راهنمای مالی برای کمک بعد از طلاق

 امور مالی طلاق  بسیار پیچیده است و می تواند بسیاری از درگیری ها و سوء تفاهم ها را ایجاد کند. هرچه  دارایی های بیشتری  با هم به دست آورده باشيد كار  سخت تر مي شود.

بسیاری از مردم در طول طلاق خود اشتباهات زیادی مرتکب اشتباه شده اند. اما شما می توانید از آنها بسیار یاد بگیرند و مطمئن شوید که اشتباهات مشابهی را دوباره انجام ندهید.برای ساده سازی روند مقابله با جنبه های مالی طلاق ، آن را در 3 مرحله تقسیم کرده ايم و به شما راهکارهای عملی را پیشنهاد می دهیم تا بهترین موقعیت را در زندگی خود داشته باشید.

مشاوره مالی قبل از طلاق

اولین کاری که باید بکنید این است که حساب های بانکی خود را جدا کنید، در مورد این قدم ممکن است به زودی با شریک سابق خود صحبت کنید. پولی را که گرفته اید  آن را به بانک دیگری ببريد، همچنین اطمینان حاصل کنید که تنها کسی هستید که به کارت اعتباری  دسترسی داريد.

كار دوم – همه چیز را تایید کنید اطمینان حاصل کنید که يك فتوکپی از تمام هزینه های خانوار برای دوازده ماه گذشته از جمله صورتحساب های برق، مالیات املاک، تعمیرات، پیشرفت های انجام شده  و تمام هزینه های خانه را  دارید.

در طول تمام مدت ازدواج کپی های تمام سوابق بانکی برای ماه های گذشته همراه با معامله املاک و مستغلات را دریافت کنید. بیانیه های کارت اعتباری برای همه حساب های باز و بسته می تواند منبع خوبی از اطلاعات باشد و حتی بلیط های سفر  شاخص های ارزشمندی از وضعیت مالی گذشته و فعلی شما هستند.

شما به تمام این اسناد نیاز دارید تا تصویری روشن از درآمد، هزینه ها و سرمایه گذاری های انجام شده از  ازدواج خود را داشته باشید تا بتوانید امور مالي خود را تسهیل کنید.

در طول طلاق مشاوره مالی كنيد

این احتمالا برای شما دوره عاطفی و چالش برانگیز خواهد بود، بنابراین هر کسی که  به شما نزدیک است حمایت بگيريد و از لحاظ طلاق یا وضعیت مشابه ایده آل باشید. د.

نحوه مدیریت مسائل مالی در طلاق؟

لیستی از سوالات مربوط به امور مالی خود را که مربوط به طلاق است، نگهدارید. به هر گونه  سوال  از وکیل، مشاور مالی و یا هر مشاور حرفه ای دیگر که  با آن کار می کنید توجه داشته باشيد. به یاد داشته باشید که کارشناسانی که شما را استخدام کرده اند برای کمک به شما از طریق طلاق  نیاز به افراد  آگاه و با دقت دارند. افرادی که با آن احساس راحتی می کنید، افرادی که به آنها اعتماد می کنید،  در پاسخ دادن به سوالات شما صالح و کارآمد هستند. اطمینان حاصل کنید که آنها در زمان مناسب پاسخگو هستند.

سوالاتی که ممکن است در این مرحله در مورد طلاق  داشته باشید به احتمال زیاد به این موارد مرتبط است:

1. نگرانی های مالی فعلی-  طلاق چه تاثیر مالی خواهد گذاشت ؟ هزینه های کلی چیست؟ حالا من چطور پول دارم؟ در صورت نیاز به کجا پول بیشتری پیدا کنم؟

2. خانه خانواده – چه اتفاقی می افتد؟  پیامدهای مالی من برای رفتن به جایی دیگر چیست؟ اگر من در خانه فعلی خود باقی بمانم، آیا می توانم آن  درآمد فعلی خود را حفظ کنم؟ گزینه های من در دراز مدت چیست؟

3. پس انداز و حقوق بازنشستگی که در طول ازدواج به دست آمده است، با این پول چه اتفاقی می افتد؟ بهترین راه برای رسیدن به حل و فصل منصفانه  براي پس انداز و حقوق بازنشستگی چیست؟ کدام راه حل برای من کار می کند .

اگر مشکلی برای داشتن وکیل دارید، سعی کنید در صورت امکان درخواست کمک قانونی کنید. اغلب افرادی که درآمدشان کمتر از یک دهك است، یک صندوق حقوقی با بودجه دولتی وجود دارد كه بدون قرض گرفتن از بستگانتان به شما كمك مي كند.

مشاوره مالی طلاق ارسال کنید

در صورتی که فرایند طلاق تمام شده باشد، می توانید  به دنبال خوشبختی دوباره در زندگی خود باشید. زندگی شما به عنوان یک فرد متفاوت از آنچه که در  ازدواج داشتید متفاوت خواهد بود و همين طور  وضعیت ماليتان.

3 توصیه اساسی مالی وجود دارد که می تواند پس از طلاق شما را در زندگی  پشتیبانی کند:

1. ادامه ردیابی امور مالی خود – اندازه هاي زندگي خود را مديريت كنيد، بنابراین از درامد و هزينه هاي خود اطمینان حاصل کنید . هنگامی که شما در این مورد موفق باشید، می توانید آمارهای مالی آینده خود را پیش بینی کنید.

2. لذت بردن از آنچه  دوست دارید  – این به شما آموزش می دهد که از زندگی خود در هر حالی لذت ببرید.

3. بدهی خود را بدهيد و شروع به صرفه جویی کنید – یک مشاور مالی  برای هر کسی که به دنبال بالا بردن  کیفیت زندگي است مناسب است، اما برای افرادی که طلاق گرفته اند،اين احساس «فوری» است.

اگر طلاق به شما فرصتی برای نگاه دقیق به وضعیت مالی ندهد، اکنون می توانید برنامه زندگی خود را با وضوح بیشتری ادامه دهید و بنابراین  امور مالی خود را کنترل کنید.

مسئولیت پذیری پیشگیرانه داشته باشید و بهترین نتیجه را از وضعیت مالی خود که تحت تأثیر طلاق قرار گرفته است، بهتر کنید.

 

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *