راهنمایی های سریع برای مدیریت امور مالی در ازدواج

راهنمایی های سریع برای مدیریت امور مالی در ازدواج

صحبت کردن درباره امور مالی و ازدواج یکی از موضوعات داغی است که پاسخ هایی را مانند «بودجه خانوار بايد کاملا شفاف باشد» را مطرح می کند.

بسیاری از زوجها در امور ازدواج با مسائل مالی مواجه هستند؛ در واقع پول در رتبه سوم لیست دلایل طلاق، بعد از مسائل ارتباطات و خیانت قرار دارد.

لازم نیست که پول ریشه همه شرارت ها باشد، خصوصا در مورد ازدواج. اگر شما برخی کارهای پیشگیرانه را انجام مي دهید، می توانید مشکلات مربوط به پول را که ممکن است در ازدواج رخ دهد را مدیریت کنید. در اینجا چندین راهنمایی برای کمک به حفظ استدلال در مورد امور مالی وجود دارد.

راهنمایی های سریع برای مدیریت امور مالی در ازدواج

1. شروع به صحبت كردن در مورد پول قبل از عروسی

شما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید، اما اگر در مشاوره قبل از ازدواج شركت داشته باشید ، مشاور شما را به این بحث هدایت مي کنید. شما می خواهید بدهی هایی را که قبلا داشته اید، از قبیل آموزش، وام های خودرو یا وام های خانه و بدهی های اعتباری را پرداخت كنيد.

اگر این اولین ازدواج شما نباشد، با شريك خود هر گونه تعهدات حمایت از فرزندانتان را به اشتراک بگذارید. صحبت در مورد حساب های بانکی و آنچه در آنها است مانند: چک، پس انداز، سرمایه گذاری و غیره تصمیم بگیرید که چگونه امور مالی را برعهده مي گيريد آيا حساب هاي مشترك يا فردي داريد؟

راهنمایی های سریع برای مدیریت امور مالی در ازدواج

2. رابطه خود را با پول بررسی کنید

آیا شما و شریک زندگی تان نظرات مختلفی درباره پول داريد؟ اگر شما در مورد چگونگی فکر کردن پولتان هماهنگ نباشید، باید برای یافتن یک سیستم مدیریت مالی که هر دو شما برآورده می شود کار کنید. شاید هزینه محدودی را تعیین کنید و چیزی که بالاتر از مقدار قبل از خرید مورد نیاز قبل از تایید متقابل است.

برای زمانی که چیزی برای خودتان می خواهید، مانند لباس یا بازی ویدیویی، مورد استفاده قرار مي گیرد. این امر می تواند به کاهش استدلال ها کمک کند زیرا از ظرفیت مشترک استفاده نمی کنید.

3. از کارت های اعتباری برای هزینه ها استفاده کنید

آیا تفاوت در نحوه مدیریت بودجه خانوار وجود دارد؟ آيا حقوق شما به طور قابل توجهی متفاوت است؟ آیا هر کدام از شما در مورد اینکه چگونه پول خود را صرف می کنید، احساس شرم می کنید؟ آیا تا به حال، در گذشته، هر گونه خرید را پنهان کرده اید یا به دلیل هزینه های بیش از حد بدهکاري از کارت اعتباری استفاده كرده ايد؟ در صورتی که این مورد باشد، شاید کارتهای اعتباری خود را از بین ببريد و فقط با استفاده از کارتهای اعتباری، حسن نیت مالی شما را برای شما به ارمغان بیاورد.

4. تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برای پول

شما هر دو بايد در مورد صرفه جویی در بازنشستگی و ایجاد صندوق اضطراری در صورت از دست دادن یک کار موافقت كنيد. چقدر دوست دارید هر ماه یک حساب پس انداز داشته باشيد؟ بحث در مورد چگونگی خرید اولین خانه، خرید یک ماشین جدید یا تعطیلات و یا سرمایه گذاری برای شما وجود دارد.

آیا شما موافق هستید که ایجاد صندوقي براي دانشگاه فرزندانتان باشد؟ اگر اهداف مالی کوتاه مدت و بلند مدت خود را حداقل یکبار در سال به دست بیاورید و يا این اهداف تکامل یافته باشند مي توانيد آن را بررسی کنید.

راهنمایی های سریع برای مدیریت امور مالی در ازدواج

5. والدین

در مورد اینکه چه میزان کمک برای حمایت از والدین شدنتان، در حال حاضر و در آینده وجود دارد، زمانی که نیازهای مراقبتي شما افزایش یابد، صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که همسر تان با این موافقت نامه آشنایی داشته باشند و با آن موافقت کرده باشند.

در مورد نیازهای خودتان بحث کنید و اگر بتوانید به آنها نزدیکتر شوید یا حتی به خانه خود نزدیک شوید. این وضعیت چگونه بر وضعیت مالی شما تاثیر می گذارد؟

6. کودکان

افکار شما درباره کمک هزینه ها درباره كودكان چیست؟ آیا هزينه ها باید برای وظایفی که به اجرای صحیح خانواده ها کمک می کند، پرداخت شود؟ آیا آنها کمک هزینه تحصیلي دارند چه موقع از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید؟ آیا همچنان می توانید اجازه دهید آنها در خانه بدون اجاره اي زندگی کنند؟

این ها همه موضوعات خوبی هستند که با همسرتان صحبت می کنند و با رشد فرزندان و وضعیت مالی شما تغییر می کنند.

 

ایجاد عادت های مدیریتی خوب در اوایل ازدواج بخش مهمی از زندگی سالم، شاد و با ثبات مالی است.

منبع
برتر ياب