قادر به شنیدن برخی  مسائل رایج فردی هستید که این کار را برای زندگی خود انجام می دهيد و تجربه ای گسترده در حل آن دارد تا مجبور نباشید راه خود را از طریق مشکلات ناشی از آن پیدا کنید.

زمان مناسب برای شروع مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

به شما کمک خواهد کرد که شریک زندگی آینده خود را بهتر بشناسید

شما ممکن است از واقعیت های جدیدی که در مورد يكديگر می آموزید متعجب خواهید شد و ممکن است آنها را دوست داشته باشید یا از آنها نفرت داشته باشید اما هر شک و تردیدی، در جای مناسب خود قرار خواهد گرفت.

مکاني مناسب برای حل و فصل اعمال خشونت آمیز است

زمانی که افراد ازدواج می کنند، هیچ مشکل حل نشده اي وجود ندارد. اما این تصویري واقعی نیست. در حقیقت، زوجین با بسیاری از مشکلات مداوم روبرو می شوند و مشاوره قبل از ازدواج این است که در آن می توان به آنها رسیدگی کرد تا آینده خود را بدون گذشته بیرون بکشند.

منبع
برتر ياب